Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
در صحن مجلس ایران

«ظریف خطاب به کوچک‌زاده: شما بی‌جا می‌کنید که از زبان رهبر حرف می‌زنید»

2015 May 25

گزارش / ادیو کوچه

 

در جلسه غیرعلنی مجلس ایران که روز یک‌شنبه سوم خرداد ماه با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به ریاست علی لاریجانی برگزار شد که پس از پایان سخنان ظریف و زمانی که وی قصد ترک مجلس را داشت برای لحظاتی صحن علنی با مشاجره کوچک زاده با ظریف به تشنج کشیده شد.

وب‌سایت تابناک فیلم این مشاجره را منتشر کرده، که جزییات مشاجره وزیر امور خارجه ایران را با یکی از نمایندگان مجلس پس از یک جلسه غیرعلنی در مورد مذاکرات اتمی نشان می‌دهد. مهدی کوچک‌زاده، نماینده مخالف دولت در این مشاجره محمدجواد ظریف را خائن خطاب می‌کند.

در ابتدای این فیلم که به نظر می رسد توسط یکی از نمایندگان یا حاضران در صحنه با گوشی تلفن همراه گرفته شده باشد، صدای آقای کوچک زاده شنیده می‌شود که از سیاست های دولت در مسائل منطقه‌ای انتقاد می کند و خطاب به محمدجواد ظریف می‌گوید که کارهای شما می‌تواند وحدت را در کشور به هم بریزد.

33

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز از آقای کوچک زاده می‌پرسد: «من دارم وحدت را به هم می‌زنم یا کسانی که به من می‌گویند خائن؟»

آقای کوچک زاده پاسخ می‌دهد: «کسی که به شما می‌گوید من با مذاکره زیر سایه تهدید موافق نیستم، او به شما می‌گوید خائن». که اشاره آقای کوچک‌زاده به سخنان چند روز پیش آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر ایران است.

آقای ظریف با تعجب از آقای کوچک زاده می پرسد: «او [به من] می گوید خائن؟» آقای کوچک زاده در پاسخ می‌گوید: «من از زبان او می‌گویم خائن.»

پس از این گفته آقای کوچک زاده، صدای آقای ظریف شنیده می‌شود که می‌گوید «شما بی‌جا می‌کنید که از زبان او حرف می‌زنید» و با فریاد ادامه می‌دهد: «او خودش زبان بُرّای این نظام است». و پس از این صدای همهمه بالا می‌گیرد و چنان به نظر می‌رسد که اطرافیان آقای ظریف او را به سوی در خروجی صحن مجلس همراهی می‌کنند.

بنابه نوشته سایت تابناک، مهدی کوچک زاده نماینده تهران پس از این ماجرا در گفت‌وگویی این مشاجره با ظریف را گفت‌وگوی آرام و البته چالشی نامیده بود و گفته بود : گفت‌وگوی امروز من با آقای ظریف آرام البته چالشی بود و محتوای آن این بود که گفتم شما با این رویه‌تان به حرف آقا [آیت‌اله علی خامنه‌ای] توجه نمی‌کنید و موجب خدشه در وحدت جامعه می‌شوید و خودتان فرمودید که داعش در منطقه چه می‌کند و کشورهای منطقه خیلی با ما بد هستند و در این شرایط به وحدت احتیاج داریم و جز مسیر آقا [آیت‌اله علی خامنه‌ای] نمی‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,