Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
وب‌سایت آیت‌اله خامنه‌ای منتشر کرد

«نقاط ضعف ۲۲ گانه دولت احمدی‌نژاد از نگاه رهبر جمهوری اسلامی»

2015 May 30

گزارش / رادیو کوچه

 

وب‌سایت آیت‌اله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به بیان نقاط ضعف دولت‌های نهم و دهم محمود احمدی‌نژاد پرداخته است.

به گزارش«سحام»، وب‌سایت آیت‌اله علی خامنه‌ای در صفحه انتخابات۹۲، به بیان ۲۲ نقطه ضعف عملکرد دو دولت محمود احمدی‌نژاد پرداخته، این نقاط ضعف از بررسی مجموع عملکرد این دو دولت و سخنان رهبری در طول مدت ۸ سال ریاست دولت محمود احمدی‌نژاد استخراج شده است.

به عقیده آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، دو دولت نهم و دهم در موارد برشمرده زیر دارای ضعف‌های اساسی و عملکردی بوده است. بخش عمده‌ای از نکات بیان شده، به تنهایی قادرند نظام مدیریتی یک کشور را از ریل نظم و مدیریت خارج کرده و جامعه را به پرتگاه سقوط بکشاند:

Ahmadinejad-khamenei

‌۱- مظلومیت فرهنگ در دولت نهم

۲- اولویت‌بندی نکردن فعالیت‌های فرهنگی

۳- کارهای تشریفاتی و ویترینی زمینه‌های فرهنگی

۴- بر زمین ماندن بخش عمده‌ای از اصل ۴۴

۵- اجرایی نکردن مصوبه یارانه تولید در طرح تحول اقتصادی

۶- علاج نکردن تعطیلی برخی کارخانجات و صنایع

۷- ضعف در اولویت بندی کارها

۸- علاج نکردن تورم

۹- مدیریت نادرست منابع ارزی

۱۰- ارتباط کم با نخبگان حوزه و دانشگاه

۱۱- ضعف در مدیریت واردات

۱۲- پرداختن به حواشی

۱۳- نبود اهتمام ویژه به مسئله اشتغال‌زایی و بهره‌وری

۱۴- موضع‌گیری‌ها و اطلاع‌رسانی متناقض درون دولت

۱۵- بهانه دادن به جنجال آفرینان

۱۶- وعده‌های عملی نشده و دامن زدن به توقعات مردم

۱۷- موازی‌کاری در مدیریت‌های دولتی

۱۸- برخی بی‌تدبیری‌ها در برابر تحریم‌ها

۱۹- کشاندن اختلافات میان مردم

۲۰- تصمیم‌های خلق‌الساعه و تغییر مقررات

۲۱- فقدان مبارزه عملی با فساد اقتصادی

۲۲- متهم کردن دیگران به استناد اتهام ثابت نشده

۲۲ ضعف عملکرد عمده در دولت‌های نهم و دهم در حالی توسط وب‌سایت اطلاع رسانی رهبر جمهوری اسلامی منتشر می‌شود که «میرحسین موسوی و مهدی کروبی» در مناظرات انتخاباتی سال ۸۸، بارها به این معضلات مهم پرداخته و برنامه‌های مدون خود را برای خارج ساختن کشور از پرتگاه به جامعه ارائه داده بودند، جمعیت زیادی از مردم نیز به برنامه‌های این دو نامزد انتخاباتی رای دادند، اما با تلاش اقتدارگرایان و حمایت رهبر جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و بسیج، مردم معترض به نتایج انتخابات سال ۸۸ سرکوب و جمع زیادی از مردم نیز به خاک و خون کشیده شدند. عده‌ بی‌شماری نیز در پی کودتای انتخاباتی آن سال به زندان‌ها افکنده شده و هنوز رهبران جنبش سبز پس از گذشت نزدیک به ۱۷۰۰ روز، در حصر خانگی غیرشرعی و غیرقانونی قرار دارند.

درهمین حال و در ابتدای نشان دادن قدرت سرکوب جمهوری اسلامی به مردم بود که رهبری در آن نمازجمعه معروف، از «نزدیک بودن نظر خود به رئیس جمهور» اطلاع داد و جمع زیادی از مردم، علاقه‌مندان و دلسوزان نظام جمهوری اسلامی را از «عدالت ضمن شروط رهبری» خود ناامید ساخت.

وب‌سایت رهبر جمهوری اسلامی مشخص نکرده که مسئولیت خطاهای مکرر دولت‌های محمود احمدی‌نژاد و شخص رئیس دولت وقت، برعهده کدام مقام مسئول است و پاسخ‌گویی و جبران خسارت‌های متعدد بر مردم و کشور باید برعهده کدام مقام مسئول عالی‌رتبه کشور قرار گیرد؟

این درحالی‌است که در این لیست ۲۲گانه، خصایص ذاتی شخص محمود احمدی‌نژاد- که تاثیرات شگرفی درعملکرد دو دولت وی داشته – دیده نشده است: خصائصی چون «دروغ‌گویی»،«خیانت در امانت»، «خیانت در سوگند به قرآن برای پاس‌داشت و اجرای قانون اساسی کشور»، «فریب مردم و افکارعمومی»، «بازیچه‌ قرار دادن اعتقادات دینی میلیون‌ها نفر از مردم»، «فسادهای کلان مالی»، «سوء استفاده از بیت‌المال» و … که در این فهرست بلند بالا به آن‌ها پرداخته نشده است.

بدیهی‌است اگر وب‌سایت اطلاع رسانی رهبر جمهوری اسلامی می‌خواست «به طور واقع‌بینانه»، خسارات متعدد به کشور را در برآوردن محمود احمدی‌نژاد به منصب ریاست‌جمهوری ارزیابی کند، این لیست به چند برابر رقم فعلی افزایش خواهد یافت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,