Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در استان بینگول

«در حمله به خودرو تبلیغاتی حزب حامی کردها در ترکیه یک نفر کشته شد»

2015 June 04

خبر / رادیو کوچه

 

در تازه‌ترین خشونت علیه طرفداران و اعضای بزرگترین حزب طرفدار کردها در ترکیه، حزب دمکراتیک خلق‌ها یک مهاجم ناشناس باشلیک به سوی خودرو تبلیغاتی این حزب باعث کشته شدن راننده آن شد.

در آستانه انتخابات پارلمانی ترکیه عصر روز چهارشنبه سوم ژوئن، «حمداله ئوگو»، راننده خودرو تبلیغاتی حزب دمکراتیک خلق‌ها در استان بینگول مورد هدف گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

دفتر فرمانداری استان بینگول اعلام کرده است که جسد راننده ٣۵ ساله این خودرو در نزدیک مینی‌بوس متعلق به حزب دموکراتیک خلق‌ها «HDP» پیدا شده است.

22

حمداله ئوگو که در جریان حمله به خودرو HDP کشته شد

مقام‌های ترکیه می‌گویند این حمله از سوی مهاجمان ناشناس به خودروی تبلیغانی حزب دمکراتیک خلق‌ها روی داده و هنوز انگیزه این حمله مشخص نیست.

حزب دمکراتیک خلق‌ها، حزب حاکم عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان رییس جمهوری این کشور را مسئول این حمله که چند هفته پس از انفجار در دفاتر این حزب حامی کردها و زخمی شدن ۶ تن در شهر آدانا و مرسین رخ داد، می‌دانند.

از زمان آغاز رقابت‌های انتخاباتی پارلمان ترکیه چندین دفتر حزب دمکراتیک خلق‌ها، و میتینگ‌های انتخاباتی و اعضای این حزب هدف گروه‌های ملی‌گرا و نیروهای پلیس ترکیه قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

انفجار بمب در دفاتر حزب دمکراتیک خلق‌ها در ترکیه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,