Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
در مراسم سال‌گرد درگذشت آیت‌اله خمینی

«انتقاد آیت‌اله خامنه‌ای به تحریف شخصیت و نقل خاطره از آیت‌اله خمینی»

2015 June 04

خبر / رادیو کوچه

 

آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌اله خمینی با تاکید بر ضد آمریکایی بودن شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت، آیت‌اله خمینی هم اسلام سکولار و متحجر را دو شاخه اسلام آمریکایی می‌دانست.

آیت‌اله خامنه‌ای روز چهاردهم خرداد ماه در مراسم سالگرد آیت‌اله خمینی، ضمن انتقاد از تحریف شخصیت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، متذکر شد که چه در دوران زندگی او و چه پس از مرگش عده‌ای به دنبال تحریف شخصیت روح‌اله خمینی بوده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی، در سخن‌رانی خود به مناسبت سالگرد درگذشت آیت‌اله خمینی گفت کسانی که معتقدند «خمینی رفت و روزگار او تمام شد» هم در حقیقت شخصیت او را تحریف می‌کنند، چرا که به گفته وی آیت‌اله خمینی «راهی را آغاز کرده که پایان ندارد و برای شناخت شخصیت او باید این راه را شناخت.»

khamenei

وی در سخنان خود تصریح کرد که «اگر این راه را گم یا فراموش کنیم یا به عمد کنار بگذاریم ملت ایران سیلی خواهد خورد.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه سخنانش، تعریف آیت‌اله خمینی از «اسلام ناب محمدی» را اسلامی در برابر «اسلام آمریکایی» دانست و متذکر شد که اسلام آمریکایی دو شاخه دارد: «اسلام سکولار و اسلام متحجر»، که به گفته وی هر دوی این اسلام‌ها امروز مورد حمایت «قدرت‌های قلدر دنیا و آمریکا» هستند.

آیت‌اله خامنه‌ای همچنین با انتقاد از کسانی که آنچه را که خود می‌پسندند به آیت‌اله خمینی نسبت می‌دهند گفت: «کسی نباید آنچه را که خود می‌پسندد به امام نسبت دهد.»

هرچند او در سخنان خود از شخص و یا گروه خاصی نام نبرد اما در روزها و ماه‌های اخیر برخی از شخصیت‌های جمهوری اسلامی درچارچوب مسایل مختلف اظهار نظرها و سخنانی منسوب به آیت‌اله خمینی، بنیانگذار انقلاب اسلامی، را مطرح کرده‌اند، که از آن جمله می‌توان به اکبر هاشمی رفسنجانی اشاره کرد.

از جمله تازه‌ترین این اظهار نظرها نقل خاطرات اکبر هاشمی رفسنجانی از دوران رهبری آیت ا‌له خمینی، و به ویژه خاطرات مرتبط با دوران جنگ هشت ساله با عراق، در سال‌های اخیر است که با واکنش گسترده اصولگرایان منتقد آقای رفسنجانی مواجه شده است. این منتقدان وی را به تلاش برای بهره برداری سیاسی از این خاطرات متهم می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,