Saturday, 18 July 2015
25 November 2020

«تصویب لایحه اصلاح بیمه درمانی در کنگره آمریکا»

2010 March 22

لایحه تاریخی اصلاح بیمه درمانی به تصویب کنگره آمریکا رسید. مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه یک‌شنبه لایحه‌ای را که نقطه عطفی برای اصلاح سیستم بیمه درمانی در ایالات متحده به شمار می‌آید با پافشاری نمایندگان حزب دموکرات، به تصویب رساند. اصلاح نظام بیمه درمانی همگانی در آمریکا، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های داخلی پرزیدنت اوباما ست.

در رای‌گیری‌های روز یک‌شنبه‌ی مجلس نمایندگان آمریکا، نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس جملگی از تایید لایحه اصلاح بیمه‌های درمانی، خودداری کردند.

پرزیذنت اوباما در سخنان خود از کاخ سفید تصویب لایحه را ستود و اعلام کرد که این اقدام پاسخ مثبتی به دعاهای کسانی است که فاقد بیمه درمانی بوده‌اند. حامیان لایحه می‌گویند اصلاح قانون بیمه درمانی مراقبت‌های بهداشتی را در دسترس بیش از ۳۰ میلیون آمریکایی که در حال حاضر از بیمه درمانی محروم هستند، قرار می‌دهد.

منتقدان می‌گویند این تغییرات موجب افزایش هزینه‌ها و نیز افزایش مداخله دولت در تصمیمات مربوط به مراقبت‌های بهداشتی شهروندان، خواهد شد.

پرزیدنت اوباما گفت که لایحه مجلس نمایندگان همه معضلات سیستم درمانی را حل نمی‌کند اما آمریکا را در جهت صحیحی، به پیش خواهد راند.

مجلس نمایندگان آمریکا یک لایحه دیگر را نیز برای تلفیقِ لوایح مجلس نمایندگان و مجلس سنا در مورد اصلاح قانون بیمه درمانی، تصویب کرد. مجلس سنا نیز باید لایحه تلفیقی را تصویب کند. بموجب برخی از مصوبات پارلمانی، تنها رای نیمی از نمایندگان باضافه یک، لایحه تلفیقی را تصویب شده تلقی خواهد کرد. دموکرات ها ۵۹ کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا را در اختیار خود دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,