Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
بارندگی شدید در مناطق کوهستانی

«سیلاب‌ها در چندین شهرستان جوزجان در افغانستان قربانی گرفت»

2015 June 09

گزارش / رادیو کوچه / بخش افغانستان

 

سرازیر شدن سیلاب‌ها از دیروز به این‌سو در برخی از شهرستان‌های استان جوزجان در شمال افغانستان باعث تخریب خانه‌ها و زمین‌های زراعتی شده و از مردم قربانی گرفته است.

«فقیر محمد جوزجانی»، فرمانده پولیس استان جوزجان در شمال افغانستان به خبرنگار «رادیو کوچه» گفت، سیلاب‌ها از روز گذشته (دوشنبه هشتم ژوئن) به اینسو از باشنده های چندیدن شهرستان این قربانی قربانی گرفته است.

silab1

فرمانده پولیس استان جوزجان گفت: «در اثر بارنده‌گی شدید روز گذشته در مناطق کوهستانات شهرستان درزآب استان جوزجان سیلاب‌های شدید در این شهرستان سرازیر شده است و شب گذشته در شهرستان‌های خوجه دوکوه و فیض‌آباد این استان نیز سیلاب‌ها جاری شده است.»

«فقیرمحمد جوزجانی»، فرمانده پولیس جوزجان گفت تا حالا اجساد سه قربانی این حادثه به دست آمده است و یک کمیسیون برای بررسی این رویداد و دریافت اجساد به کار آغاز کرده است.

«جوزجانی» گفت: «سرازیر شدن سیلاب‌ها در  سه شهرستان استان جوزجان تلفات مالی هنگفتی از خود برجا گذاشته است و مواشی، خانه‌ها و زمین‌های زراعتی مردم نیز در اثر این سیلاب‌ها تخریب شده است.»

silab2

او گفت: «برای بررسی این رویداد و رسیده‌گی به آسیب دیده‌گان، جلسه اضطراری در مقام استان جوزجان دایر گردیده است و ریاست مبارزه با حوادث طبیعی نیز دست به کار شده است. »

این درحالی‌ است که جاری شدن سیلاب‌ها در برخی از مناطق در شمال افغانستان همه ساله از مردم قربانی می‌گیرد و زمین‌های زراعتی را تخریب می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,