Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
پس از ترخیص از بیمارستان

«وزیر خارجه آمریکا: در مذاکرات اتمی با ایران مشارکت کامل خواهم کرد»

2015 June 13

خبر / رادیو کوچه

 

«جان کری» وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا که روز جمعه دوازدهم ژوئن، پس از درمان شکستگی ران پایش از بیمارستان محل بستری خود در بوستون ترخیص شد، تاکید کرد که به طور کامل در مذاکرات اتمی ایران شرکت خواهد کرد.

بنابه گزارش خبرگزاری «رویترز»، «جان کری» گفته است که پس از حضور در گفت‌وگوهای استراتژیک و اقتصادی با مقام‌های چینی در واشنگتن در روزهای ٢٢ تا ٢۴ ژوئن، برای مسافرت به منظور مشارکت در مذاکرات اتمی ایران برنامه‌ریزی می‌کند.

john_kerry

بنابه این گزارش وزیر خارجه آمریکا افزوده است: «من به طور کامل در این مذاکرات شرکت خواهم کرد و البته هم اکنون نیز در مذاکرات حضور دارم و چیزی از من پنهان نیست. در روزهای آینده و در لحظه مناسب به آنجا خواهم رفت تا در این موقعیت سخت، مذاکرات را رو به جلو برانم.»

کری که در مذاکرات هسته‌ای در ژنو سوئیس حضور داشت، بر اثر حادثه دوچرخه‌سواری در مرز فرانسه مصدوم و برای جراحی به بیمارستان ماساچوست آمریکا منتقل شد. وی جمعه شب به وقت محلی پس از ١٠ روز بستری در بیمارستان عمومی ماساچوست مرخص شد.

معاونان وزرای خارجه ایران و کشورهای ١+۵ جمعه شب در هتل کوبرگ وین با یک‌دیگر گفت‌وگو کردند که در این دیدار، عباس عراقچی ریاست هیات ایرانی را بر عهده داشت و هلگا اشمید هم از طرف اتحادیه اروپا در مذاکرات حاضر بوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,