Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
جاسوسی اسراییل از محل مذاکرات

«احتمال تغییر محل مذاکرات اتمی ایران و غرب از وین»

2015 June 13

خبر / رادیو کوچه

 

انتشار گزارش‌هایی مبنی بر جاسوسی اسراییل از محل مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۵+١ در اروپا، مذاکره کنندگان را بر آن داشته تا به بررسی احتمال تغییر محل میزبانی مذاکرات بپردازند.

«واحد مرکزی خبر» وابسته به صدا و سیمای ایران، روز شنبه بیست و سوم خرداد ماه گزارش داده است، با توجه به اهمیت و حساسیت روزافزون مذاکرات و نزدیک شدن به زمان ضرب الاجل تعیین شده، احتمال دارد مذاکره کنندگان تغییر محل مذاکرات از وین اتریش به شهر یا حتا کشوری دیگر را پیگیری کنند.

بنابه این گزارش، پیش از این ایران طی یادداشت‌های رسمی جداگانه به وزارت‌های خارجه اتریش و سوییس مراتب نگرانی جدی دولت ایران از امنیت اماکن محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای را به دولت‌های اتریش و سوئیس اعلام و از وزارت خارجه اتریش تشدید تدابیر امنیتی در محل مذاکرات را خواستار شده بود.

mozakrat

براساس این گزارش، سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین و برن طی یادداشت‌های رسمی جداگانه به وزارت‌های خارجه اتریش و سوییس با اشاره به اخبار منتشر شده اخیر مراتب نگرانی جدی دولت ایران از امنیت اماکن محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای را به دولت‌های اتریش و سوئیس اعلام کرد و خواستار اطلاع از نتایج تحقیقاتی شد که در این زمینه انجام می‌شود.

ایران همچنین از وزارت خارجه اتریش خواسته شده در اسرع وقت، هرگونه تدابیر لازم را برای تامین امنیت محل مذاکرات از جمله اتخاذ تدابیر بیشتر حفاظت سایبری اتخاذ کند.

در همین رابطه روز گذشته «سرگئی ریابکوف» مذاکره کننده ارشد هسته‌ای روسیه در مذاکره بر سر پرونده اتمی ایران، خواستار رعایت تدابیر ویژه ضدجاسوسی سایبری و الکترونی توسط شرکت کنندگان در مذاکرات هسته‌ای شده بود.

بیشتر بخوانید

سرگئی ریابکوف خواستار رعایت تدابیر ویژه در مذاکرات هسته‌ای شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,