Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
در یک کنفرانس خبری

«روحانی: ایران پروتکل الحاقی منع گسترش سلاح‌های اتمی را خواهد پذیرفت»

2015 June 13

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن روحانی» رییس جمهوری ایران، در یک کنفرانس خبری در تهران، با دفاع از اجرای پروتکل الحاقی معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی گفت این پروتکل مخصوص ایران نیست و بیش از ۱۲۴ کشور آنرا اجرا می‌کنند.

«حسن روحانی»، روز شنبه بیست و سوم خرداد ماه، در یک کنفرانس خبری، که یک روز پیش از دومین سالگرد انتخاباتش، در مقر ریاست جمهوری برگزار شد، گفت، ایران پروتکل الحاقی معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی را اجرا خواهد کرد و در عین اجازه دسترسی دیگران را به اسرارش از جمله اسرار نظامی را نخواهد داد.

این سخنان آقای «روحانی» در حالی بیان می‌شود که، طی هفته‌های اخیر، احتمال اجرای این پروتکل از سوی ایران، انتقاد شماری از نظامیان و نمایندگان مجلس را به دنبال داشت.

rohani

رییس جمهوری ایران، درباره مذاکرات اتمی ایران و ۵+١ نیز که درحال حاضر در وین جریان دارد گفته است، اصل مذاکرات رو به پیش است و این‌که با توافق همه تحریم‌ها ملغی خواهد شد تردیدی نیست اما نسبت به همزمانی اقدامات ایران با این لغو هنوز اختلاف‌هایی وجود دارد.

«حسن روحانی» همچنین با بیان این‌که، طرف مذاکره‌کننده وقتی در جلسه‌ای به تفاهم می‌رسیم، در جلسه بعد به چانه‌زنی می‌پردازد و این کار مذاکرات را طولانی‌تر می‌کند، گفته است، اگر طرف مقابل به دنبال زیاده خواهی نباشد، توافق جامع اتمی با گروه ۱+۵ در دسترس است.

رییس جمهوری اسلامی ایران، در این کنفرانس مطبوعاتی همچنین گفته است که تحریم ظلم است و هیچ کشوری پشت درهای بسته به اقتصاد بزرگ دست پیدا نخواهد کرد اما دولت با وجود تحریم‌ها مشکلات را مدیریت کرده و خواهد کرد و رشد اقتصادی منفی ۶درصد را به سطح مثبت رسانده است.

«حسن روحانی» با نامناسب دانستن وضعیت اشتغال خالص گفته است، این موضوع یکی از مهمترین دغدغه های دولت او می‌باشد.

آقای «روحانی» همچنین گفته است به دلیل کاهش درآمدهای نفتی و پایین آمدن قیمت نفت، دولت سال سختی را می‌گذراند اما در عین برای پایین آوردن کاهش تورم به تلاش خود ادامه خواهد کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    hIhGzZ kuxnatszhkfl, [url=http://xirnvrctmvkh.com/]xirnvrctmvkh[/url], [link=http://hltmvbqywivt.com/]hltmvbqywivt[/link], http://hznznypqrxlk.com/