Saturday, 18 July 2015
13 June 2021
دانشجویان دانشگاه ولایت هرات

«آنچه را بر مسلمانان میانمار می‌گذرد محکوم می‌کنیم»

2015 June 15

الهه ساحل / رادیو کوچه / بخش افغانستان

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

یک هفته بعد از شکنجه مسلمانان میانماری از سوی بودای‌یان آن کشور، واکنش دانشجویان را در دانشگاه دولتی ولایت هرات در غرب افغانستان را بر انگیخته.

هفته پیش نیز شماری از دانشجویان دانشگاه کابل پایتخت افغانستان در یک حرکت اعتراضی آنچه شکنجه اقلیت مسلمانان میانمار خوانده می‌شود را محکوم کردند.

روز دوشنبه ٢۵ جوزا ( خرداد ماه)  شماری از دانشجویان دانشگاه ولایت هرات در یک گردهمایی اعتراضی، شکنجه مسلمانان میانماری از سوی بوداییان را به شدت محکوم کردند.

001-(2)

این دانشجویان با انتقاد از سازمان‌ملل و حقوق بشر می‌گویند: سکوت این نهادها در مورد وضعیت کنونی که مسلمانان میانمار با آن دسته و پنجه نرم می‌کنند، بیانگر نمادین بودن این نهادها است.

انتقاد از عدم همبستگی و اعلام حمایت قاطع کشورهای اسلامی از مسلمانان میانمار، بخش دیگری از اعتراض این دانشجویان خوانده می‌شود که تا هنوز به گفته آنان ادامه دارد.

حدود سه سال پیش رییس‌جمهوری میانمار «تین سین» رسمن اعلام کرده بود که جمعیت هشتصد هزار نفری مسلمانان، قومیت خارجی‌اند و باید در پناهگاه‌های آواره‌گان زندگی کنند و یا از آن کشور اخراج شوند.

بر اساس گزارش‌ها بعد از این دستور رییس جمهوری میانمار، گروه‌های تندرو بودایی، به قتل عام، آتش زدن و سپس به دریا انداختن مسلمانانی پرداخته‌اند که تاکنون در آن کشور زندگی می‌کنند.

حالا و بعداز یک هفته از اوج‌گیری شکنجه و قتل عام  در میانمار دانشجویان در دانشگاه دولتی هرات با بلند کردن صدای اعتراضی خود در پی جلب توجه جامعه جهانی در رابطه با میانمار شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd8294911 sildenafil citrate