Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
برنامه زیر یه خم

«اعتراض ناظر FIVB به عدم پخش سرود آمریکا»

2015 June 21

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

ناظر فدراسیون جهانی والیبال به عدم پخش سرود ملی کشور آمریکا از تلویزیون در جریان بازی روز بیست و نهم خرداد ماه مقابل تیم‌‌ملی والیبال ایران اعتراض کرد. با یکی دیگر از سری برنامه‌های زیر یه خم هم‌راه شما هستیم، عمده موضوع برنامه این هفته به لیگ جهانی والیبال اختصاص دارد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«اعتراض ناظر FIVB به عدم پخش سرود آمریکا»

ناظر فدراسیون جهانی والیبال به عدم پخش سرود ملی کشور آمریکا از تلویزیون در جریان بازی روز بیست و نهم خرداد ماه مقابل تیم‌‌ملی والیبال ایران اعتراض کرد.

به گزارش ایسنا، تیم‌های والیبال ایران و آمریکا روز بیست و نهم خرداد ماه از هفته‌ ششم لیگ جهانی ٢٠١۵ به مصاف هم رفتند. این نخستین میزبانی ایران در لیگ جهانی امسال به شمار می‌رفت. قبل از شروع مسابقه به دلیل این که نقص فنی اعلام شد سرود ملی کشور آمریکا از طریق تلویزیون پخش نشد.

ناظر فدراسیون جهانی (FIVB) که برای بررسی استانداردهای میزبانی ایران به تهران سفر کرده است، با حساسیت روی این موضوع نسبت به عدم پخش سرود ملی آمریکا از تلویزیون اعتراض کرد و در این‌باره به فدراسیون والیبال تذکر داد.

w-a

تیم‌های ملی ایران و آمریکا بار دیگر از ساعت ٢١ امروز (یک‌شنبه) در مجموعه ورزشی آزادی تهران به مصاف هم می‌روند.

«تجمع هواداران مقابل باشگاه استقلال؛ مظلومی نه»

پس از اعلام خبر توافق میان باشگاه استقلال و «پرویز مظلومی» برای هدایت آبی‌پوشان، برخی هواداران این تیم مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند.

به گزارش ایرنا، این هواداران که از شنیدن خبر سرمربیگری مظلومی ناراضی هستند، شعارهایی علیه وی سر می‌دهند.

تجمع کنندگان مقابل ساختمان باشگاه استقلال در شعارهای خود خواستار حضور یک سرمربی جوان مانند «مجید نامجو مطلق» و «مهدی پاشازاده» بر روی نیمکت تیم محبوب خود هستند.

esteghlal

پرویز مظلومی که از سال ١٣٨٩ تا ١٣٩١ هدایت استقلال را برعهده داشت، صبح امروز به صورت رسمی یک‌بار دیگر سرمربی آبی‌پوشان شد.

طی دو فصل گذشته سرمربیگری تیم استقلال را «امیر قلعه‌نویی» برعهده داشت که پس از کسب نتایج ضعیف توسط هیات‌مدیره کنار گذاشته شد.

«تیم‌ملی والیبال چطور به مرحله بعد صعود می‌کند»

امروز و از ساعت ٩ شب تیم‌های ایران و آمریکا در هفته هشتم لیگ جهانی رو در روی یک‌دیگر قرار می‌گیرند. دیداری که می‌تواند نقش مهمی در صعود ایران به مرحله بعد مسابقات بازی کند. ایران باید این بازی را برنده باشد و حداکثر امتیازات را از لهستان هم بگیرد تا برای صعود به مرحله بعد آماده شود.

ایران در حال حاضر با ١٠ امتیاز در رتبه سوم قرار دارد. پیروزی نصفه و نیمه لهستان مقابل روسیه حالا لهستان را 16 امتیازی کرده و ۶ امتیاز جلوتر از ایران قرار دارده است. با این تفاوت که ایران یک بازی دیگر فرصت دارد تا فاصله را به ٣ امتیاز برساند.

ایران در صورت پیروزی با تمام امتیازات در بازی امشب، به صعود از گروه بسیار امیدوار می‌شود. با این همه شاگردان «کواچ» باید برای صعود لهستان را در تهران شکست دهند. پیروزی در دیدار امشب و دو دیدار مقابل لهستان ایران را به امتیاز ١٩ می‌رساند. امتیازی که ممکن است تا حدی تکلیف ایران را یک‌طرفه مشخص کند.

walibal

با این همه بازی‌های هفته یازدهم و دوازدهم هم برای ایران اهمیت بسیار زیادی دارد جایی که لهستان و آمریکا با هم بازی می کنند و ایران و روسیه. ایران اگر بتواند حتا به لهستان نزدیک هم شود می‌تواند با اما و اگر به صعود از گروه امیدوار باشد. با این حال شرایط بهتر برای ایران صعود بدون دردسر است که از پیروزی در ٣ بازی آینده حاصل می‌شود. ایران در صورت پیروزی در ٣ دیدار آینده ١٩ امتیازی می‌شود در برابر ١۶ امتیاز لهستان آن‌وقت در تهران مقابل روسیه قرار می‌گیریم در حالی که لهستان باید با آمریکا بازی کند و این به معنی صعود تیم‌ملی ایران است.

«صدمین بازی مسی با پیراهن آرژانتین»

مسی تاکنون در سه جام‌جهانی حضور داشته است و از پانزده حضور خود، ٩ گل به ثمر رسانده است و در جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل، باعث شد تیمش به مرحله نهایی صعود کند.

«لیونل مسی» ستاره تیم فوتبال بارسلونا شنبه شب برای صدمین بار برای تیم‌ملی آرژانتین به میدان رفت.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال آرژانتین دیشب برابر جامائیکا در جام ملت‌های آمریکای جنوبی (کوپا) با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید.

اولین حضور او در اوت ٢٠٠۵ در دیدار برابر مجارستان بود که با پیروزی ٢ بر یک تیمش هم‌راه بود.

 

اولین گل او برای آرژانتین در دیدار دوستانه برابر کرواسی در مارس ٢٠٠۶ بود که با برتری ٣ بر ٢ آرژانتین به پایان رسید.

ronaldo-mesi

مسی در حال حاضر با ۴۶ گل، با اختلاف ١٠ گل نسبت به «گابریل باتیستوتا»، دومین گل‌زن برتر آرژانتین محسوب می‌شود.

مسی بعد از خاویر زانتی با ١۴۵ بازی، روبرتو آیالا با ١١۵، خاویر ماسکرانو با ١١۴ و دیگو ‏سیمئونه ١٠۶ بازی، پنجمین بازیکن تیم‌ملی آرژانتین در تاریخ این کشور است.

«سرمربی آمریکا: تماشاگرانشان را دیدیم، شوکه شدیم و باختیم»

«جان اسپرا» سرمربی جوان و البته موفق تیم‌ملی والیبال آمریکا بار دیگر لب به ستایش تیم ایران گشود.

جان اسپرا سرمربی تیم‌ملی آمریکا که حالا نزدیک به یک هفته است در تهران به سر می‌برد بعد از شکست برابر تیم‌ملی ایران در بازی مهم عصر جمعه در گفت‌و‌گو با رسانه‌های آمریکایی لب به تحسین از تیم ایران گشود.

او با خبرنگاران رسانه‌های آمریکایی درباره این بازی سخن گفت و از میزبانی ایران تعریف کرد. جان اسپرا گفت: صادقانه باید بگویم میزبانیشان عالی بود. هتل عالی، غذاهای خوب و خوشمزه، استراحت کافی و زمین خوب برای تمرین و البته برخورد عالی مردم با من و تیمم. از این نظر هیچ مشکلی نداشتیم. ما بازی را در زمین مسابقه باختیم و این شکست دلایل مختلفی داشت. راستش بهانه‌ای از میزبانی آنها نداشتیم، اما آن‌چه باعث شکستمان شد، طرفداران پرشورشان بودند که یک لحظه آرامش نداشتند. ما به دیدن این همه تماشاگر در سالن عادت نداشتیم، رفتیم و شوکه شدیم. سرویس‌هایمان را از دست دادیم و نتوانستیم خوب باشیم و باختیم. بازی در آن سالن جلوی آن همه تماشاگر و آن همه سر و صدا واقعن دشوار بود!

janespra

او درباره دیگر دلایل شکستشان هم گفت: ما از مسافرتی طولانی به تهران رسیدیم. بازی در سفر همیشه سخت است. برای بازی دوم کمی به جو ورزشگاه آشناتر شدیم و فکر می‌کنم بازی بهتری داشته باشیم. راستش با جوی که من جمعه دیدم، این تیم ایران می‌تواند همه بازی‌هایش را در ورزشگاه آزادی ببرد و در این‌صورت حتا می‌تواند تیم اول گروه ما باشد. من بعد از باخت اولمان کمی نگران شدم. حالا ۵ بازی دیگر داریم که باید اقلن ٣ تای آنها را ببریم تا خیالمان از صعود راحت شود، چون دیدید که لهستانی‌ها باز هم روس‌ها را بردند. حالا که با شما حرف می‌زنم، خیلی خوشحالم چون ما در دور رفت و در خانه حداکثر امتیاز ممکن را به دست آوردیم و حالا کارمان کمی ساده‌تر شده است.

«مظلومی: آمده‌ایم که در دربی نبازیم»

سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال اعلام کرد که امسال نیم‌نگاهی به بدست آوردن سهمیه آسیا و کسب جام دارد اما این تیم آبی‌پوش سال آینده باید قهرمان لیگ شود.

به گزارش مهر، «پرویز مظلومی» پس از نشست صبح امروز یک‌شنبه با «بهرام افشارزاده» و انتخاب به عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران، ضمن بیان مطلب فوق گفت: ما دنبال کسب نتایج خوب هستیم. امسال نیم‌نگاهی به سهمیه آسیایی و جام داریم.

وی در مورد برنامه‌اش در تیم استقلال افزود: سال آینده باید قهرمان لیگ شویم. برنامه‌ام هم برای سال سوم این است که بتوانیم در آسیا هم‌تیمی مطرحی باشیم.

سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال ادامه داد: باید حمایت شویم ولی برای هواداران نباید مهم باشد چه کسی سرمربی است زیرا مهم موفقیت استقلال است.

وی درباره این‌که آیا با حضورش در این تیم می‌تواند به بردهای استقلال مقابل پرسپولیس ادامه بدهد و لقب‌های «سوبله و چوبله» را مجددن مطرح کند، تاکید کرد: ما باید سر بازی کری بخوانیم نه این‌جا. در هر صورت آمده‌ایم که در دربی نبازیم.

مظلومی در خصوص منتقدانش و این‌که گفته می‌شود با حضورش در استقلال، این تیم ۱۰ سال به عقب برمی‌گردد، تصریح کرد: به هر حال هم نظر مخالف وجود دارد و هم نظر موافق، شما باید نظر موافقان را هم ببینید. خیلی‌ها از حضور من در استقلال استقبال کردند.

وی در ادامه یادآور شد: من برای مخالفان هم احترام قائلم ولی در این مدت بیکار هم نبودم. همین ۱۰ روز پیش در کلاس‌های حرفه‌ای مربیگری حضور داشتم، ضمن این‌که در این مدت مطالعاتی هم داشتم.

سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال تاکید کرد: اگر نگاه کنید، استقلال زمان من هم از لحاظ تاکتیکی و هم از لحاظ فنی بازی‌های زیبایی انجام می‌داد. شک نکنید بازی استقلال بهتر از این هم خواهد شد؛ چرا که ما «مجید صالح» را کنار خود داریم که یکی از تئوریسین‌های فوتبال ایران است.

وی درباره این‌که چقدر اطمینان دارد تیمش در این فصل از مسابقات لیگ موفق باشد، خاطرنشان کرد: اگر یادتان باشد شرایط سال اول حضور من در استقلال بدتر از این بود، زیرا ده روز مانده به آغاز مسابقات تیم را تحویل گرفتم. آن روز فقط ۴ بازیکن استقلال قرارداد داشتند و چهارده نفر در آستانه جدایی بودند.

مظلومی افزود: اگر بتوانیم تیم خوبی جمع کنیم، قطعن به نتایج مطلوبی هم خواهیم رسید. ما در نقل و انتقالات عقب هستیم ولی باید در زمان کم این عقب ماندگی را جبران کنیم.

وی درباره زمان شروع تمرینات استقلال هم، اظهار کرد: باید حداکثر تا قبل از شنبه هفته آینده تمرینات شروع شود.

mazlomi

سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال درباره موضوع جلسه عصر امروزش با مسوولان باشگاه، یادآور شد: این جلسه درباره جذب باریکنان خواهد بود. مسایل مالی در حال حاضر برای من مهم نیست. من از نظر مالی با باشگاه استقلال صحبت نکردم. حتا طلبم از سال‌های گذشته عقب افتاده ولی هیچ‌وقت دنبال آن را نگرفتم و به باشگاه فشار نیاوردم. الان هم نه من و نه مجید صالح از نظر مالی با باشگاه صحبت نکرده‌ایم.

وی درباره این‌که چطور بلافاصله بعد از منتفی شدن حضور «اشتیماتس» در استقلال، سرمربی این تیم شد، این‌گونه اظهار نظر کرد: ما از قبل صحبت کرده بودیم. من اولین مربی‌ای بودم که به استقلال برنامه دادم. در میان مربیان ایرانی، من و «علیرضا منصوریان» گزینه بودیم ولی چون منصوریان منتفی شد، سراغ گزینه خارجی رفتند. با این حال زمان برای مربی خارجی کم بود. اشتیماتس مربی خوبی است ولی زمان و شناختی از تیم نداشت.

مظلومی ادامه داد: گزینه بعدی من بودم که بلافاصله صحبت کردیم. ما هم در شرایط سخت هدایت تیم را قبول کردیم، چه الان و چه سال‌های گذشته که در کشورهای دیگر کار می‌کردم و در میانه فصل به استقلال آمدیم. حالا هم به استقلال لبیک گفتیم.

در ادامه این گفت‌و‌گو یکی از خبرنگاران خطاب به مظلومی، گفت: آیا فکر نمی‌کنید برنامه شما برای قهرمانی استقلال در آسیا رویاپردازانه باشد؟ که وی به این پرسش این‌گونه پاسخ داد: ما دنبال این برنامه هستیم. امسال باید نیم‌نگاهی به سهمیه آسیایی و نیم‌نگاهی هم به جام قهرمانی داشته باشیم. سال دوم باید قهرمان لیگ شویم و طبق برنامه در سال سوم باید در آسیا مطرح شویم.

سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال درباره دستیارانش در استقلال، یادآور شد: مجید صالح، آتیلا حجازی و حسین ترابپور در کنار فرزاد مجیدی در استقلال حضور دارند. یک مربی بدن‌ساز خارجی هم ظرف امروز یا فردا به استقلال می‌آید.

وی درباره احتمال حضور فرهاد مجیدی در استقلال، هم تصریح کرد: فرهاد در حال حاضر کلاس مربیگری را پشت سر می‌گذارد ولی به ما قول همه نوع هم‌کاری داده است.

مظلومی درباره حضور پورحیدری در استقلال تحت عنوان مدیر‌فنی تاکید کرد: گفته می‌شود «پورحیدری» مدیر‌فنی است ولی گویا ایشان هنوز جواب قطعی نداده است. من از سرپرستی او در استقلال خبر ندارم.

وی در پایان درباره فهرست خرید تیم استقلال هم، گفت: جواد نکونام، آندرانیک تیموریان و چند بازیکن جوان در لیست من هستند. الان درباره فهرست مازاد صحبتی نمی‌کنم زیرا درست نیست ولی قطعن چند بازیکن از استقلال جدا خواهند شد.

سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال در پایان گفت: ما کار مشکلی در استقلال داریم و امیدوارم بتوانیم با کمک و حمایت هواداران به موفقیت برسیم.

«۶ فوتبالیست اروپایی هم‌زمان داماد شدند»

شنبه (دیروز) برای ۶ بازیکن شاغل در لیگ‌های ممتاز اروپایی، روزی فراموش‌نشدنی و خاطره‌انگیز بود.

زیرا این نفرات توانستند جشن ازدواج خویش را در ایام تعطیلات تابستانی برگزار کنند. از آن‌جایی که در کشورهای نظیر اسپانیا و ایتالیا ماه ژوئن، ایام مناسبی برای برپایی جشن ازدواج است، در یک روز از این ماه ۶ جشن مربوط به شروع پیمان زناشویی برگزار شد.

یک ایتالیایی در اسپانیا ازدواج کرد

«فرناندو لیورنته»، مهاجم ٣٠ ساله یوونتوس که هم اکنون بحث حضور احتمالی‌اش در تیم لیورپول انگلیس مطرح شده، جشن ازدواج‌اش را در سن‌سباستین اسپانیا برگزار کرد.

وی و «ماریا»‌ همسرش جشن پیمان‌زناشویی خویش را برگزار کردند.

جشن ازدواج بعد از جشن قهرمانی اروپا

«ایوان راکتیچ»، ستاره کروات تیم بارسلونا ٢ هفته بعد از آن‌که با بارسلونا صاحب مقام قهرمانی اروپا شد، جشن ازدواج گرفت.

وی و همسرش در سویا مراسم خود را برگزار کردند. در این جشن بازیکنانی هم‌چون «مانژوکیچ» نیز حضور داشتند.

22

یک بارسلونایی دیگر داماد شد

سومین بازیکنی که در روز گذشته ازدواج کرد، «پدرو رودریگوئز» بود. وی بعد از مدت‌ها که با «کارلولینا مارتین» نامزد بود، جشن ازدواج گرفت. به این ترتیب دومین بازیکن بارسلونایی بود که بعد از کسب ٣ افتخار در فصل گذشته در یک روز با «ایوان راکتیچ»، جشن ازدواج خود را برگزار کرد.

یک اسپانیایی دیگر داماد شد

«خوزه کالخون»، بازیکن اسپانیایی که فصل گذشته در تیم ناپولی ایتالیا توپ زد، ‌روز گذشته جزو بازیکنان مهم دنیای فوتبال بود که ازدواج کرد.

وی برای این منظور به کشورش بازگشت و در زادگاه خود مراسم جشن خود را انجام داد.

مادریدی‌ها در جشن ازدواج واران

«رافائل واران»،‌ مدافع فرانسوی تیم فوتبال رئال‌مادرید نیز از جمله ستارگانی بود که دیروز جشن ازدواج گرفت.

واران برای این منظور بازیکنان تیم رئال‌مادرید و چند چهره از تیم‌ملی فرانسه را به مراسم خود که در شهر مادرید انجام گرفت، دعوت کرد.

کیلور ناواس، دومین داماد مادریدی

آخرین بازیکنی که دیروز جشن ازدواج گرفت، «کیلور ناواس»، ‌دروازه‌بان کاستاریکایی رئالی‌ها بود. وی بعد از آن‌که مراسمی در کشور خود گرفت،‌ دیروز نیز برای دوستان اسپانیایی‌اش نیز جشنی به همین منظور در اسپانیا برگزار کرد.

«موافقت اتحادیه جهانی با کشتی با حجاب زنان ایران»

اتحادیه جهانی کشتی نیز در نامه‌ای رسمی با درخواست ایران موافقت و اعلام کرد بانوان ایرانی می‌توانند با رعایت حجاب اسلامی در رقابت‌های کشتی آلیش شرکت کنند.

koshtibanoan

در پی میزبانی ایران در رقابت‌های کشتی آلیش زنان قهرمانی آسیا در ١۶ مرداد در تهران، فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد خود را مبنی بر رعایت حجاب کامل اسلامی توسط بانوان ایرانی به اتحادیه جهانی کشتی ارایه کرد.

اتحادیه جهانی کشتی نیز در نامه‌ای رسمی با درخواست ایران موافقت و اعلام کرد بانوان ایرانی می‌توانند با رعایت حجاب اسلامی در رقابت‌های کشتی آلیش شرکت کنند.

بیست و پنج کشور آسیایی برای حضور در این رقابت‌ها دعوت شده‌اند.

مطالب مرتبط

در یک اتفاق نادر، حمید سوریان با ۴ کیلوگرم اضافه، وزن‌کشی شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , ,