Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
پس از بازگشایی مرز از سوی ترکیه

«بازگشت آوارگان سوری از ترکیه به تل ابیض»

2015 June 23

خبر / رادیو کوچه

 

با بازگشایی مرز ترکیه از سوی مقامات حکومت آن کشور با تل‌ابیض (گری سپی) در شمال سوریه، صدها آواره سوری از مسیر گذرگاه آکچاقلعه ترکیه به کشورشان بازگشتند.

مقامات امنیتی ترکیه به خبرگزاری «رویترز» گفته‌اند، پس از گذشت چهار روز از بستن دروازه مرزی آن کشور با شهر تل‌ابیض (گری سپی) بنابه دلایل امنیتی، روز دوشنبه بیست و دوم ژوئن این مرز را برای بازگشت آوارگان بازگذاشته‌اند و اکنون آوارگان تل‌ابیض در حال بازگشت به آن شهر هستند.

بنابه گزارش رسانه‌های ترکیه حدود ۵٠٠ نفر از آوارگان سوری که بیشتر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دادند، پس از بازگشایی مرز آکچاقلعه ترکیه در روز دوشنبه بیست و دوم ژوئن به آن شهر برگشتند.

grispi

همچنین مقام‌های امنیتی و نیروهای نظامی کرد صبح امروز (دوشنبه) از پاکسازی کامل تل‌ابیض (گری سپی) و حومه از مین‌ها و مواد منفجره کارگذاشته شده از سوی شبه‌نظامیان داعش خبر دادند.

نیروهای شاخه نظامی حزب اتحاد دمکراتیک (PYD)، موسوم به یگان‌های مدافع خلق (YPG)، هفته گذشته، منطقه تل ابیض (گری سپی) را از عناصر داعش پاکسازی کردند و این منطقه تحت تسلط کامل نظامیان کرد سوری درآمده است.

کمیته پناهندگان سازمان ملل متحد گفته است، بیش از ٢٣ هزار نفر از تل ابیض در حمله نظامی نیروهای کرد به مواضع داعش، به ترکیه آواره شده‌اند.

بیشتر بخوانید

کردها شهر استراتژیک تل‌ابیض را به صورت کامل از داعش پس گرفتند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,