Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
بیشتر قربانیان کودکان و زنان هستند

«گالری / قتل‌عام بیش از ١۵٠ غیرنظامی کرد در کوبانی توسط داعش»

2015 June 27

گزارش / رادیو کوچه

عکس‌ها: شبکه‌های اجتماعی

 

شبه‌نظامیان داعش، صبح روز پنج‌شنبه بیست و پنجم ژوئن، با لباس مبدل نیروهای مدافع خلق وارد کوبانی شده‌اند و مردم غیرنظامی این شهر رابه گلوله بسته‌اند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، تعدادی از نیروهای داعش با پوشیدن لباس مبدل نیروهای نظامی کرد و با استفاده از چهار خودرو روز پنج‌شنبه ٢۵ ژوئن، حدود ساعت ۴ صبح به وقت محلی، وارد شهر کوبانی شدند و دست به قتل‌عام غیرنظامیان که بیشتر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دادند، زده‌اند.

در حالی که گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن اعلام کرده که در جریان حمله نیروهای موسوم به گروه دولت اسلامی (داعش) به شهر مرزی کوبانی بیش از ۱۲۰ غیرنظامی کشته شده‌اند اما آخرین گزارش‌ها از رسانه‌های کردی، حاکی از آن است که تا کنون ١۵٢ غیرنظامی کرد کشته و ١٨٠ نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند.

کردهای ترکیه آنکارا را به حمایت از داعش متهم می‌کنند که به گزارش خبرگزاری “رویترز”، خانم فیگن یوکسکداغ، یکی از رهبران حزب دوکراتیک خلق‌ها ضمن اعلام این مطلب گفته است: به احتمال زیاد داعشی‌ها از طریق استان شاتلی اورفه ترکیه وارد شهر کوبانی سوریه شده‌اند.

در همین حال تانجو بیلقیچ، سخن‌گوی وزارت خارجه ترکیه این ادعا را که داعشی‌ها از خاک ترکیه به کوبانی حمله کرده‌اند، رد کرده است.

بنابه آخرین گزارش‌ها تاکنون (غروب روز جمعه بیست و ششم ژوئن) بیش از ۴٠ نفر از شبه‌نظامیان داعش که به کوبانی حمله کرده بودند توسط نیروهای نظامی کرد کشته شده‌اند و بقیه آنه‌ها نیز در داخل ساختمانی در کوبانی در محاصره کردها هستند.

kobani

kobani0

kobani4

kobani1

kobani2

kobani3

kobani5

kobani6

kobani8

kobani9

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. ابراهیم
    1

    خدا لعنت کنه این عربهای وحشی را خدا لعنت کنه هرکسی که از این خونخوارها حمایت می کنه مخصوصا این اردوغان خر