Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
حساس‌ترین دیدار والیبال ایران در آزادی

«فردا در تهران تکلیف والیبال ایران در مقابل لهستان روشن می‌شود»

2015 June 27

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

فردا در تهران تکلیف والیبال ایران در مقابل لهستان روشن می‌شود

در حالی‌که دیدارهای گروه A لیگ جهانی با آرامش پی‌‌گرفته می‌شود، هیجان در دیدار سرنوشت‌ساز روز یک‌شنبه ایران و لهستان به اوج خود می‌رسد و تا حدود بسیاری تکلیف تیم صعود کننده از این گروه را مشخص می‌کند.

هفته هفتم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال هیجانات را در گروه B به اوج خود رسانده است. جمعه شب در دو بازی که به میزبانی روسیه و ایران برگزار شد تیم‌های آمریکا و ایران برابر حریفان خود به برتری دست یافتند.

تیم آمریکا که از قبل صدرنشین گروه B بود در زمین روسیه بازی قدرتمندانه‌ای را ارایه داد و ۳ بر صفر این تیم را پشت‌سر گذاشت تا دست کم در هفته پایانی با استرس کمتری به میدان برود. در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران هم بازی ایران و لهستان ۳ ساعت به طول انجامید تا تیم ایران برابر قهرمان جهانی در سال ۲۰۱۴ به برتری ۳ بر ۲ دست یابد.

با نتایجی که به دست آمد آمریکا جمع امتیازاتش را به عدد ۲۰ رساند و در صدر جدول باقی ماند. لهستان با ۱۷ امتیاز دوم است و ایران هم با ۱۵ امتیاز در رده سوم قرار دارد. با توجه به این‌که در مسابقات امسال تعداد بردهای تیم‌ها برای صعود به مرحله نهایی ملاک اصلی است و تعداد امتیازات کسب شده در درجه دوم اهمیت قرار دارد بازی‌های دوم روسیه با آمریکا و ایران مقابل لهستان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

1

پیش‌بینی‌ها بر این است که آمریکا شنبه شب دومین برد خود را هم مقابل روسیه کسب کند تا با ۸ برد خیال خود را برای صعود تا حد زیادی راحت کند، اما اگر روسیه دست به شگفتی بزند و آمریکا را شکست دهد معادلات را برای هفته پایانی بر هم خواهد زد.

اما اوج حساسیت و هیجان در بازی یک‌شنبه شب ایران و لهستان وجود دارد. هر دو تیم برای صعود به مرحله نهایی این رقابت‌ها نیاز مبرمی به برد دارند و با توجه به این‌که لهستان یک برد بیشتر از ایران در کارنامه دارد شاگردان کواچ باید تحت هر شرایطی این بازی را برنده شوند تا در دو بازی هفته پایانی برابر روسیه کار را تمام کنند. در صورتی که ایران این دیدار را واگذار کند اختلاف تعداد بردهای دو تیم ایران و لهستان به عدد ۲ می‌رسد که با در نظر گرفتن میزبانی لهستان از آمریکا در هفته پایانی، این تیم با کسب یک برد دو دیدار باقی مانده برابر حریف، صعود خود را مسجل خواهد کرد.

در گروه A اما خبری از هیجان نیست. با توجه به این‌که برزیل میزبان مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۵ است صدرنشینی این تیم باعث شده تا سه تیم از این گروه به مرحله بعدی راه یابند. از قبل معلوم بود که استرالیا در این گروه حرفی برای گفتن ندارد و ایتالیا و صربستان به راحتی صعود خواهند کرد.

صرب‌ها جمعه شب برابر ایتالیا برتری ۳ بر یک را رقم زدند تا با توجه به برابر بودن تعداد بردهای دو تیم، امتیازات بیشتر صربستان این تیم را بالاتر از ایتالیا در رده دوم گروه A قرار دهد.

حکم فیفا در پرونده سکوبرت اعلام شد، جریمه ۳۷ هزار دلاری پرسپولیس

مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس در امور فوتبالی گفت: با توجه به حکم صادره درباره «سکوبرت» از سوی فیفا، در نامه‌ای خواهان ارسال مستندات مندرج در پرونده شده‌ایم.

perspolis

به گزارش مهر، «آرش نجفی» در خصوص آخرین وضعیت پرونده سکوبرت، ضمن بیان مطلب فوق افزود: فیفا در پرونده سکوبرت اقدام به صدور حکم کرده و به باشگاه اعلام کرده است، مطالبات این بازیکن معادل سی و هفت هزار دلار است که باشگاه باید آن را پرداخت کند.

وی که با سایت باشگاه پرسپولیس گفت‌و‌گو می‌کرد، افزود: بر اساس این حکم، نامه‌ای را برای فیفا ارسال می‌کنیم تا مستندات را ارایه کنند تا ببینیم روال پرونده چگونه بوده است. آیا دفاعی صورت گرفته و اگر گرفته چگونه بوده است. بعد از دریافت این مستندات و تطابق آن نسبت به اعتراض اقدام خواهیم کرد. ضمن آن‌که در مورد «سوسا» هم ‌چنین شرایطی داریم.

نماینده حقوقی باشگاه هم‌چنین گفت: توجه به شکایت «استپانوویچ»، فیفا نسبت به معرفی قضات اقدام کرده که اقدام قبل از صدور رای است و در این مورد نیز با توجه به فقدان بعضی مدارک پس از صدور رای، نسبت به درخواست مستندات و جریان پرونده اقدام‌های لازم را انجام خواهیم داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,