Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
خبرهای ورزشی

«اعتراف استقلال به عدم مذاکره با نکونام و سید‌جلال حسینی»

2015 July 01

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اعتراف استقلال به عدم مذاکره با نکونام و سید‌جلال حسینی

مسوول کمیته‌ نقل‌و‌انتقالات استقلال از جدایی قطعی «محسن فروزان» از این تیم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «علی نظری جویباری» درباره آخرین وضعیت نقل‌و‌انتقالات استقلال، اظها‌ر کرد: خو‌ش‌بختا‌نه روند خوبی را پیش گرفته‌ایم و نیازهای آقای «پرویز مظلومی» را برطرف می‌کنیم.

وی درباره وضعیت محسن فروزان نیز گفت: فروزان در لیست مازاد مظلومی است و منتظر اعلام یک تیم هستیم و می‌خواهیم او را به صورت قرضی به یک تیم دیگر بدهیم.

مسوول کمیته‌ نقل‌و‌انتقالات ا‌دا‌مه‌ داد: اصلن قرار نیست بازیکنی را از تیم خارج کنیم. مثل همه باشگاه‌ها بازیکنان را در لیست فروش می‌گذاریم تا جذب یک باشگاه دیگر شوند. فروزان یک بازیکن معمولی نیست. او می‌تواند باشد و پولش را می‌دهیم، ولی او را از لیست خارج می‌کنیم. ما به دنبال قرض دادن او به تیم دیگری هستیم و حیف است از او به سادگی بگذریم.

jawad-nekonam

 

مسوول کمیته‌ نقل‌و‌انتقالات درباره وضعیت ابراهیمی و حیدری نیز ا‌ضافه‌ کرد‌: جلسات خوبی با این دو داشته‌ایم و احتمالن تا پنج‌شنبه خیلی از کارها نهایی خواهد شد.

نظری جویباری درباره وضعیت «سید‌جلال حسینی» و این‌که استقلالی او را می‌خواهند، اظها‌ر کرد: به خداوندی خدا با سید‌جلال حسینی مذاکره نکرده‌ام. می‌خواهید باور کنید، می‌خواهید نکنید.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت «نکونام» به کجا رسید؟ خاطر‌‌نشان کرد: او بازیکن بزرگی است و ما افتخار می‌کنیم کسی مثل او را داشته باشیم، ولی من و باشگاه با او صحبت جدی نداشته‌ایم.

نظری جویباری در پایان افزود: ما ٩٠درصد تیم را تا روز پنج‌شنبه می‌بندیم و فرصت داریم که آن ١٠درصد را در روزهای بعدی بگیریم. برای همه بازیکنانی که تاکنون جذب کرده‌ایم پرداختی داشته‌ایم و طبق یک برنامه کار را پیش می‌بریم. درباره صادقی هم باید بگویم که او ملی‌پوش است و من تصمیمی برای او نمی‌گیرم،‌ بلکه آقای مظلومی درباره او تصمیم می‌گیرد و هر نظری که ایشان داشته باشد اجرایی می‌شود.

دادکان: شرایط مساعد باشد، بازمی‌گردم

رییس سابق فدراسیون فو‌تبا‌ل با انتقاد از وضعیت فوتبال ایران و تیم‌های استقلال و پرسپولیس تاکید کرد که اگر شرایط مساعد باشد به فوتبال بازخواهد گشت.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌، «محمد دادکان» معاون ورزشی د‌انشگا‌ه آ‌زا‌د اسلامی در نشست خبری با بیان این‌که در حال‌ حاضر وزارت ورزش و جوانان به دنبال آن است که دو باشگاه استقلال و پر‌سپولیس ضعیف باشند، خاطر‌‌نشان کرد: کار وزارت رسیدگی به امور کلان است نه این‌که تمام تمرکز این وزارت‌خانه بر روی دو باشگاه استقلال و پر‌سپولیس و فدراسیون فو‌تبا‌ل باشد. این افراد به دنبال آن هستند که کسی از روی صندلی خود بلند شود و بلافاصله جای او را بگیرند. همین معاونان وزارت ورزش و جوانان به دنبال چه اهدافی هستند.

او ادامه داد: در حال حاضر به نوعی من تایید می‌کنم که نگاه‌های دولت سابق و کنونی به ورزش، یک‌سان است. آنها به ورزش به چشم یک سرگرمی نگاه می‌کنند چرا در حال حاضر به این میزان به مردم استرس وارد می‌کنند و چرا پرسپولیس و استقلال به این روز افتاده است. برای مثال من ماه‌ها پیش اعلام کرده بودم که پرسپولیس و استقلال واگذار نمی‌شوند و آخر سر هم دیدیم که این اتفاق رخ داد.

معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این‌که فوتبال ایران در حال حاضر در شرایط بسیار نامساعدی قرار دارد، گفت: من به صراحت می‌گویم که فوتبال ایران در حال حاضر ضعیف‌ترین شرایط خود را دارد. آیا فوتبال ایران از این هم ذلیل‌تر می‌شود؟ ما زمانی در جای‌گاه پانزدهم دنیا قرار داشتیم و به ما می‌گفتند باید در جای‌گاه دهم قرار بگیرید. ما زمانی در جام ملت‌ها عنوان سوم را کسب کردیم و به راحتی نیز به جام‌جهانی صعود کردیم اما نگاه کنید در حال حاضر فوتبال ایران در چه شرایطی قرار دارد.

dadkan

دادکان در ادامه صحبت‌های خود به صراحت اعلام کرد که مسوولان وزارت ورزش و جوانان نمی‌خواهند پرسپولیس و استقلال شرایط مناسبی داشته باشند و گفت: اگر می‌خواستند پرسپولیس و استقلال شرایط مناسبی داشته باشند، چنین مهره‌هایی را برای این دو باشگاه قرار نمی‌دادند. از نحوه چیدن مهره‌ها مشخص است که می‌خواهند پرسپولیس و استقلال ضعیف‌تر شوند. کسی که به هیات‌مدیره باشگاه می‌آید و نقشی ندارد، چه کاری را می‌تواند برای این باشگاه‌ها انجام دهد. باور کنید کسی که چند سال در جایی می‌ماند و نمی‌تواند کاری کند، باید برود. در حال حاضر شرایط پرسپولیس و استقلال را جوری ترتیب داده‌اند که تمامن دارای تنش است. من فصل گذشته گفتم که پرسپولیس در هفته هفتم به مشکل می‌خورد و امسال با صراحت می‌گویم پرسپولیس قبل از هفته هفتم با این شرایط دچار مشکل می‌شود.

رییس سابق فدراسیون فوتبال ایران با بیان این‌که تصمیم بر این است دو تیم پرسپولیس و استقلال ضعیف باشند، اظهار کرد: مطمئن باشید در این دوره می‌خواهند دو تیم پرسپولیس و استقلال با ضعف کار خود را دنبال کنند و قدرتی نداشته باشند. دلیل حرف‌های من این است که شادی در یک جامعه سوبسید دارد ولی غم فاقد سوبسید است و چون تیم‌های بزرگ شادی ایجاد می‌کنند، به تبع آن در ادامه باید برای این شادی امکاناتی ایجاد شود. این است که می‌خواهند پرسپولیس و استقلال همواره غصه‌دار باشند. چرا کسی از وزارت ورزش و معاونت‌های این وزارت‌خانه نمی‌پرسد این تیم‌ها چه مشکلاتی دارند. مطمئن باشید آنها این افراد را در سرخابی‌ها می‌چینند تا این دو باشگاه را خراب کنند.

معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: مدیرعامل یا سرپرستی که در یکی از این باشگاه‌ها حضور دارد آیا از فوتبال چیزی می‌داند؟ آیا او از نوع بستن قراردادها اطلاعی دارد؟

او در ادامه به زمان حضورش در فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: هر کسی دارای یک شخصیت است، اما در آن زمان من برای منافع ملی دست به هر اقدامی می‌زدم. به یاد دارم زمانی خبرنگاری به من گفت هیچ رییس فدراسیونی به خارج از کشور نمی‌رود تا یک بازیکن را بیاورد، اما من اعلام کردم در آن مقطعی که در فدراسیون حضور داشتم، به آلمان سفر کردم و از «وحید هاشمیان» خواستم تا به ایران بیاید و برای تیم‌ملی بازی کند.

در حالی که این نشست خبری برای تشریح فعالیت‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده بود، اما عملن پرسیدن سوالاتی در مورد زمان حضور دادکان در فدراسیون فوتبال و شرایط حال حاضر فوتبال ایران سبب خارج شدن این نشست از هدف اصلی‌اش شد. خبرنگاری از دادکان پرسید آیا اگر شرایط برای حضورش به عنوان ریاست فدراسیون فوتبال مهیا باشد، به این فدراسیون بازمی‌گردد یا خیر که دادکان پاسخ داد: اگر شرایط مساعد باشد، بازمی‌گردم. چندی پیش یکی از مسوولان به من زنگ زد و گفت «ما برای حضور شما تحت فشار هستیم» و خود آن مسوول گفت «بر اساس نظرسنجی، ٩٣درصد مردم با شما موافق هستند.» من همواره با مردم صادق بوده‌ام و هیچ‌گاه نقش بازی نکرده‌ام. مطمئن باشید در حال حاضر نمی‌خواهند امثال من در فوتبال ایران حضور داشته باشند.

او در ادامه صحبت‌های خود به ارقام بالایی که بازیکنان در حال حاضر در فوتبال دریافت می‌کنند نیز اشاره کرد و افزود: من قبلن گفته‌ام و حالا هم می‌گویم بهترین فوتبالیست ایران صد میلیون تومان هم نمی‌ارزد و با در نظر گرفتن تورم در نهایت باید مبلغ صد و پنجاه میلیون تومان را برای بهترین فوتبالیست در نظر بگیریم. بهترین مربی نیز به نظرم پنجاه میلیون تومان بیشتر نباید دریافت کند. مطمئن باشید اگر روزی به فوتبال بازگردم یک‌سال آن را تعطیل می‌کنم.

فرصت دوباره به حمید سوریان

جلسه مشترک شوراهای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی عصر امروز (سه‌شنبه) با حضور اعضا در محل خانه کشتی تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون کشتی، مصوبات این نشست که با محوریت تایید فرآیند انتخاب تیم‌های ملی در سال فنی ٩۴-٩٣ برگزار شد، به شرح زیر است:

١- با توجه به اعلام تقاضای عمومی آقای «حمید سوریان»، قهرمان ارزنده کشتی کشور مبنی بر اعطای فرصتی دیگر برای حضور در رقابت‌های جهانی ٢٠١۵ آمریکا شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی مقرر نمود حمید سوریان در کنار نفرات اول و دوم انتخابی تیم‌ملی کشتی فرنگی به رقابت‌های بین‌المللی پیتلاسینسکی لهستان اعزام و صرفن در وزن ۵٩ کیلوگرم مورد ارزیابی قرار گیرد. شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی پس از بررسی گزارش کادر‌فنی درباره عمل‌کرد کشتی‌گیران مذکور، درباره ملی‌پوش وزن ۵٩ کیلوگرم در رقابت‌های جهانی ٢٠١۵ آمریکا تصمیم‌گیری خواهد کرد.

sorian

٢- موضوع حضور آقای «مهدی تقوی» در وزن ٧۴ کیلوگرم در رقابت‌های زیلکوفسکی لهستان طرح شد و مورد تایید اعضای شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد قرار نگرفت.

٣- با توجه به تصمیم پیشین شورای فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد مبنی بر حضور آقای «ایمان صادقی» در رقابت‌های انتخابی تیم‌ملی بزرگ‌سالان مقرر شد مشارالیه پس از مسابقات آسیایی ابتدا با نفر سوم رقابت‌های وزن ۶٠ کیلوگرم انتخابی تیم‌ملی جوانان رقابت و در صورت پیروزی با نفر اول رقابت‌های مذکور بر مبنای قاعده دو پیروزی از سه رقابت، مسابقه نهایی انتخابی تیم‌ملی جوانان در وزن ۶٠ کیلوگرم برای حضور در رقابت‌های جهانی جوانان را برگزار کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,