Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
خبرهای ورزشی

«سرمربی تیم‌ملی والیبال روسیه پیش از بازی با ایران استعفا کرد»

2015 July 02

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سرمربی تیم‌ملی والیبال روسیه پیش از بازی با ایران استعفا کرد

سرمربی تیم‌ملی والیبال روسیه پیش از دیدار برابر ایران در هفته پایانی رقابت‌های گروهی لیگ جهانی ۲۰۱۵ از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «آندری ورونکوف» سرمربی تیم‌ملی والیبال روسیه بعد از نتایج نا‌امید کننده در رقابت‌های گروهی لیگ جهانی ۲۰۱۵ از سمت خود استعفا کرد. وی این تصمیم را در پی انتقادهای فراوان کارشناسان والیبال روسیه بعد از نتایج ضعیف در گروه B لیگ جهانی اتخاذ کرد.

ورونکوف در حالی استعفا کرد که تیم‌ملی روسیه در هفته پایانی دور گروهی لیگ جهانی، دو بازی را در روزهای جمعه و شنبه آینده مقابل تیم‌ملی ایران برگزار می‌کند. روسیه با ده شکست متوالی در قعر جدول گروه B قرار دارد، اما تیم ایران هنوز روی کاغذ از شانس صعود به مرحله نهایی برخوردار است.

andri

قرار است هیات‌رییسه فدراسیون روسیه روز ۱۷ ژوئیه (۲۶ تیرماه) تشکیل جلسه دهد و سرمربی جدید تیم‌ملی این کشور را معرفی کند.

دست‌مزد بانوان ورزشکار نیاز به تغییرات اساسی و نگاه ویژه دارد

عضو هیات‌رییسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که بعضی از بانوان ورزشکار برای حضور در مسابقات از جیب خود هزینه می‌کنند، گفت: باید انقلابی در ورزش زنان ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، «محمدجواد نظری مهر»  با بیان این‌که ورزشکاران خانم فعالی زیادی در استان‌های مختلف کشور حضور دارند، گفت: حضور تعداد زیادی بانوی ورزشکار توجه و برنامه‌ریزی بیشتر و بهتری را از سوی وزارت ورزش و جوانان برای این بخش طلب می‌کند. در رشته‌های زیادی ورزشکار خانم داریم حتا الان کشتی‌گیر خانم هم داریم و شرایط برای حضور بانوان در این رشته در حال مهیا شدن است. وزارت ورزش نیز باید جوری برنامه‌ریزی کند که فعالیت بانوان در رشته‌های مختلف هم راستا با آموزه‌های دینی باشد و ارزش‌های دینی را تحت‌الشعاع قرار ندهد.

نماینده بندرگز، بندرترکمن، کردکوی در پاسخ به این‌که آیا زیرساخت‌های ورزش بانوان در حال حاضر مناسب است یا خیر بیان کرد: زیرساخت‌ها و امکانات خوبی در کشور داریم. الان سالن‌هایی وجود دارد که هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند از آن استفاده کرده و به راحتی ورزش کنند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: فرصت برای ورزش بانوان در همه جای کشور وجود دارد و این فرهنگ در حال جا افتادن است. بانوان باید بیشتر  به میادین ورزشی بیایند، ما استعدادهای زیادی در ورزش بانوان داریم که باید برای آنها برنامه‌ریزی کنیم این افراد باید شناسایی شوند.

zanan

این نماینده مجلس با تاکید بر حضور پر‌رنگ‌تر بانوان در ورزش همگانی خاطر‌نشان کرد: ورزش همگانی برای همه است و خانم‌ها هم باید مشارکت بیشتری در این بخش داشته باشند و تاثیرگذاری خود را نشان دهند.

نظری مهر در خصوص تفاوت زیاد دست‌مزد بین بانوان و مردان ورزشکار اظهار داشت: در بحث دست‌مزدها در کشور ما قانون تعریف شده‌ای وجود ندارد، شما حتا می‌بینید حقوق کارگران سازمان‌های مختلف تفاوت‌های آن‌چنانی دارد، در سطح کشور تعریف ثابتی وجود ندارد. باید به دست‌مزد بانوان ورزشکار نگاه ویژه‌ای شود چون در حق آنها جفا شده است، وزارت ورزش باید این موضوع را بررسی کند چون نیاز به دگرگونی دارد، مسوولان باید انقلابی در ورزش بانوان ایجاد کنند. کسی که همه زندگی خود را برای ورزش حرفه‌ای می‌گذارد باید حق و حقوقی داشته باشد و وزارت ورزش باید به این فکر کند.

منشی اول فراکسیون ورزش مجلس درباره میزبانی ایران در مسابقات مختلف ورزش بانوان تصریح کرد: متاسفانه در داخل به خوبی برنامه‌ای برای میزبانی کشورمان در عرصه‌های ورزشی در نظر گرفته نشده؛ باید شرایط برای میزبانی مسابقات بانوان فراهم شود و شاهد رشد این قضیه باشیم. حتا بعضی از بانوان ورزشکار ما برای حضور در مسابقات از جیب خود هزینه می‌کنند در صورتی که در همه جای دنیا دولت، مدال‌آوران را کاملن تحت پوشش قرار می‌دهد. ما در داخل کشور استعداهای زیادی داریم نباید بگذاریم ورزشکاران ما به خارج از کشور بروند.

اسب برنده دو جام قهرمانی کشته شد

«کائوتو استار» اسبی که دو کاپ طلای چلتنهام را دریافت کرده بود، به دلیل آسیب‌دیدگی کشته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این اسب که از مشهورترین اسب‌های مسابقه بریتانیا و جهان بود، پس از این‌که بر اثر سقوط از یک مانع لگن و گردنش شکست، کشته شد.

kaoto

وی که برای رقابت‌های بعدی اسب‌سواری آماده می‌شد پانزده سال داشت و در حال تمرین سقوط کرد و به شدت آسیب دید.

کائوتو استار دو جام طلای چلتنهام و پنج قهرمانی رقابت‌های کینگ جورج را در کارنامه درخشانش داشت.

«پل نیکلاس» مربی این اسب بود که از چهل و یک مسابقه‌ای که در آن شرکت کرده بود، بیست و سه قهرمانی کسب کرده بود. بزرگ‌ترین موفقیت این اسب کسب دو دوره جام طلای رقابت‌های جهانی در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ بود.

او یکی از اسب‌هایی بود که در شب افتتاحیه المپیک بین‌المللی لندن در بخشی از برنامه ویژه این شب حضور داشت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,