Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
برنامه زیر یه خم

«احضار استیلی به کمیته اخلاق فدراسیون برای عکس گرفتن با خواننده لس‌آنجلسی»

2015 July 06

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

حمید استیلی، مهدی هاشمی‌نسب، حسین عبدی و کلی دیگر از بچه‌های فوتبالی که به کانادا رفته بودند باید به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال بروند. شنونده برنامه این هفته زیر یه خم باشید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«احضار استیلی به کمیته اخلاق فدراسیون برای عکس گرفتن با خواننده لس‌آنجلسی»

حمید استیلی، مهدی هاشمی‌نسب، حسین عبدی و کلی دیگر از بچه‌های فوتبالی که به کانادا رفته بودند باید به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال بروند.

به گزارش خبرآنلاین؛ «حسین آبانگاه» عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال «علی کفاشیان»، یکی دیگر از شاه‌کارهایش را رو کرد. کمیته‌ای که هفته‌ها پرونده دلالی که مدام از این تیم به آن تیم می‌رفت و اسناد مربوط به موتومبا را می‌فروخت بررسی نکرد. این همان کمیته‌ای است که ماجرای ادعای تبانی در بازی‌های ملی را حتا بررسی نکرد، ورودش به پرونده مس کرمان و نساجی تنها ابهام‌ها را بیشتر کرد و در این یک سال تنها زمانی خیلی به چشم آمده که گرفتن سلفی را برای ملی‌پوشان ممنوع کرده است و با هیجان درباره ممنوعیت خالکوبی در لیگ‌برتر بیانیه صادر کرده است. این که چند قاضی و چند آدم خوب دیگر که پیشینه فوتبالی هم دارند، در این کمیته دور هم جمع می‌شوند و البته خیلی کاری به ماجرای فساد ندارند. احتمالن با خود می‌گویند وقتی رییس فدراسیون انتخابشان کرده است، اصلن چرا باید مثلن از علی کفاشیان درباره هدایایی بپرسند که مشخص نیست چرا از بلاتر گرفته و چرا کمیته اخلاق فیفا گفته باید خیلی سریع پسش بدهند. از این‌که این همه فساد که درباره فوتبال می‌گویند کجاست؟ چه کسی انجامش می‌دهد و چرا برخوردی با آنها نمی‌شود.

estili

آنها می‌نشینند و از خاطرات فوتبالی یا غیر‌فوتبالیشان برای هم تعریف می‌کنند، اما باید حتمن کاری هم انجام بدهند که متهم نباشند هیچ کاری انجام نداده‌اند. پس چه کاری بهتر از این‌که شغلشان بشود گیر دادن به مدل موی بازیکن‌ها، نوع راه رفتنشان، عکس‌هایی که می‌گیرند و همین کارهای دم دستی. گروهی از فوتبالیست‌های پیشکسوت به هم‌راه تعدادی هنرمند برای یک بازی دوستانه به نام خلیج‌فارس راهی کانادا شده بودند. در حین این بازی‌ها یک خواننده لس‌آنجلسی به جمعشان می‌آید و درخواست گرفتن عکس یادگاری می‌کند.

کسی که با خواندن ده‌ها ترانه ایرانی شهرت زیادی در ایران دارد. او که پیشتر در سفر تیم‌ملی والیبال و کشتی به لس‌آنجلس در کنار ورزشکاران این دو تیم ایستاده بود و عکس گرفته بود، این کار را در تورنتو هم تکرار کرد و حالا آبانگاه می‌گوید این فوتبالیست‌ها برای عکس یادگاری با این خواننده از خط قرمزها گذشتند و باید توضیح بدهند. البته اگر آنها می‌خواهند از استیلی و هاشمی‌نسب سوالی بپرسند باید حداقل یک ماهی صبر کنند چون این دو هنوز در کانادا هستند و به تهران بر‌نگشتند!

«کواچ بهترین بازیکن و پرنوسان‌ترین بازیکنان تیمش را معرفی کرد»

سرمربی تیم‌ملی والیبال در پایان آخرین بازی لیگ جهانی امسال برای ایران تشکری ویژه داشت از بازیکنی که در بازی هشتم غایب بود اما توانست در طول مسابقات زحمات زیادی بکشد. کواچ درباره شهرام گفت: او در این بازی‌ها خیلی بهتر از سال قبلش بود و یک نقطه اتکا مثبت در تیم من بود.

سرمربی صرب این اعتمادش به شهرام را با به بازی گرفتن‌های متوالی این بازیکن نشان داد و شهرام به قدری در ترکیب اصلی بازی کرد که در بازی دوم با لهستان در تهران نای راه رفتن هم نداشت.

mahmodi

او در بخش دیگری از حرف‌هایش البته نکته مهم دیگری هم گفت، درباره پر‌نوسان‌ترین بازیکنان تیمش. او دفاع‌های عقب زمین تیم در پست «قائمی» و «عبادی‌پور» را بازیکنانی دانست که در این بازی‌ها خیلی پرنوسان بودند و در حالی‌که این لرزش را با دستانش نشان می‌داد، گفت: هر وقت در این پست خوب بازی کردیم، تیم خیلی خوب بازی کرد و هر وقت بد بودیم، کارمان سخت شد. برای این مشکلمان باید فکری بکنیم.

او در حالی این نکات را درباره پاشنه آشیل تیمش گفت که بسیاری از منتقدانش هم برای بازی دادن به این دو بازیکن و ضعف تیم در دریافت‌ها انتقادات تندی به این مربی دارند.

«مالک باشگاه ملوان: دایی قیمت ندارد، سه میلیارد هم بخواهد می‌دهیم»

مالک جدید باشگاه ملوان انزلی تاکید کرد که به حضور «علی دایی» روی نیمکت باشگاه ملوان خوشبین است.

تسنیم نوشت: «داریوش بهشتی» در خصوص وضعیت سرمربی فصل آینده تیم فوتبال ملوان انزلی اظهار داشت:‌ مصوبه و تاییدیه هیات‌مدیره برای مذاکره با علی دایی را گرفتیم و از روز جمعه با این مربی وارد مذاکره شدیم.

وی افزود: شب گذشته نیز با دایی صحبت‌هایی انجام داده و به توافق اولیه رسیدیم. دایی یک‌سری برنامه‌ها و خواسته‌هایی دارد و قرار است شرایط را بررسی کند و به ما پاسخ نهایی را بدهد. در کلیات با دایی به توافق رسیده‌ایم و تنها دایی است که یک‌سری برنامه‌ها و شرایط دارد که برای وی مهیا باشد.

مالک باشگاه ملوان انزلی با تاکید بر این‌که با دایی به توافقات اولیه رسیده است، عنوان کرد: من هم نگران شرایط ملوان هستم و باید قبول کنیم که کسی در این شرایط نمی‌پذیرد مسوولیت این باشگاه را بپذیرد چون آبروی شخص در میان است. بنا به دلایلی زمان برای ملوان از دست رفت اما سعی خواهیم کرد بازیکنان مدنظر سرمربی را جذب کنیم.

dai

بهشتی در پاسخ به این سوال که آیا دایی به او لیستی ارایه کرده است، گفت: دایی لیستی هنوز به ما نداده است، اما در مورد بودجه صحبت‌هایی شده است. من با بازیکنی وارد مذاکره نشدم چرا که نمی‌توانم بدون این‌که سرمربی بگوید با بازیکنی صحبت کنم. برخی بازیکنان قراردادشان به پایان رسیده و اگر بگویم در تمرینات شرکت کنید، ممکن سرمربی فصل آینده بگوید این بازیکن را نمی‌خواهد. بنابراین نمی‌خواهم در مسایل فنی دخالت کنم.

وی در مورد این‌که چقدر دایی را سرمربی تیم ملوان می‌داند، گفت: به حضور دایی خیلی خوشبین هستم چرا که اگر نظرش نبود پای میز مذاکره با ما نمی‌نشست. خواسته او این است که شرایط را برای حضورش در ملوان فراهم کنیم.

بهشتی در ادامه گفت‌وگو با تسنیم درباره شایعه پیشنهاد سه میلیاردی علی دایی برای حضور در ملوان تصریح کرد: به اعتقاد من علی دایی قیمت ندارد اما وی در مورد تنها مسئله‌ای که صحبت نکرد پول بود. با این وجود ما مشکلی برای مبلغ درخواستی‌اش نداریم و اگر حتا سه میلیارد هم درخواست بدهد به او می‌دهیم. تنها خواسته ما این است که دایی سرمربی ملوان باشد.

«کفاشیان: کی‌روش مشکل خانوادگی پیدا کرده است»

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل می‌گوید احتمال دارد رای کمیته‌ استیناف در مورد باشگاه راه‌آهن به دلیل ارایه مستندات جدید تغییر کند.

به‌ گزارش خبرنگار ‌ایسنا‌، «علی کفاشیان» پس از جلسه‌ای که با اعضای هیات‌رییسه سازمان لیگ صبح امروز (یک‌شنبه) برگزار شد، اظها‌ر کرد: باشگاه راه‌آهن درخواست تجدید‌نظر و اعاده دادرسی مجدد داده است. بنا‌بر‌این عصر امروز جلسه‌ای برگزار خواهد شد تا در کمیته‌ استیناف ادله را بررسی کنیم.

kafashian

وی ا‌دا‌مه‌ داد: فقط در یک صورت رای نهایی کمیته‌ استیناف قابل تغییر است و آن این که مستندات جدید ارایه و رییس فدراسیون تشخیص دهد باید بررسی مجدد صورت گیرد. بنا‌بر‌این با توجه به درخواست راه‌آهن جلسه فوق‌العاده‌ کمیته‌ استیناف را عصر امروز برگزار خواهیم کرد.

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در پاسخ به این سوال که عنوان می‌شود «کا‌ر‌لوس کی‌روش» به دلیل عدم پرداخت تعهدات مالی فدراسیون فو‌تبا‌ل به ایران بازنخواهد گشت، گفت: چنین مساله‌ای را تکذیب می‌کنم و هیچ مشکلی وجود ندارد. برای کی‌روش مشکل خانوادگی پیش آمده که خودش در این خصوص توضیح خواهد داد. بنا‌بر‌این درخواست تمدید مرخصی‌اش را از فدراسیون فو‌تبا‌ل مطرح کرد و هیچ صحبتی در مورد پول انجام نشده است و فدراسیون در زمان لازم حق و حقوق او را پرداخت می‌کند.

«تاج: احتمال دارد لیگ برگزار نشود»

رییس سازمان لیگ در مورد این‌که چه راه‌کارهایی در صورت عدم پرداخت حق پخش در نظر گرفته شده است، می‌گوید یکی از راه‌کارها این است که احتمال دارد لیگ برگزار نشود.

به گزارش ایسنا، «مهدی تاج» پس از جلسه امروز هیات‌رییسه سازمان لیگ که با حضور کفاشیان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از راه‌کارهایی که در مورد عدم پرداخت حق پخش در نظر گرفته شده این است که احتمال دارد لیگ برگزار نشود؛ چرا که باید حداقل پول‌های جاری تامین و بتوانیم مسابقه‌ها را به انجام برسانیم. با صدا‌و‌سیما جلسات مفیدی داشتیم و ما از آنها پول نمی‌خواهیم بلکه هزینه تولید خود مجموعه را از طریق تبلیغاتی که قبل،‌ حین و بعد از فوتبال می‌شود، درخواست کرده‌ایم.

تاج ادامه داد: زمانی که شورای امنیت ملی مصوبه می‌دهد دیگر اختیار دست سازمان لیگ نیست و باید بر اساس مصوبه فعالیت کرد.

وی با اشاره به این‌که موضوع حق پخش تلویزیونی در جلسه امروز به صورت جدی مورد بحث قرار گرفت، خاطر‌نشان کرد: خواستار شدیم که ظرف مدت ده روز جلسه‌ای را با مسوولان صدا‌و‌سیما داشته باشیم و هیات‌رییسه تاکید کرد که جلسه‌ای را نیز با کلیه مدیران باشگاه‌ها در تاریخ ٢۵ تیر ٩۴ در مورد لیگ سال آینده برگزار کنیم؛ چرا که مجمع فدراسیون فوتبال نیز تاکید بسیاری بر پرداخت حق پخش تلویزیونی داشته است.

taj

رییس سازمان لیگ درباره تعداد تیم‌های لیگ یک یادآور شد: امروز روی ٢٠ تیمی بودن لیگ بحث شد؛ چرا که نظر کفاشیان را نیز به صورت مستقیم می‌خواست. سال آینده لیگ‌برتر هجده تیمی است و این موضوع را در آیین‌نامه نیز آورده بودیم. در مورد شرایط حضور در لیگ بیست تیمی هم قرار شد احراز حداقل معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر گرفته شود و اگر کسی نتوانست حداقل معیارها را هم‌چون سقف ٢/۵ تا ٣ میلیارد تومانی و مسایلی چون مدیرعامل فراهم کند،‌ تا سقف هجده تیم ریزش داشته باشیم.

تاج درباره قرارداد کانون ایران نوین نیز یادآور شد: آنها شرکت تبلیغاتی سازمان لیگ هستند و شخصی که مغرضانه و مسئله‌دار در این مسئله مطالبی را عنوان کرده است، از جمله کسانی بوده که قرار بوده خودش در این مسئله ورود داشته باشد. کانون ایران نوین بابت چهار بازی پخش نشده در لیگ‌برتر و نیز لیگ یک دعوی خسارت داشته و علاوه بر این عنوان کرده که باید به جای دو دور سه دور تبلیغات در ورزشگاه آزادی را در اختیار می‌گرفته است.

رییس سازمان لیگ درباره مهلت نقل‌و‌انتقالات پانزدهمین دوره لیگ‌برتر، ادامه هم‌کاری با آل‌اشپورت و نیز برگزاری پانزدهمین دوره اظهار کرد: مهلت نقل‌و‌انتقالات لیگ پانزدهم را هیات‌رییسه در اختیار سازمان لیگ قرار داد و ممکن است که زمان در نظر گرفته شده تمدید شود اما پانزدهمین دوره لیگ بدون هیچ‌گونه تاخیری برگزار خواهد شد. در مورد لیگ یک نیز هفته‌های در نظر گرفته شده 6 و 7 روز است. درباره آل‌اشپورت نیز ما با این شرکت هم‌کاری خود را تمدید کردیم چرا که پیشنهاد جدی به ما ارایه نشد.

«اتهام بلاتر به ولف و سارکوزی: میزبانی قطر در جام‌جهانی ٢٠٢٢ تصمیم شما بود»

«سپ بلاتر» در پرونده جنجالی اعطای میزبانی جام‌جهانی ٢٠٢٢ به قطر اتهام‌هایی را به روسای جمهور وقت آلمان و فرانسه وارد کرد. رییس فدراسیون جهانی فوتبال گفت: آقایان سارکوزی و ولف تلاش کردند مردان منتخب خود را تحت‌تاثیر قرار دهند. درست از همین‌رو جام‌‌جهانی اکنون به قطر رسیده است. آنهایی که این تصمیم را گرفتند، اکنون باید مسوولیت پاسخگویی را نیز بر عهده بگیرند.

به گزارش ایسنا، رییس سوئیسی فیفا در گفت‌وگویی با روزنامه آلمانی ولت آم‌زونتاگ اتهام‌های تازه‌ای را علیه برخی از چهره‌های سیاسی اروپا مطرح کرد. او «سارکوزی»، رییس‌جمهور پیشین فرانسه و «کریستیان ولف»، رییس‌جمهور سابق آلمان را در دست‌یابی قطر به میزبانی جام‌جهانی ٢٠٢٢ تاثیرگذار خواند.

blater

بلاتر گفت: آقایان سارکوزی و ولف تلاش کردند مردان منتخب خود را تحت‌تاثیر قرار دهند. درست از همین‌رو میزبانی جام‌‌جهانی اکنون به قطر رسیده است. آنهایی که این تصمیم را گرفتند، اکنون باید مسوولیت پاسخگویی را نیز بر عهده بگیرند.

به ادعای بلاتر، آلمان و فرانسه تلاش داشتند قطر را به میزبانی جام‌جهانی برسانند. ولف از فدراسیون فوتبال آلمان خواسته بود به دلایل اقتصادی به نفع میزبانی قطر رای بدهد.

«آغاز مذاکرات تیموریان با دو تیم قطری»

هافبک ملی‌پوش فصل گذشته تراکتورسازی راهی قطر شد.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌، «آندرانیک تیموریان» هافبک ملی‌پوش فصل گذشته تراکتورسازی روز گذشته (شنبه) به هم‌راه برادرش «سرژیک تیموریان» راهی قطر شد و مذاکراتش را با دو تیم قطری آغاز کرده است.

timorian

گفته می‌شود دو باشگاه ام صلال و السلیسیه قطر دو تیم خواهان تیموریان هستند.

«جواد نکونام به تیم فوتبال سایپا پیوست»

کاپیتان پیشین تیم‌ملی فوتبال ایران با عقد قراردادی یک‌ساله به تیم فوتبال سایپا البرز پیوست. این انتقال در شرایطی صورت گرفت که قبل از این صحبت‌هایی مبنی بر حضور این بازیکن در استقلال مطرح شده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، «جواد نکونام» که صحبت از حضور او در باشگاه استقلال مطرح شده بود، عصر امروز یک‌شنبه پس از نشست‌هایی که با مسوولان باشگاه سایپا داشت با آنها برای یک فصل به توافق رسید.

کاپیتان پیشین تیم‌ملی فوتبال ایران در شرایطی با مسوولان سایپا به توافق رسید که بر اساس اعلام خودش با تیم فوتبال اوساسونا اسپانیا قرارداد دارد. با این حال سایپایی‌ها پس از برگزاری چند نشست و انجام مذاکرات لازم موافقت این بازیکن برای حضور در جمع نارنجی‌پوشان را گرفتند.

nekonam

جواد نکونام قبل از این در تیم‌های پاس تهران و استقلال تهران نیز بازی کرده بود اما بخش عمده‌ای از دوران فوتبال خود را در تیم‌های خارجی خصوصن اوساسونا اسپانیا سپری کرده است.

«حسین خبیری» سخنگوی باشگاه سایپا و مشاور مدیر‌عامل این باشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار مهر این خبر را تایید کرد.

«تیم بسکتبال جوانان ایران به عنوان چهاردهم دست یافت»

تیم بسکتبال جوانان نتیجه آخرین دیدار خود در مسابقات قهرمانی جهان را به جمهوری دومنیکن واگذار کرد و با کسب عنوان چهاردهم به کار خود در این رقابت‎ها پایان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار دو تیم بسکتبال جوانان ایران و جمهوری دومنیکن برای تعیین جای‌گاه سیزدهم دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان در هراکلیون برگزار شد که طی آن بسکتبالیست‌های جوان ایران با نتیجه ۵٠ بر ٧١ برابر حریف خود متحمل شکست شدند.

نتایج چهارکوارتر دیدار دو تیم بسکتبال جوانان ایران و جمهوری دومنیکن به شرح زیر است:

ایران ۵٠ – جمهوری دومنیکن ٧١

(۱۱ بر ۱۶)، (۱۶ بر ۲۲)، (١٨ بر ١٣)، (۵ بر ٢٠)

تیم بسکتبال جوانان ایران با واگذاری نتیجه دیدار پایانی خود در مسابقات قهرمانی جهان به عنوان چهاردهم این رقابت‌ها دست یافت. این جای‌گاه در حالی به دست آمد که تیم ایران تا پیش از دیدار امروز در ۵ دیدار مقابل آمریکا (۸۳ بر ۵۳)، مصر (۶۲ بر ۵۹)، کرواسی (۸۶ بر ۳۶)، ترکیه (۷۳ بر ۶۳) و صربستان (۸۳ بر ۷۰) شکست خورده بود و تنها نتیجه دیدار برابر چین (۶۴ بر ۵۹) را به سود خود تمام کرد.

basketbal

بدین ترتیب تیم بسکتبال جوانان ایران با مجموع ۶ باخت و یک برد در چهارمین حضور جهانی خود به عنوان چهاردهم دست یافت. این در حالی است که در دوره پیشین مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان جهان (۲۰۱۳ پاراگوئه) ایران با مجموع دو بر و ۶ باخت یازدهم شد.. البته ایران سال ۲۰۰۳ برای نخستین‌بار در مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان جهان به میزبانی یونان شرکت کرد و با ۷ باخت و یک برد شانزدهم شد. در رقابت‌های ۲۰۰۹ نیوزلند هم تیم بسکتبال جوانان ایران با یک برد و چهار باخت در رده پانزدهم قرار گرفت.

«فیجی با زدن ۳۸ گل رکورد گل فوتبال جهان را ارتقا داد»

تیم فوتبال فیجی با زدن سی و هشت گل به ایالت فدرال میکرونزی رکورد جدیدی را از بیشترین گل زده در یک رقابت بین‌المللی از خود بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال فیجی در نیمه نخست این دیدار با نتیجه ۲۱ بر صفر از میکرونزی پیش بود.  این رکورد پیش از این در اختیار استرالیا بود که در بازی با جزایر ساموآ در سال ۲۰۰۱ موفق شد ۳۱ گل به ثمر برساند.

gaichi

میکرونزی دیدار نخست خود در رقابت‌های پاسیفیک را با نتیجه ۳۰ بر صفر مقابل تاهیتی شکست خورده بود.

البته این رقابت‌ها از آن‌جا که مقدماتی المپیک محسوب می‌شود و در رده سنی زیر ۲۳ سال برگزار می‌شود معلوم نیست از سوی فیفا به عنوان رکورد به حساب بیاید.

فیجی در بازی نخست با نتیجه ۳۰ بر صفر برنده شده بود و در مجموع با نتیجه ۶۸ بر صفر از سد حریف خود گذشت.

مطالب مرتبط

داورزنی: با یک باخت آسمان به زمین نیامده

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd785318 cialis online sicuro