Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
نقل و انتقالات یخ لیگ پانزدهم

«پیرمردها ستاره این فوتبال هستند»

2015 July 07

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 پیرمردها ستاره این فوتبال هستند

فصل نقل‌و‌انتقالات پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ‌برتر در شرایطی به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود که بازیکنان پا به سن گذاشته مشتریان بیشتری نسبت به جوانان دارند و خبری از سوپراستارها نیست!

به گزارش خبرنگار مهر، چهاردهمین دوره رقابت‌های لیگ‌برتر در شرایطی به پایان رسید که انتظار علاقه‌مندان به فوتبال، کارشناسان و صاحب‌نظران از کیفیت این لیگ برآورده نشد و شاهد ظهور پدیده‌هایی جوان و آینده‌دار که بشود از آنها به عنوان چهره‌های تاثیرگذار یاد کرد نبودیم.

تبعات این اتفاق در فصل نقل‌و‌انتقالات لیگ پانزدهم کاملن نمایان است و تیم‌ها برای انتخاب بازیکنان مد‌نظرشان با مشکل مواجه هستند. این اتفاق در شرایطی رخ داده که در فصول گذشته بودند بازیکنانی که از آنها به عنوان بمب‌های نقل‌و‌انتقالات یاد می‌شد، اما این‌هایی که در فصل نقل‌و‌انتقالات پانزدهم حضور دارند ترقه هم نیستند!

lig

سال‌ها پیش و در چنین فصلی سر‌و‌صدای زیادی به خاطر جابه‌جایی بازیکنان تاثیرگذار و ستاره به پا می‌شد و از آن به عنوان بازار داغ نقل‌و‌انتقالات یاد می‌شد، اما حالا یخ‌ترین بازار را شاهد هستیم که در آن نه خبری از بمب هست و نه خبری از سوپراستارها.

حالا بازیکنان پا به سن گذاشته که از آنها به عنوان پیرمردهای لیگ نام برده می‌شود ستاره این فوتبال شده‌اند و تیم‌ها دنبال آنها هستند. البته برخی از همین بازیکنان را تیم‌های فصل قبل خودشان نمی‌خواهند، اما تیم‌های دیگر برایشان سر‌و‌دست می‌شکنند چرا که بازیکنان مطرحی پیدا نمی‌شود که جذبشان کنند.

این اتفاق در حالی برای فوتبال ایران رخ می‌دهد که در همه جای دنیا جوانان و پدیده‌های فصل گذشته ستاره فصل نقل‌و‌انتقالات هستند، اما این‌جا خبری از ستاره‌ها نیست و تعداد جوانانی که بشود از آنها به عنوان پدیده و ستاره نام برد به اندازه انگشتان یک دست هم نمی‌رسد.

نقیصه بزرگ باشگاه‌های ایران که البته بیشتر تیم هستند تا یک باشگاه، نساختن بازیکنانی است که برای خودشان قابل استفاده باشد. این مشکل سال‌هاست که فوتبال ایران را آزار می‌دهد و سازندگی در اکثر باشگاه فراموش شده است، اما باز هم کسی به فکر برطرف کردن این مشکل نیست.

کاشانی: دل‌سوز نیستم، موسس پرسپولیس هستم

عضو هیات‌مدیره پرسپولیس گفت: از من در مورد مسایل اداری بپرسید و مسایل فنی را از آقای «عبدی» سوال کنید.

به گزارش خبرگزاری فارس، «جعفر کاشانی» درباره جلسه امروز هیات‌مدیره پرسپولیس گفت: جلسه خوبی بود و در مورد مسایل مختلف صحبت کردیم و از جمله مسایلی که مدنظر باشگاه است. همه چیز به خوبی پیش می‌رود و امیدوارم پرسپولیس یک روز به معنای واقعی باشگاه شده و دارای تشکیلات اداری شود. امروز می‌بینیم که هواداران جلوی در باشگاه می‌آیند اما امیدوارم یک روزی برسد که با تاسیس باشگاه پرسپولیس، آنها بتوانند به یک سالن مجهز بیایند و راحت حرف‌هایشان را بزنند.

kashani

وی ادامه داد: خدا پدر «دادکان» را بیامرزد که این ساختمان را گرفت که حداقل کارهای باشگاه را این‌جا انجام دهیم.

کاشانی در مورد این‌که نظرش در مورد رای فیفا علیه پرسپولیس چیست گفت: از من در مورد مسایل اداری بپرسید و مسایل فنی را از عبدی سوال کنید، من از این مسایل اطلاعی ندارم چون اصولن ٧ ماه پیش در پرسپولیس حضور نداشتم.

وی درباره این‌که او دل‌سوز پرسپولیس است و باید پاسخگو باشد گفت: من دل‌سوز نیستم بلکه موسس باشگاه هستم و این باشگاه از روزی که تشکیل شده من بوده‌ام و خون دل‌های زیادی هم خورده‌ام.

عضو هیات‌مدیره پرسپولیس در مورد این‌که هنوز پرونده‌های بازیکنان خارجی علیه این تیم باز است یادآور شد: این‌جا دادگاه نیست که من پاسخگو باشم ضمن این‌که من آن زمان نبودم.

وی در پایان گفت: هواداران میلیونی از گذشته با ما بوده‌اند اما خواهش می‌کنم این مسایل را از سخنگوی پرسپولیس بپرسید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,