Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
خبرهای ورزشی

«خلیلیان: تمامی قراردادهای سپاهان زیر یک میلیارد و ٣٠٠میلیون است»

2015 July 11

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خلیلیان: تمامی قراردادهای سپاهان زیر یک میلیارد و ٣٠٠میلیون است

مدیر‌عامل سپاهان با بیان این‌که فرکی با وجود عمل پا در تمرین‌های این تیم حاضر است، اظهار کرد: در گذشته فوتبال ایران قدر «حسین فرکی» را ندانسته‌ اما او سه هفته بعد از عمل پا، به تیم اضافه شد تا تمرین‌های سپاهان را اداره کند.

دکتر «مهرزاد خلیلیان» در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ برنامه آماده‌سازی سپاهان برای پیش‌فصل حضور در لیگ‌برتر بر خلاف سایر تیم‌های لیگ‌برتری گفت: مسلمن تیمی که چندین بار قهرمان لیگ‌برتر ایران شده رسالت خودش را در این فصل می‌داند. هواداران، مالک تیم و کارگزاران مجتمع فولاد مبارکه ماموریت ویژه‌ای را به مدیریت باشگاه داده‌اند و ما هم برنامه ٧ ساله‌ای را برای موفقیت سپاهان در نظر داریم. قصد داریم در سریع‌ترین زمان قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شویم. البته این برنامه‌ای است که در دو سال آینده مد‌نظر فولاد مبارکه سپاهان است. منابع مالی یکی از مهم‌ترین اساس موفقیت فوتبال است اما حرف اول را نمی‌زند.

khalilian

او ادامه داد: متاسفانه قدر سرمایه ملی مانند حسین فرکی را در سال‌های گذشته ندانسته‌ایم. او بعد از قطع هم‌کاری با فولاد خوزستان به مدت سه ماه به دلیل عمل جراحی پا استراحت کرد اما برای سپاهان این زمان را به سه هفته کاهش داد. فرکی بازیکنانی را از ما درخواست کرده بود که ما هم گردانی، پادوانی و بازیکن جوان و خوش‌آتیه‌ای مانند وحید نجفی را به تیم اضافه کردیم. برنامه و زمان‌بندی سپاهان تکان نخورده و تقریبن به‌ روز هستیم. دوره اول آماده‌سازی تیم در تهران به پایان رسیده و برای بازسازی بازیکنان، به ترکیه سفر کرده‌ایم. همه بازیکنان قراردادهایشان را ثبت کرده‌اند و کارشناسان معتقدند برای نخستین بار است که فولاد مبارکه سپاهان توانسته صد‌در‌صد بازیکنان و کادر‌فنی خود را در اردوی خارج از کشور خود به هم‌راه داشته باشد. قصد ما در ترکیه، انجام تمرین‌های بدن‌سازی نیست بلکه به دنبال انجام بازی‌های تدارکاتی خوب و مثمر ثمر هستیم.

خلیلیان در واکنش به شایعه عقد قرارداد میلیاردی سپاهان با بازیکنان مورد نظرش گفت: فقط با چند بازیکن قرارداد میلیاردی بستیم اما در مقابل بازیکنانی مانند محرم نویدکیا، هادی عقیلی، عبداله کرمی، محمدرضا خلعتبری و رحمان احمدی قراردادهایشان را داوطلبانه کاهش دادند. «خلعتبری» به باشگاه آمد و اعلام کرد دویست میلیون از قراردادش را نمی‌خواهد و به باشگاه کمک می‌کند. این نشان می‌دهد که بازیکنان به این تیم علاقه دارند. «احسان حاج‌صفی» یکی از بهترین بازیکنان لیگ‌برتر و کاپیتان تیم‌ملی است. رسانه‌ها ارقامی را مطرح می‌کنند که به هیچ‌وجه صحت ندارد. تمامی قراردادهای ما زیر رقم یک میلیارد و سی‌صد میلیون تومان است.

ایران جام‌جهانی را با پیروزی بر اسپانیا شروع کرد

تیم‌ملی فوتبال ساحلی ایران در نخستین بازی خود در جام‌جهانی پرتغال برابر اسپانیا به میدان رفت و در پایان جدالی حساس برابر این حریف قدرتمند به پیروزی ۶ بر ۵ دست یافت تا گام نخست را محکم بردارد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌ملی والیبال ساحلی ایران در نخستین بازی خود در رقابت‌های جام‌جهانی پرتغال عصر روز جمعه مقابل اسپانیا به میدان رفت. در این بازی که از گروه C برگزار شد تیم ایران در پایان با حساب ۶ بر ۵ پیروز شد تا گام نخست را محکم بردارد.

وقت اول این بازی با برتری ۳ بر ۲ اسپانیا خاتمه یافت. در دقیقه یک بازی بود که «فرید بلوک‌باشی» دروازه اسپانیا را با ضربه پای چپ خود باز کرد اما قبل از این‌که بازی به دقیقه دوم برسد آنتونیو کار را با ضربه سر به تساوی کشاند. اسپانیا در دقیقه ۴ توسط نیکو به گل دوم خود دست یافت که این گل را مسیگر خیلی زود به تساوی کشاند با این حال یورنس در دقیقه ۷ برای سومین بار دروازه ایران را گشود.

fotbalsaheli

در شروع وقت دوم بازی «مصطفی کیانی» با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا کار برای تیم ایران سخت‌تر شود. اسپانیا که یک یار بیشتر داشت در دقیقه ۱۴ توسط آنتونیو به گل چهارم رسید اما پس از آن ایران بازی را در اختیار گرفت و دو بار متوالی توسط بلوک‌باشی و مختاری دروازه حریف را گشود تا وقت دوم بازی با تساوی دو تیم در عدد ۴ خاتمه یابد.

در وقت سوم دو تیم بازی برابری را ارایه کردند اما این تیم اسپانیا بود که در دقیقه ۳۰ روی شوت آنتونیو به گل پنجم رسید. آنتونیو با این گل هت‌تریک کرد. این البته پایان کار نبود چرا که تیم ایران بر حملات خود افزود و در دقیقه ۳۴ بود که «احمدزاده» از بین سه بازیکن حریف با شوتی عالی دروازه اسپانیا را باز کرد. بازیکنان ایران در ثانیه‌های پایانی نیز فشار را افزایش دادند و در دقیقه ۳۶ و در فاصله ۴۲ ثانیه به پایان بازی بود که ایران روی ریباند «محمدعلی مختاری» به گل ششم رسید تا این بازی را در نهایت ۶ بر ۵ برنده شود.

طالب‌لو: روزی که با رحمتی دست دادیم کدورت‌‌ها را کنار گذاشتیم

دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال گفت: هواداران امسال کمک کنند تا استقلال به موفقیت برسد و ما هم سعی می‌کنیم خواسته آنها را اجابت کنیم.

«وحید طالب‌لو» در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین شرایط تیم استقلال و هم‌چنین اردوی این تیم در کردان صحبت‌های زیر را انجام داد.

ابتدا از تمرینات و اردوی کردان صحبت کن.

ما چند روزی در کردان تمرین کردیم و آن‌جا هم امکانات خوبی دارد. تیم ما تا حدودی کامل شده و قرار است دو، سه نفر دیگر هم اضافه شوند که امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد چون با توجه به تغییراتی که امسال در استقلال رخ داده تیم نیاز به هماهنگی دارد.

در این چند روز دوباره صحبت پیوستنت به پرسپولیس مطرح شده بود. جریان چیست؟

من در این مورد بعد از پایان فصل شفاف صحبت نکردم ولی از طرف آقای «برانکو» با من تماس گرفتند و من هم با توجه به ابهامات اظهار‌نظری نکردم. برانکو یکی از مربیان تاثیرگذار زندگی ورزشی من بوده و شاید اگر او در هر تیم دیگری بود من این کار را انجام می‌دادم ولی همه می‌دانند که من استقلالی هستم و اولویت اول، دوم و سومم استقلال است.

taleblo-rahmati

این روزها در کنار «مهدی رحمتی» در اردو حضور دارید و از تجربه این شرایط بگویید.

من پیش از این هم با رحمتی کار کرده بودم  ولی یک اختلاف قدیمی بین ما وجود داشت. من در نهایت با آقای «مظلومی» صحبت کردم و در دو جلسه‌ای که با او داشتم به سرمربی استقلال اطمینان دادم کوچک‌ترین حاشیه‌ای از طرف من برای استقلال ایجاد نشود. تلاشم این است که آرامش در استقلال حکم‌فرما شود و همیشه هم سعی کردم کمک کنم و اجازه ندهم تیمم وارد حاشیه شود. امسال هم هدفم همین است. البته من نمی‌خواهم زیاد در این مورد صحبت کنم ولی مسایلی بین من و مهدی رحمتی بود که شاید بهتر است به عقب برنگردیم و به آینده فکر کنیم. در این چند روزی که در اردو در کنار رحمتی حضور داشتم به صورت غیر‌مستقیم متوجه شدم اتفاقاتی بعد از جریان بازی استقلال و پیکان رخ داده است، هر چند من در مورد آن اتفاقات حرفی نزدم و سکوت کردم ولی شنیدم که بعد از بازی در صفحات اجتماعی به رحمتی خیلی توهین شد که این برای من هم ناراحت‌کننده بود. این‌که بحث دست ندادن را باز کنیم و بگوییم که من دست ندادم یا رحمتی دست نداد درست نیست، من آن روز خودم را طوری قرار دادم که با رحمتی رو‌به‌رو نشوم آن هم به خاطر اختلافاتی بود که از گذشته داشتیم. آن تصمیمم هم لحظه‌ای بود و حتا «حنیف عمران‌زاده» در کنار من حضور داشت و به او گفتم که چنین تصمیمی دارم. عمران‌زاده هم به جای من ایستاد. البته  این را هم بگویم همان روزی که در تمرین با رحمتی دست دادیم کدورت‌ها را کنار گذاشتیم حالا اگر بعضی‌ها می‌گویند هنوز با هم اختلاف داریم برداشت شخصی‌شان است و ایرادی هم به آنها وارد نیست چون دور هستند و حقیقت را نمی‌دانند. من و مهدی کمی بدشانس هم بودیم چون روزهایی که با هم زیرنظر ترابپور تمرین می‌‌کردیم تمریناتمان پشت درهای بسته برگزار می‌شد ولی درست روزی که تمرینات ما باز شد ما جداگانه تمرین کردیم و عکاسان و خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌ها تصور کردند هنوز با هم مشکل داریم در حالی که ما همان روز کدورت‌ها را کنار گذاشتیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,