Saturday, 18 July 2015
05 December 2021

«ائتلاف سناتورهای آمریکایی برای اینترنت آزاد در ایران»

2010 March 24

رادیو کوچه

برخی از سناتورهای آمریکایی با تشکیل ائتلافی برای پیش بردن آزادی اینترنت در ایران و چین و چند کشور دیگر حمایت خود را برای دسترسی بدون فیلتر و گسترده به اینترنت مردم این کشورها اعلام کردند.
به گزارش رویترز «تد کاف من»، سناتور دموکرات در کمیسیون روابط خارجی سنا ، «سم بران بک»، عضو کمیسیون بودجه سنا و جمهوری خواهانی مانند «جان مک کین» و «مایک جوهانس» از اعضای این ائتلاف هستند.
تدکاف من سناتور دموکرات و رییس این گروه که «انجمن آزادی جهانی اینترنت» خوانده می‌شود روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: «برای پیش بردن آزادی اینترنت در ایران، چین و دیگر کشورهایی که به دستور اوباما برای دسترسی بدون فیلتر و گسترده به اینترنت حمایت شده‌اند، ائتلافی را تشکیل داده‌ایم و قرار است روز چهارشنبه در این خصوص برنامه‌های این انجمن را در سنا تشریح کنیم»
گفته می‌شود این اقدام سنا در پی اعلام شرکت گوگل یرای خارج شدن از چین  و یا حداقل متوقف کردن موتور جستجوی چینی، انجام می‌گیرد.
پیش از این در سال گذشته کاف من، بران بک و برخی دیگر از سناتورهای آمریکا قانونی را برای پشتوانه مالی بسط فن آوری برای کمک به مردم ایران که زیر محدودیت‌های اینترنتی قرار دارند به تصویب رساندند.
هم‌چنین این اقدام دو هفته بعد از این انجام می‌شود که اداره خزانه‌داری  ایالات متحده اعلام کرد که به شرکت‌های فن آوری امریکایی اجازه می‌دهد تا نرم افزار‌‌های مخصوص گفتگو  و رسانه‌های اجتماعی را به ایران و دیگر کشورها صادر کنند. به امید این‌که مردمان آنجا با جهان خارج بتوانند ارتباط برقرار کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,