Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
سوت

«توقف سپاهان و عیدی استقلال به هواداران»

2010 March 25

محمدرضا / رادیوکوچه

mohammadreza@koochehmail.com

سرمربی تیم فوتبال استقلال ایران گفت: «برد برابر الغرافه عیدی ما به تمام بازیکنان و خانواده‌هایشان و هم‌چنین هواداران استقلال بود. ولی هنوز کارمان برای صعود تمام نشده است.»

صمد مرفاوی پس از پیروزی سه بر صفر تیمش مقابل الغرافه قطر، در نشست خبری اظهار کرد: «بازی خوبی بود و این پیروزی را ابتدا به همه هواداران استقلال که ما را با استقبال خوبشان شرمنده کردند و به ورزش‌گاه آمدند، شادباش می‌گویم. هم‌چنین ضمن تشکر از بازیکنان و کادر تیم، این پیروزی را به آن‌ها و خانواده‌هایشان که تعطیلات عید را فدای تمرینات کردند تا این پیروزی شیرین به دست آید، تبریک می‌گویم.»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

وی در ادامه گفت: «الغرافه تیم قدرتمندی بود و در برابر ما انگیزه زیادی داشت. البته آن‌ها «جونینیو» برزیلی را نداشتند که نبودش روی تیم آن‌ها تاثیر‌گذار بود. الغرافه سال قبل قهرمان لیگ قطر شده و امسال هم صدرنشین است. چهار روز پیش نیز قهرمانی در جام حذفی را جشن گرفتند، به همین خاطر روی این تیم حساب ویژه‌ای باز کردیم و در وهله اول دنبال سه امتیاز دیدار بودیم.»

مرفاوی افزود به رغم آنکه طی 20 روز،پنج بازی انجام داده بودیم و بازیکنان ما فشار زیادی را تحمل کرده بودند، پس از بازی با پاس همدان ریکاوری خوبی داشتیم و بر اساس شناختی که از الغرافه داشتیم تمرینات را برنامه‌ریزی کرده بودیم تا شادابی و نشاط چه از لحاظ روحی و چه جسمانی در بازیکنان وجود داشته باشد.

مرفاوی ادامه داد دیدید که در میان بازیکنان استقلال میل زیادی به پیروزی وجود داشت و با وجود زدن سه گل، فرصت‌های زیادی را هم از دست دادیم. ما باید تلاش بیشتری کنیم تا در زدن ضربات آخر موفق‌تر باشیم.

سرمربی استقلال هم‌چنین ابراز داشت ما روی توانایی بازیکنان استقلال حساب زیادی باز کرده‌ایم و آن‌ها می‌توانند بهتر از این باشند چون پتانسیل بالایی دارند. ما سعی می‌کنیم دوباره برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم تا شرایط بازیکنان را به همین شکل و حتی بهتر از این تا بازی برگشت مقابل همین تیم حفظ کنیم . ما در روزهای باقیمانده با شناختی که از الغرافه به دست آوردیم، تمریناتمان را برنامه‌ریزی می‌کنیم و برای کسب سه امتیاز به قطر خواهیم رفت، حال اگر مساوی هم به دست آید خدا را شکر می‌کنیم.

مرفاوی خاطرنشان کرد هدف نخست ما صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان است و تمام برنامه‌های ما بر اساس این سیاست خواهد بود و سعی می‌کنیم تفکرات‌مان را به این سو ببریم. این برد خوبی بود اما هنوز همه چیز تمام نشده و باید در ادامه بازی‌ها منطقی باشیم و از فرصت‌هایمان بهترین استفاده را ببریم.

اما دیگر نماینده کشورمان در برابر پاختاکور ازبکستان متوقف شد.

نمایش ضعیف سپاهان در ازبکستان دور از انتظار بود. آن‌ها در تمام مسابقه تحت تاثیر حریف زردپوش بودند. تیمی که می‌توانست با کمی خوش‌شانسی گل‌های بیشتری را نیز به ثمر برساند.

افت محسوس، مهم‌ترین ویژگی این روزهای سپاهان است و این ویژگی به نظر پیش از این‌که معلول افت فنی بازی‌کنان سپاهان باشد، ناشی از عدم قدرت تصمیم‌گیری و بحرانی است که در هر فصل قلعه‌نویی به آن برمی‌خورد و تیم‌هایش در این اوقات کمتر نشانی از آن تیم‌های قدرت‌مند اواسط فصل دارند.

مسابقه امروز سپاهان مقابل پاختاکور نیز به همین منوال گذشت. پاختاکور از ابتدا بازی را در کنترل خود داشت و در تمام مسابقه کمتر فرصت خودنمایی به بازیکنان سپاهان داد تا امیرقلعه‌نویی در دقایق پایانی به حدی عصبانی بشود که بیم آن می‌رفت با کمک‌داور درگیر بشود. پاختاکور با کارهای تیمی و حرکات از گوش‌ها بسیار با برنامه‌تر از سپاهان نشان داد که از ابتدا میانه میدان را به حریف واگذار کرده بود.

سپاهان البته تلاش‌هایی هم داشت اما این تیم آشکارا در مسابقات آسیایی پایین‌تر از سطح خود بازی کرده است. امروز همان‌طور که دیدید بازیکنانی مثل نویدکیا، توره، خیری، حاج‌صفی، حسینی، رحمتی کمتر نشانی از روزهای خوب خود داشتند. نتیجه این‌که سپاهان از سه بازی خود در آسیا تنها 2 امتیاز اندوخته و دور برگشت را با بیم بیشتری آغاز خواهد کرد. البته پیروزی در مقابل پاختاکور شروع خوبی برای شاگردان قلعه‌نویی خواهد بود.

امیرقلعه‌نویی سرمربی تیم سپاهان ضمن مردود خواندن گل دوم پاختاکور خواستار بازبینی فیلم مسابقه از سوی کارشناسان داوری« ای اف سی» شد. امیرقلعه‌نویی پس از شکست مقابل پاختاکور گفت:«ما برای صعود به مرحله بعد باید این بازی را می‌بردیم اما یک‌سری از عوامل مانع از نتیجه‌گیری ما شد. در این مسابقه داور عمل‌کرد خوبی نداشت، اما قطعن از کارشناسان داوری کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌خواهیم فیلم بازی را بازبینی نمایند. بازیکن شماره 9 پاختاکور قبل از به ثمر رسیدن گل دوم مرتکب خطا شد و گل آن‌ها مردود بود.

قلعه‌نویی درباره مصدومیت هادی عقیلی گفت: «آسیب‌دیدگی عقیلی در آغاز مسابقه بخشی از برنامه‌های ما را به هم ریخت، اما این موضوع تنها دلیل باخت ما نبود بلکه داور هم نمایش ضعیفی داشت». قلعه‌نویی درباره احتمال صعود تیم سپاهان گفت:«ما برای این‌که شانسی برای راه‌یابی به مرحله بعد داشته باشیم باید هر سه بازی بعدی را ببریم، ضمن این‌که نتیجه بازی امشب تیم‌های العین امارات و الشباب عربستان نیز نمی‌توانند بی‌تاثیر باشند».

گفتنی است تیم سپاهان با دو امتیاز در رده سوم جدول رده‌بندی گروه C قرار دارد و تیم پاختاکور با 6 امتیاز صدرنشین است. در این گروه تیم الشباب 4 امتیازی است و العین با یک امتیاز در رده چهارم قرار دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,