Saturday, 18 July 2015
01 December 2021
دفاع عجیب ده‌نمکی از خودش:

«مخالفانم تا دیروز با تیغ به مردم حمله می‌کردند»

2010 March 26

به گزارش خبرآنلاین، مسعود ده نمکی در تازه‌ترین اظهار نظر خود به حمایت از فیلم‌سازانی چون بیضایی مهرجویی وکیمیایی پرداخته است وهم‌چنان روایت جالبی از کسانی که سال‌ها قبل فیلم‌سازی چون علی حاتمی را از سینما بیرون انداختند بازگو نموده است‌.

به گزارش  جهان نیوز‌، ده نمکی دراین باره گفته‌: «کسانی که در سینما آزادی، مرحوم علی حاتمی را با دشنام و کتک از سینما بیرون کردند در حال حاضر مدعی این شده‌اند که چرا ده‌نمکی وارد سینما شده است»!

او در بخش دیگری از مصاحبه خود گفته‌: «به نظر من امثال آقایان بیضایی کیمیایی و مهرجویی بسیار شرافت‌مند هستند در مقابل انسان‌هایی که خودشان این کاره بوده‌اند وحالا پرچم روشن‌فکری بلند کرده‌اند‌. اگر قرار است پرونده‌خوانی شود خواندن پرونده بعضی از این حضرات فاجعه است. آقایان تیغ ‌موکت‌بری دست‌شان می‌گرفتند و سوار بر موتور مقابل حوزه هنری مردم را می‌زدند و حالا شدند سینماگر‌. چطور کسی پلان‌هایی از زندگی این آقایان را مورد توجه قرار نمی‌دهد اما من که قلم به دست مشغول روز‌نامه‌نگاری بودم و حالا مشغول فیلم‌سازی هستم باید حساب پس بدهم‌؟»

گفتنی است سریال نوروزی ده‌نمکی مورد اعتراض بسیاری از صاحب‌نظران قرارگرفته و بسیار ضعیف ارزیابی شده است. کارشناسان سینمایی چهره مشهوری را که در کارهای قبلی ده‌نمکی همراه او بود و در سریال نوروزی «دارا و ندار» غایب است، کارگردان واقعی آثار قبلی او می‌دانند و معتقدند غیبت او سریال نوروزی ده‌نمکی را بسیار ضعیف‌تر از حد انتظار جلوه داده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,