Saturday, 18 July 2015
02 December 2021
در پی اعتراض به برخورد پلیسی با نخبگان

«نامه سرگشاده گروهی از نخبگان علمی ایران»

2010 March 28

گروهی از نخبگان علمی ایران با انتشار نامه‌ای سرگشاده با انتقاد از عمل‌کرد پلیسی با دانش‌جویان و نخبگان کشور نسبت به روند بازداشت فعالان فرهنگی و اساتید دانشگاهی ایران ابراز نگرانی کردند. این افراد نامه خود را  در وبلاگی که برای آزادی عبداله یوسف‌زادگان ساخته شده منتشر کردند.

به گزارش جرس‌، در این نامه که به امضای گروهی از دارندگان مدال‌های المپیاد‌ جهانی رسیده آمده است: «یک هفته مانده به عید نوروز در حالی که امید می‌رفت سایر زندانیان پس از انتخابات آزاد شوند، متاسفانه خبر رسید عبداله یوسف‌زادگان، برنده‌ی مدال طلای المپیاد ادبیات کشور و دانشجوی برجسته‌ی رشته‌ی حقوق، در منزل‌اش دست‌گیر و به شهر مشهد منتقل شده است. در عجب ماندیم از این فرهنگ‌پروری و اعتمادسازی میان حکومت و نخبگان فرهنگی.

دو هفته‌ای گذشت، سال نو شد و هم‌چنان از علت بازداشت او و انتقالش به مشهد بی‌خبریم و از پیش نگران‌تر.» عبداله یوسف‌زادگان برنده مدال طلای المپیاد ادبی سال ۸۰ و از دانشجویان ممتاز حقوق دانشگاه شهید بهشتی روز 25 اسفند گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. نویسندگان نامه هم‌چنین در ادامه افزودند: «بازداشت چنین چهره‌ای از اعتبار دستگاه قضایی و امنیتی کشور در اذهان هر که او را می‌شناسد می‌کاهد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۲ Comments

  1. 1

    TynGip lnoqafjdizuj, [url=http://kkqilzbewsfb.com/]kkqilzbewsfb[/url], [link=http://lzboxkwolfoh.com/]lzboxkwolfoh[/link], http://xcxlbdvliuii.com/

  2. 2

    wh0cd323227 learn more here AMITRIPTYLINE