Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
سوت

«رکوردشکنی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا»

2010 March 29

محمدرضا / رادیوکوچه

mohammadreza@koochehmail.com

استقلال تهران توانست در بازی گذشته خود رکورد پر تماشاگرترین‌ بازی‌های‌ این دوره‌ را تا مرحله کنونی‌‌ ‌‌بدست آورد.

سال گذشته باشگاه پرسپولیس ایران که نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود نتوانست به مراحل پایانی صعود کند، اما رکورد جالب توجهی از حضور تماشاگرانش به جای گذاشت و پر تماشاگرترین تیم حاضر در رقابت‌های لیگ قهرمانان سال گذشته شد. به نظر می‌رسد امسال هم استقلال ایران قصد دارد که چنین رکوردی از خود به جای بگذارد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به گزارش ایسنا، وب سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا آماری از تماشاگران بازی‌های مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را منتشر کرده است.

رکورد تماشای دیدارهای رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، در سومین دور رقابت‌ها در سال 2010 شکسته شد و بیش از نیم میلیون تماشاگر، بلیت‌هایی برای تماشای دیدارهای دور رفت رقابت‌های مرحله گروهی را خریداری کردند.

در مجموع بیش از 551 هزار نفر برای تماشای 48 دیداری که تاکنون در رقابت‌های گروهی آسیایی سال 2010 برگزار شده، به ورزشگاه‌ها رفته‌اند و به صورت میانگین، حدود 11 هزار نفر هر دیدار را از نزدیک تماشا کرده‌اند.

سال گذشته، میانگین شرکت تماشاگران در ورزشگاه‌ها از فصل 3-2002 به بعد بی‌سابقه بود و به طور کلی بیش از یک میلیون تماشاگر برای تماشای 94 بازی برگزار شده به ورزشگاه‌ها رفتند که میانگین حضور تماشاگران برای دیدن هر بازی، حدود 11هزار نفر بود.

در رقابت‌های این فصل، پیروزی سه بر صفر استقلال مقابل الغرافه قطر، پربیننده‌ترین دیدار بود و با حضور 60هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی رکورد حضور تماشاچیان برای تماشای بازی‌های مرحله گروهی شکسته شد

این در حالی بود که در جریان دیدار دوم استقلال در رقابت‌های مرحله گروهی که میان این تیم و الجزیره امارات برگزار شد و با تساوی بدون گل به پایان رسید، 32 هزار تماشاچی در ورزشگاه حاضر بودند.

البته دیدار دوم استقلال در یک روز میان هفته یعنی سه‌شنبه برگزارشده بود و درست دیدار سوم استقلال هم روزسه شنبه بود، اما به دلیل تقارن با تعطیلات نوروزی تماشاگران بیشتری در حد دو برابر به ورزشگاه آزادی رفتند. ورزشگاه کارگران پکن نیز در جریان دیدار تیم گوان چین مقابل تیم ملبورن که در اولین دوراز رقابت‌های گروهی برگزار شده بود، شاهد حضور 31 هزار تماشاگر بود.

به هر جهت به نظر می‌رسد اگر هواداران استقلال در روزهای غیر تعطیل هم بتوانند در همین حدود 60 هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشته باشند، امسال استقلال و ایران هم رکورد‌دار شود.

دیدار آینده استقلال روز چهارشنبه 11 فروردین در دوحه قطر و مقابل الغرافه برگزار می‌شود، ولی دیدار بعدی استقلال در تهران و روز چهارشنبه 25 فروردین در برابر الاهلی جده عربستان خواهد بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment