Saturday, 18 July 2015
06 December 2021
علی‌رغم گذشت سه ماه از دست‌گیری

«جوادی حصار بدون تفهمیم اتهام در زندان اطلاعات»

2010 March 30

اردوان روزبه / رادیو کوچه

ardavan@koochehmail.com

«محمد‌صادق جوادی‌حصار» عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، مسوول این حزب در خراسان و هم‌‌چنین مدیر مسوول روزنامه توقیف شده «توس» قریب به نود روز است که توسط اداره اطلاعات خراسان رضوی دست‌گیر شده است و علی‌رغم این زمان طولانی هنوز امکان داشتن وکیل ندارد.

قاضی حیدری مسوول پرونده معتقد است که روند تحقیقات به حدی نرسیده است که نیاز به وکیل باشد. به این ترتیب علی‌رغم تلاش خانواده این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی تاکنون وکیل پیشنهادی نتوانسته است از موکلش امضای وکالت بگیرد.

جوادی‌حصار یکی از حامیان مهدی کروبی کاندیدای معترض ریاست جمهوری در مشهد بود. او پس از بازجویی‌های مداوم بنابر اظهارات خانواده‌اش از انفرادی به بند عمومی منتقل شده است.

به گفته خانواده وی چندی پیش این فعال در تماسی کوتاه خبر داد که از سلول انفرادی خارج شده و به بند عمومی منتقل شده است. خانواده و نزدیکان آقای جوادی حصار اطلاعی از دلیل دست‌گیری، اتهام‌های وارده و مدت ادامه این شرایط ندارند. قاضی پرونده در پاسخ پی‌گیری‌های آنان فقط اشاره کرده است که پرونده در روالی طبیعی قرار دارد.

وی در حدود سه ماه قبل با احضار به ستاد خبری اداره اطلاعات خراسان رضوی جهت پاره‌ای توضیحات فرا‌خوانده شد و بعد از آن تا عصر در این ستاد بازجویی و به همراه ماموران آن اداره به خانه آمده که این ماموران با تفتیش خانه وی برخی لوازم شخصی او را به همراه خود وی برده‌اند و تاکنون خبری جز این از وی در دست‌رس نیست.

در خصوص شرایط این زندانی و اظهار نگرانی خانواده وی با «فاطمه رجبی‌گلستانی» همسر محمد‌صادق جوادی حصار گفت‌و‌گویی داشته‌ام که در پی می‌آید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خانم گلستانی نزدیک به نود روز از دست‌گیری آقای جوادی حصار می‌گذرد. او علاوه بر این‌که روزنامه‌نگار مطرح خراسانی است، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی  در خراسان هم بوده‌است. نحوه‌ی دست‌گیری او به چه ترتیبی بوده است؟

او را خواستند. ساعت 9  به آن‌جا رفت تا ساعت 4‌. ساعت 4 به همراه خود او به خانه آمدند و خانه را هم گشتند و دوباره او را بردند.

احضار او توسط اداره‌ی کل اطلاعات بوده یا دستگاه قضایی کشور؟

توسط اداره‌ی کل اطلاعات بوده است.

پیش از این هم او چندین بار دست‌گیر شده بود. اتهام این‌بار او برای دست‌گیری چه بوده است؟

هنوز اتهام او مشخص نیست.

او هنوز در اختیار دستگاه امنیتی است یا در اختیار قوه‌ی قضاییه است؟

فکر می کنم هنوز همان جایی باشند که رفتند.

اقدامی برای گرفتن وکیل یا تماس با وکیلی تا به حال انجام شده است؟

گفتند پرونده‌ی او هنوز تکمیل نشده است و نیازی به وکیل نیست.

او بعد از انتخابات فعالیت خاصی داشته است؟

فکر نمی‌کنم چون هنوز پرونده‌اش مشخص نیست.

آیا در ارتباط با رایزنی برای روشن شدن مشکل او دیگر اعضای حزب اعتماد ملی در تهران فعالیتی انجام دادند؟ آیا حزب اعتماد ملی در ارتباط با عضو شورای مرکزی خود اقدامی کرده است؟

فعلن نه‌. چون خودمان هم می‌خواستیم وکیل بگیریم گفتند نیازی نیست.

آقای جوادی حصار تنها کسی بودند که از حزب اعتماد ملی در استان خراسان دست‌گیر شدند؟

بله.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment