Saturday, 18 July 2015
01 December 2021
سه‌شنبه‌‌ دهم فروردين ماه

«گزیده مطبوعات ترکیه»

2010 March 30


فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید


  • روزنامه زمان

طی گزارشی تحت عنوان «‌باراک اوباما رییس جمهور آمریکا برای اولین بار از افغانستان دیدار نمود‌«، می‌نویسد باراک اوباما بمنظور مشاهده وضعیت موجود در افغانستان از نزدیک که آن‌را در اولویت سیاست خارجی خود قرارداده است دیروز دیدار غیر مترقبه‌ای از این کشور بعمل آورد.

این روزنامه می‌افزاید اوباما در کابل پایتخت افغانستان با حامد کرزای رییس دولت این کشور دیدار و مذاکره نموده و در پایگاه نظامی بگرام با سربازان آمریکایی مامور خدمت در این پایگاه ملاقات کرده است. روزنامه مذکور نوشته است اوباما ضمن دعوت از کرزای  برای دیدار از ایالات متحد آمریکا درماه می در زمینه ادامه شراکت کشور متبوعش با افغانستان تعهد داده است.

  • روزنامه جمهوریت

طی خبری تحت عنوان «سرباز آذربایجانی کشته شد» می‌نویسد در نتیجه‌ی نقض مقررات آتش‌بس از سوی ارامنه در خط جبهه مابین آذربایجان و ارمنستان در مناطق تحت اشغال  یک سرباز آذربایجانی کشته شده است.

این روزنامه طی گزارشی به نقل ازANS کانال تلویزیون محلی آذربایجان می‌نویسد در نتیجه نقض مقررات آتش بس در منطقه تحت کنترل ارتش آذربایجان در روستای تاغی بیلی منطقه آغدام از سوی نیروهای ارمنی یک سرباز آذربایجانی جان باخته است.

  • روزنامه خبر ترک

طی گزارشی تحت عنوان «آزمون برلوسکونی در صندوق‌های رای» ضمن اشاره برگزاری انتخابات محلی نسبی در ایتالیا  که گفته می‌شود در ماهیت آزمونی برای برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا‌ست  می‌نویسد  انتظار می‌رود که نتایج نسبی این انتخابات عصر امروز مشخص شود.‌

این  روزنامه می‌افزاید برلوسکونی که ادعا می‌شود به علت بیکاری فزاینده‌، جنجال سو‌استفاده مالی و اعمال فشار به تلویزیون دولتی RAİ حمایت مردمی خود را درسطح قابل توجهی از دست داده است  به منظور ممانعت از شکست احتمالی در انتخابات از طرفداران خود خواستار حضور بر سر صندوق‌های رای شده ‌است.

  • روزنامه حریت

در صفحات ورزشی خود نوشته است در مسابقه دیروز مابین تیم‌های فوتبال فنر‌باغچه و گالاتاسرای ترکیه تیم فنر باغچه با مغلوب سازی تیم فوتبال گالاتاسرای با نتیجه یک بر صفر امتیاز خود در سوپرلیگ را به ۵۵ افزایش داده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,