Saturday, 18 July 2015
01 December 2021

«اعتراض ایرانیان در کنسرت شادمهر و امید در مالزی»

2010 March 30

رادیو کوچه

کنسرت هفتم فروردین‌ماه شادمهر عقیلی و امید در کوالالامپور که به علت برخی بی‌برنامه‌گی‌ها اعتراضات شدید مردم را در پی‌داشت موجب اعتراض بسیاری از شرکت‌کنندگان در این کنسرت شده است.

اظهارات شرکت‌کنندگان در کنسرت شادمهر عقیلی و امید در سالن همایش‌های «PWTC» کوالالامپور نشان می‌دهد این کنسرت با حاشیه‌هایی همراه بوده است. کنسرت بنابر اعلام برگزار‌کننده باید در ساعت هشت آغاز می‌شد، اما تاخیر سه ساعته اعتراض مردم را به همراه داشت. این کنسرت در ساعت یازده شب آغاز به کار کرد.

نکته دیگر به جز مساله تاخیر این بود که مسوولان سالن در این مدت از ورود تماشاگران به داخل سالن نیز جلوگیری کردند و ازدحام چند هزار نفری جمعیت در پشت درب‌های سالن اجرا بر شدت اعتراض افزود تا علاقمندان شرکت‌کننده شعارهایی علیه برگزار‌کنندگان آن سر دهند.

بنابر اظهار برخی از شرکت‌کنندگان با به درازا کشیدن انتظار تعدادی نیز تقاضای باز پرداخت بهای بلیت‌شان را داشتند. این در حالی است که یکی از مسوولان سالن دلیل تاخیر را تست صدا و ابزارآلات موسیقی از سوی «امید» یکی از خوانندگان برنامه اعلام کرد.

به هر روی مردم که پس از دو ساعت معطلی به داخل سالن اجرا وارد شدند وقتی متوجه تاخیر مجدد در آغاز برنامه شدند، مجری برنامه را نیز مورد بی‌مهری قرار دادند. به طوری که خانم مجری در قسمت بعدی اجرای بین دو برنامه امید و شادمهر بر روی صحنه نیامد، هر چند جای‌گزین وی هم از این طعنه‌ها بی‌بهره نبود.

یکی از حاضران در این کنسرت اشاره می‌کند: «پس از سه ساعت انتظار امیدوار بودیم با برنامه مفرحی همراه بشویم اما وقتی شادمهر به روی صحنه رفت و پس از بکار بردن چند متلک کوتاه برخی از تماشاگران تاب این بذله‌گویی‌های نابجا وی را نیاوردند و سالن را ترک کردند.»

مجری این کنسرت یکی از برگزار‌کنندگان کنسرت‌های ایرانی در مالزی است که در عید امسال کنسرت «ابی» را هم برگزار کرد که بنابر گفته یکی از شرکت‌کنندگان آن کنسرت به دلیل فروش بیش از حجم سالن در آن برنامه نیز شعار‌هایی مردم علیه برگزار‌کننده دادند و حتا برخی می‌گویند نیروهای محافظ و انتظامات این کنسرت در برابر مردم از شوک الکتریکی استفاده کرده‌اند.

محمد یکی از خریداران بلیت می گوید: «سالن برگزاری کنسرت ابی با گنجایش سه هزار و پانصد نفر شاهد بیش از شش تا هفت هزار شرکت کننده بوده است. استقبال مردم از ایران، جبران هزینه کنسرت‌های استقبال نشده و کاهش هزینه با رزور سالن ارزان که در نهایت به دلیل استقبال مردم در نظر نگرفتن حقوق مردم را به همراه دارد.»

کوالالامپور همه ساله شاهد کنسرت‌های بسیاری از خوانندگان مشهور نظیر «لاینا ریچی»، «خولیو» و یا گروه‌هایی نظیر «متالیکا» و «تی‌استو» است و هیچ‌گاه علی‌رغم تعداد چندین برابری شرکت‌کنندگان چنین صحنه‌هایی رخ نداده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment