Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
سوت

«برتری مس کرمان و ذوب‌آهن مقابل حریفان آسیایی»

2010 March 31

محمدرضا / رادیوکوچه

mohammadreza@koochehmail.com

تیم فوتبال مس کرمان با نتیجه سه بر یک تیم السد قطر را شکست داد تا برای صعود به مرحله حذفی هم‌چنان شانس داشته باشد

با این برد مس کرمان شش امتیازی شد و هم‌چنان برای صعود به مرحله بعد شانس دارد. مس از چهار مسابقه صاحب دو پیروزی و دو شکست است.

سرمربی کروات تیم فوتبال مس کرمان پس از برتری برابر السد قطر تیم خود را یک تیم عجیب دانست که نتایجش دور از ذهن است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید


لوکا بوناچیچ پس از برتری سه بر یک برابر السد قطر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «امشب از ته قلب همه اعضای تیم مس خوشحال هستند و بازیکنان با وجود مشکلات سنگ تمام گذاشتند و با تمام وجود در میدان حاضر شدند. باید از هواداران خون‌گرم مس هم تشکر کنم زیرا اگر امشب آن‌ها نبودند نمی‌توانستیم برنده شویم.»

وی ادامه داد السد قطر تیمی با کیفیت است که توانستیم این تیم را شکست دهیم، هر چند تیم مس هم تیم عجیبی است در برخی مواقع شکست‌هایی را متحمل می‌شویم که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را باور کند و در زمان‌هایی هم به بردهایی دست پیدا می‌کنیم که باز هم دور از ذهن است.

سرمربی تیم مس با اشاره به مشکلات خط دفاع تیمش گفت:«‌اگر چه از بازی امشب تیم راضی هستم اما مشکلات خط دفاع ما هم‌چنان به قوت خود باقی است.»

بوناچیچ در مورد اولویت‌های تیم مس گفت: «هم‌چنان اولویت اول ما بقا در لیگ برتر است، البته در لیگ قهرمانان آسیا این شانس را داریم که به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کنیم و در جام حذفی هم می‌توانیم با برد برابر صبا به مرحله بعدی برویم بنابراین در هر سه جام انگیزه داریم. برد امشب را هم باید فراموش کنیم و از فردا به دیدار با ملوان فکر کنیم، زیرا اگر در آن مسابقه بازنده شویم همه این برد را فراموش می‌کنند و دوباره از تیم ایراد می‌گیرند.»

وی در مورد اخراج مهدی رجب‌زاده از تیم مس گفت: «در مورد این مسایل امشب حرفی نمی‌زنم و در زمان مناسب همه مسایل را بازگو خواهم کرد اما بازیکنان ذخیره تیم مس باید انگیزه خود را حفظ کنند که متاسفانه اینطور نیست».

دیگر نماینده کشورمان تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، با نتیجه یک بر صفر برابر تیم بنیادکار به برتری رسید تا موقعیتش را در صدر جدول گروه دوم تثبیت کند.

با این برد ذوب آهن 10 امتیازی شد و موقعیت خود را در صدر جدول این گروه تثبیت کرد. سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن پس از کسب پیروزی یک بر صفر برابر بنیادکار ازبکستان گفت:« خدا را شاکرم که به ما آبرو داد تا به آنچه برایش تلاش کرده بودیم دست پیدا کنیم و امیدوارم این موفقیت‌ها در آینده نیز ادامه داشته باشد».

منصور ابراهیم‌زاده پس از پیروزی یک بر صفر عصر سه شنبه تیمش برابر بنیادکار ازبکستان در سالن کنفرانس خبری ورزشگاه جار به خبرنگاران گفت: «‌ما عادت داریم بعد از هر اتفاق خوب خدا را شکر کنیم و این بار هم خداوند را شاکریم که به ما کمک کرد تا به آن‌چه استحقاقش را داشتیم دست پیدا کنیم.»

وی ادامه داد، ما می‌دانستیم که بازی سختی برابر تیم بنیادکار خواهیم داشت، تیمی که مجموعه‌ای از بهترین‌های ازبکستان و چند بازیکن تاثیرگذار خارجی را در اختیار دارد و کادر فنی توان‌مندی را نیز به خدمت گرفته است.
ابراهیم‌زاده خاطرنشان کرد ما در هر دو 15 دقیقه ابتدای نیمه اول و دوم تحت فشار بودیم و بازی سختی را پشت سرگذاشتیم. می‌دانستیم که بنیادکار برای رسیدن به پیروزی در این دو زمان فشار زیادی را به تیم ما وارد خواهد کرد به همین خاطر تمرکزمان را حفظ کردیم و توانستیم سه امتیاز را بگیریم.
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن ادامه داد خوشبختانه توانستیم با استفاده از یک اشتباه مدافعان ازبک به گل برسیم و پیروزی را از آن خود کنیم.

وی در پاسخ به ادعای خبرنگاران ازبک که ذوب آهن را محکوم به وقت‌کشی کردند گفت: «بیایید در رخت‌کن وضعیت بازیکنان ما را ببینید که چطور مصدوم شده‌اند. شماره سه ما به علت مصدومیت تعویض شد و ابروی یک بازیکن نیز شکافته است. شما چطور می‌گویید ما وقت‌کشی کردیم؟»

ابراهیم‌زاده شانس صعود بنیادکار از این گروه را زیاد دانست و گفت: «دیدار این تیم با الاتحاد در عربستان تاثیرگذار است و فکر می‌کنم این تیم شانس زیادی برای صعود خواهد داشت.»
منصور ابراهیم‌زاده در مورد شانس صعود ذوب آهن نیز گفت: «هدف ما این است که صدرنشینی را حفظ کنیم و به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شویم تا شانس میزبانی در دیدار حذفی را داشته باشیم.»
ابراهیم‌زاده در پایان این نشست خبری به سمت خبرنگاران ازبکستان حاضر در سالن رفت و با آن‌ها دست داد که این اقدام باعث تعجب خبرنگاران شد و به تشویق سرمربی ذوب آهن پرداختند.

در ادامه این رقابت‌ها

روز دوم هفته چهارم هشتمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی پی‌گیری می‌شود که استقلال ایران در صورت پیروزی برابر الغرافه می‌تواند صعودش به مرحله بعد را تا حد زیادی قطعی کند.

الغرافه هر چند در بازی رفت و در ورزشگاه آزادی شکستی سنگین برابر استقلال را متحمل شد اما قطعن در بازی برگشت حریف آسانی برای شاگردان صمد مرفاوی نخواهد بود و با بازیکنان تاثیرگذاری که در خدمت دارد به فکر کسب سه امتیاز و بازگشت به صدر جدول است. استقلال تهران در شرایطی امشب برابر الغرافه به میدان خواهد رفت که در دیدار رفت با سه گل این تیم را شکست داد و با روحیه ای مضاعف به دنبال کسب سه امتیاز دیگر از این تیم قطری است. فاصله نزدیک استقلال و الغرافه در صدر جدول رده بندی گروه اول لیگ قهرمانان آسیا باعث بالا رفتن حساسیت این دیدار شده است.

هم‌چنین سپاهان دیگر نماینده کشورمان  که شرایط مناسبی در گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا ندارد امروز در ورزشگاه فولادشهر اصفهان از پاختاکور ازبکستان پذیرایی خواهد کرد.
شاگردان امیر قلعه‌نویی که با دو امتیاز قعرنشین این گروه هستند تنها در صورت پیروزی می‌توانند هم‌چنان شانس صعود خود را زنده نگه دارند. این تیم در صورتیکه بتواند پاختاکور‌ – صدرنشین گروه – را شکست دهد پنج امیتازی می‌شود و هم‌چنان شانس صعود خواهد داشت اما در صورت شکست بعید به نظر می‌رسد دیگر شانسی برای صعود داشته باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,