Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
پرسه اجتماعی – سفرهای نوروزی 4 – از نگاه مسافران

«رضایت مسافر یا گزینه پول صحیح است؟»

2010 April 01

سیمین/ رادیوکوچه

simin@koochehmail.com

در یک روز بهاری دیگر البته در سرزمینی بی‌بهار، با شما هستم تا باز هم نگاهی داشته باشیم به سفرهای نوروزی و این باز از نگاه مسافران.

این 14 روز تعطیلات نوروزی شاید برای بسیاری از خانواده‌ها تنها فرصتی باشد که می‌توانند با هم باشند و به مسافرت بروند. بسیاری از پزشکان، کارمندان، بازرگانان و صاحبان دیگر شغل‌ها حتا در فصل تعطیلی مدرسه‌ها نیز چنین فرصتی را ندارند لذا بسیاری از آن‌ها با توجه به توانمندی مالی و همتی که دارند تصمیم می گیرند این چند روز را با خانواده در فضایی به دور از هیاهوی شهر و یا در دیاری دیگر به سر برند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

براساس آخرین آمار ارایه شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، تا پایان دی ماه سال گذشته، پنج میلیون و 683 هزار و 729 نفر ایرانی از ایران خارج شده‌اند که از این تعداد مسافر خروجی، پنج میلیون و 413 هزار ایرانی گردش‌گر بوده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که این تعداد از رشد 4/9 درصدی نیز برخوردار بوده است.

از سوی دیگر پیش از این نیز اعلام شده بود که در سال 1387 حدود 5.576.734 نفر گردش‌گر ایرانی از کشور خارج شده که از این رقم حدود 2.200.000 نفر(5/39 درصد) برای مقاصد زیارتی و حدود 3.376.734 نفر(5/60 درصد) برای مقاصد سیاحتی، تفریحی، تجاری و . . . از کشور خارج شده‌اند.

همان‌طور که می‌بینید هرساله آمار قابل توجهی مسافر از کشور خارج می‌شود که درصد عمده‌ای از این مسافرت‌ها در روزهای آغازین سال صورت می‌گیرد.

این گروه از مسافران به طور معمول از یکی دوماه پیش از آغاز سال نو به دنبال تهیه تورهای نوروزی هستند و هریک با مبلغ‌هایی شاید به جرات بتوان گفت دو یا سه برابر زمان‌های عادی سفر، تورهایی را ثبت نام می‌کنند تا در این روزها با خیال راحت زمانی را به فراغت بگذرانند. این گروه از مسافران به طور معمول از هزینه‌کردن دریغ ندارند به شرط آن که خدمات مناسب برای رفاه و گذراندن زمانی دلپذیر در سفر به آنان ارایه شود.

اما مساله به این‌جا منتهی نمی‌شود. تورها برگزار می‌شوند اما به طور معمول آن‌چه مسافر درخواست داشته و بابت آن‌ هزینه پرداخت کرده‌است، اعمال نمی‌شود. بگذریم از این که باید گفت بسیاری از مسافران ایرانی به حقوق خود در این زمینه اشراف ندارند و گاهی آن چیزی را طلب می‌کنند که به واقع حق آنان نیست و البته از دیگر سو همین نا آگاهی سبب می‌شود که از حقوق خود بگذرند.

به میان تعدادی از مسافران ایرانی رفته‌ام که کشور مالزی را برای سفر نوروزی خود انتخاب کرده‌اند. این‌ها مسافرانی هستند که برای یک سفر 10 روزه مبلغ 2 هزار و پانصد دلار آمریکا پرداخته‌اند و به گفته خودشان گران‌ترین بسته سفر یک دفتر مسافرتی را انتخاب کرده‌اند.

خانم جوانی که همراه مادرش سفر می‌کند می‌گوید: «نوروز برای ما که در طول سال کار می‌کنیم زمان بهتری برای سفر رفتن است و انتظار داریم که در این سفر بیشتر از زمان‌مان بهره ببریم اما برنامه‌ریزی تور آن‌چنان که توقع داشتیم نبوده‌است.»

برای این مسافر جوان برنامه‌ریزی و زمان بسیار اهمیت دارد و تاکید می‌کند که جمع‌آوری اعضای یک تور و برگزاری تورها باید با مدیریت صحیح صورت گیرد تا علاوه بر جلوگیری از اتلاف زمان، مسافران بهره کافی را ببرند. وی هم‌چنین تعیین محدودیت تعداد افراد برای برگزاری تورهای انتخابی را مناسب نمی‌داند و معتقد است تمام مسافران باید از امکان استفاده از تور بهره ببرند نه این‌که اگر به حد نصاب نرسید تور برگزار نشود.

ما تور را انتخاب می‌کنیم که راحت باشیم

خانم دیگری که به همراه همسر و دو فرزندش با یک تور سفر کرده‌است، آغاز سفر را بسیار خسته‌کننده می‌داند چرا که تقریبن 30 ساعت به طول انجامیده‌است.

او مناسب‌تربودن قیمت تورهای انتخابی و هماهنگ بودن زمان برگزاری این تورها با مسافران را از عوامل موثر در افزایش استفاده از این تورها می‌داند.

وی با تاکید بر این‌که:«ما تور را انتخاب می‌کنیم که راحت باشیم» می‌گوید: «در آینده نیز به دلیل این‌که همراه با فرزندانش سفر می‌کند باز هم گزینه تور را انتخاب خواهد کرد اما از آژانسی تور خریداری می‌کند که خیلی خوب و مطمئن از نظر سرویس‌دهی باشد.

بانوی جوانی که به همراه همسرش به سفر آمده نیز از احترام و ارزش قایل‌شدن آژانس‌های مسافرتی برای مسافران می‌گوید و معتقد است آن‌ها باید حداقل آن چیزی که مسافر می‌خواهد را به او ارایه بدهند و وقتش را نگیرند.

وی می‌گوید: «انتظار ما از تور این است که در زمانی که داریم بیشترین استفاده را ببریم. یک راهنما و مجری خوب و قوی داشته باشیم که از وقت محدودمان نهایت استفاده را ببریم. به شعور ما احترام بگذارند و مسافر را دست کم نگیرند. نه این که برای مثال ابتدا بگویند (سفر) با هواپیمایی امارات است بعد «ایران ایر» از کار در بیاآید. هتل 5 ستاره عالی است، اما 4 ستاره از آب در می‌آید و پرواز داخلی تبدیل به سفر با اتوبوس می‌شود.

همسر وی نیز معتقد است در این سفر براساس آن‌چه در بسته خریداری شده سفر بوده عمل نشده و کیفیت سفر در حد هزینه دریافتی نبوده‌است. او می‌افزاید: «در واقع واقعیت به ما گفته نشده‌است. ما به خاطر این با تور سفر می‌کنیم که تور وارد است و بهتر از ما می‌تواند ما را هدایت کند اما این‌گونه نبوده‌است.»

او می‌گوید که خودش می‌توانسته همه این هماهنگی‌ها را به این شکل که تور کنونی برایش اجرا کرده انجام دهد و دیگر نیازی به تور نبوده‌است و تاکید می‌کند که باید واقعیت‌ها در ابتدا گفته شود و همه چیز پول نمی‌شود.

یکی دیگر از مسافران تاجری است که هرساله به سفرهای نوروزی می‌رود و در سفر امسال همراه با همسر و دختر خویش است.

او می‌گوید: «طبیعتن کسی که یک سال کار کرده و  10 ، 15 روز استراحت دارد و با تور می‌آید انتظار دارد بیشترین سرویس را بگیرد و راحت باشد. اما متاسفانه توری که ما با آن آمدیم  این مورد را نداشته و مواردی که در تورش به عنوان پکیج عنوان کرده نبوده‌است.»

رضایت مشتری ناخودآگاه پول را با خود می‌آورد

او معتقد است راهنما واقعن باید مراقب مسافران باشد و همواره همراه مسافران باشد تا مسافران با خاطره‌ای خوش این کشور را ترک کند.

وی نیز تاکید دارد دفاتر مسافرتی زیاد به فکر پول نباشند چراکه رضایت مشتری ناخودآگاه پول را با خود می‌آورد.

پزشکی که همراه خانواده خویش از تعطیلات نوروزی بهره می‌برد نیز معتقد است که: «انتظار داشتیم پس از چندین ماه کار و خستگی بیاییم و استراحتی داشته باشیم اما با یک سفر طولانی روبرو شدیم و خسته و کوفته رسیدیم. و امکاناتی که دادند در حد آن‌چه که گفتند نبود. انتظار ما از یک تور این است حقیقت را به مسافر بگویند.»

وی که بابت هر یک از افراد خانواده‌اش حتا فرزندانش که زیر 12 سال بوده‌اند، دو هزار و پانصد دلار پرداخت کرده‌است معتقد است این تورها در مقایسه با تورهایی که ازطرف سایر کشورها برگزار می‌شود بسیار گران‌تر است و این در حالی است که آن‌ها همه امکانات اختصاصی تور و یک راهنمای همراه را با خود دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,