Saturday, 18 July 2015
01 December 2021

«هیچ شخصی خود را از حساب‌کشی معاف نشمارد»

2010 April 04

233 نفر از نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به رییس قوه قضاییه خواستار رسیدگی به مفاسد مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی و فرزندانشان شدند.

به گزارش تارنمای الف، نزدیک به احمد توکلی نماینده اصول‌گرای مجلس- روز یک‌شنبه حسن غفوری‌فرد عضو هیت رییسه مجلس در جلسه علنی نامه ۲۳۳ نفر از نمایندگان مجلس را قرایت نمود.

در بخشی از این نامه آمده است: «هیچ شخص یا نهادی نمی‌تواند با صرف انتساب به این‌جانب یا دیگر مسوولان کشور خود را از حساب‌کشی معاف بشمارد. خواه متهم از مسوولان بلندپایه کشور باشد خواه فرزند مقامات باشند باید برخورد یک‌سان صورت گیرد».

نامه نمایندگان مجلس در حالی منتشر می‌شود که در روزهای اخیر خبرهایی از برگزاری قریب‌الوقوع دادگاه مهدی و فائزه هاشمی فرزندان آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی رییس مجلس خبرگان رهبری شنیده می‌شود.

متن کامل نامه نمایندگان به شرح زیر است:

محضر آیت‌اله صادق آملی لاریجانی

رییس محترم قوه قضاییه

با سلام و احترام

بر اساس اخبار موثق در مورد مبارزه با مفاسد دانه‌درشت‌ها فشارهایی متوجه جناب‌عالی شده است. از آن‌جا که مقام معظم رهبری در این مورد فرموده‌اند: «در امر مبارزه نباید هیچ تبعیضی دیده شود، هیچ‌کس به هیچ لحاظ دستگاهی نباید استثنا شود و هیچ شخص یا نهادی نمی‌تواند با صرف انتساب به این‌جانب یا دیگر مسوولان کشور خود را از حساب‌کشی معاف بشمارد. با فشار در هر جا و هر مسلک باید برخورد یک‌سان صورت گیرد.

در قوه قضاییه فرض است که در این مبارزه نفس‌گیر ولی مقدس با پایداری کار مبارزه را از بالا شروع کند چنان‌که در مواضع شما نیز آشکار است.

خواه متهم از مسوولان بلندپایه کشور باشد خواه فرزند مقامات باشند.

ما نمایندگان به مردم اطمینان می‌دهیم که در کنار رهبری دلسوز و مردم بصیر پشتیبان این جهاد قوه قضاییه خواهیم بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,