Saturday, 18 July 2015
01 December 2021

«گزیده اخبار مطبوعات دوشنبه افغانستان»

2010 April 05

مارال / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

  • اراده

روزنامه اراده با اشاره به کامل نبودن اعضای کابینه ریاست جمهوری و با توجه به مذاکراتی که با حزب اسلامی صورت گرفته است، با عنوان درشت در بالای صفحه نخست خود نوشته است که آیا وزیران باقی مانده از افراد حزب اسلامی خواهند بود؟
این روزنامه در سرمقاله شماره امروز خود در مورد سفر حامد کرزای به ولایت قندهار مطلبی را منتشر کرده و اهداف این سفر را مورد بررسی قرار داده است.

  • انیس

روزنامه دولتی انیس نیز در مورد سفر رییس جمهور به ولایت قندهار نوشته و بخش هایی از اظهارات حامد کرزای را که در اجتماع وسیعی از مردم ابراز کرده است، منعکس کرده است.

این روزنامه در سرمقاله شماره امروز خود نیز به مساله عملیات در قندهار  پرداخته و این عملیات را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داده است.

  • وِیسا

روزنامه ویسا  به حضور نیروهای خارجی در افغانستان ‌ اشاره کرده و گفته است که خارجی‌ها باید به دنبال به دست آوردن دل مردم افغانستان باشند.
این روزنامه در سرمقاله شماره امروز خود در مورد اظهارات اخیر رییس جمهور کرزی در خصوص دست داشتن خارجی‌ها در تقلب‌های انتخاباتی مطلبی را منتشر کرده  و این مساله را از جوانب مختلف بررسی کرده  است.

  • افغانستان تایمز

روزنامه انگلیسی زبان افغانستان تایمز در سرمقاله شماره امروز خود در مورد هماهنگی و نزدیکی‌های بیشتر بین حکومت افغانستان و کشورهای کمک کننده تاکید کرده است.
مقاله‌نویس گفته است که برای جلوگیری از فساد اداری و هدر رفتن کمک‌هایی که صورت می‌گیرد، تفاهم میان حکومت افغانستان و سازمان‌ها و کشورهای کمک‌کننده بسیار حیاتی است.
روزنامه مطلبی هم در مورد مذاکرات امریکا و پاکستان منتشر کرده ‌و گفته است که این دو کشور ‌در مورد افغانستان واقعیت‌ها را درک کرده‌اند.

  • هشت صبح

روزنامه هشت اظهارات اخیر رییس جمهور کرزای را مورد بررسی و تحلیل قرار داده و با لحن انتقادی نوشته است که اکنون  رییس جمهور با یک سخنرانی احساساتی می‌خواهد خود را از اسارت خارجی‌ها برهاند.

  • اصلاح و هیواد

روزنامه ‌دولتی هیواد در سرمقاله خود در مورد وضعیت امنیتی در قندهار  نوشته است که این ولایت باید از نگاه امنیت و اجرای پروژه‌های بازسازی نمونه باشد.

  • آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در سرمقاله شماره امروز خود گفته است که تصمیم نادرست حامد کرزای در مقطع زمان کنونی بر باد دادن کشور است.

مقاله‌نویس در ادامه گفته است که رییس جمهور با اظهارات تند خود پل‌های پشت سر را ویران می‌کند که نتیجه آن واقعن یا تسلیم ‌به طالبان است و یا ‌مجبور شدن به استعفا که هر دو گزینه کشور را با مشکل رو به رو می‌سازد.

روزنامه مطلبی هم در مورد قانون انتخابات و جنجال‌هایی که میان حکومت و شورای ملی در این رابطه وجود دارد منتشر کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,