Saturday, 18 July 2015
23 November 2020

«بد‌ترین تاکسی‌های جهان ادا هم دارند»

2010 April 03

نامه وارده / رادیو کوچه

مالزی بدترین تاکسی‌های جهان را داراست و وقتی بشنویم که بخاطر موزیکی که از رادیو ماشینشان پخش می‌شود از مسافر نگون‌بخت خواهان پرداخت مبلغی اضافی است باید بگوییم که این دیگر نوبر است واقعن‌.

مدتی است بدنبال مدیران سایت معروف و پربیننده ام‌اس‌ان می‌گردم تا بوسه بر دستان آنان زنم چرا که چندی پیش با ارایه یک نظر سنجی در سایت خود درباره‌ وضعیت  تاکسی‌های مالزی موفق شدند تاکسی‌های این کشور را به عنوان بدترین تاکسی‌های جهان معرفی کنند و الحق و الانصاف که مو لای درز این نظرسنجی نمی‌رود.

چند ماه قبل‌تر نیز نشریه مالزیایی مهاجرت در یک نظرسنجی دیگر نشان داد که توریست‌های خارجی از سرویس تاکسی‌رانی این کشور به ستوه آمده‌اند. در این آمارگیری تاکسیرانی مالزی به عنوان بدترین در میان سی کشور توریستی دنیا انتخاب شد.

علی‌رغم تلاش دولت مالزی در ارتقای کیفیت تاکسی‌ها، اما هنوز فاصله‌ بسیاری با سایر کشور‌های گردش‌گرپذیر دارد. دولت مالزی اقداماتی برای بهبود کیفیت تاکسی‌ها داشته اما از نظر راننده تاکسی‌ها تعویض تاکسی‌های قدیمی با مدل‌های جدید، آن‌ها را زیر بار قرض شدیدی می‌برد. بهره‌ بالا و طول مدت کوتاه بازپرداخت وام از دلایل سرباز‌ زدن راننده‌ها به شمار می‌آید. به همین خاطر برای رضایت رانندگان تاکسی و بالا بردن توان بازپرداخت وام هایشان نرخ ها را افزایش دادند اما باز هم‌چنان شاهد همان مشکلات سابق هستیم.

بر اساس مصوبه کابینه مالزی، نرخ کرایه کلیه وسایل نقلیه از ابتدای اگوست 2009  سی درصد افزایش یافت با توجه به این دستور العمل‌، نرخ پایه ورودی تاکسی ها از مبلغ 2 رینگیت به 3 رینگیت و نرخ مسافت طی شده مبلغ 10 سن برای هر 115 متر شد در حالی که این مبلغ قبلن 10 سن در ازای هر 150 متر بود.

هم‌چنین در صورت توقف تاکسی در ترافیک، هزینه  مصوب 3 رینگیت برای 3 دقیقه اول و 10 سن در ازای هر 21 ثانیه توقف بیشتر شد در حالی که نرخ توقف پیش‌تر 10 سن در ازای هر 45 ثانیه محاسبه می‌شد.

حتا در زمان تصویب این قانون یکی از اعضای کابینه در کنفرانس خبری گفته بود که به موازات این افزایش نرخ کرایه‌ها از شرکت‌های حمل و نقل عمومی نیز خواسته شده است تا نسبت به افزایش سطح کیفی و کمی خدمات خود اقدام نمایند اما … .

البته در همین مورد دولت مالزی اقدام به راه‌اندازی سرویس لیموزین مجهز فرودگاه بین‌المللی کوالا‌لامپور کرده‌است تا احساس اولیه خوبی به توریست‌ها داده شود. اما این‌جاست که به مشکلات دیگری چون طرز رفتار تعدادی از راننده‌ها‌، استفاده نکردن از دستگاه متر‌شمار،اصرار به قیمت‌های بسیار بالای پیشنهادی‌شان، آگاه نبودن به مسیر و بسیاری از مسایل فرهنگی دیگر؛ بر می‌خوریم.

و مشکل جالب دیگری که چندی پیش یکی از دوستان در سفری به استان صباح برایش پیش‌آمده بود نیز شنیدن دارد:

وی می‌گوید وقتی دیدم تاکسی مورد نظرم تاکسی متر ندارد نرخ رسیدن به مقصد را از وی پرسیدم و زمانی که به مقصد رسیدم مبلغ مورد توافق را به وی پرداخت کردم، اما با کمال تعجب خواهان پرداخت مبلغ بیشتری از من شد وقتی علت را جویا شدم حرف جالبی زد‌. راننده تاکسی گفت چون در طول مسیر برایم موزیک کشورم را گذاشته بود باید مبلغی را به عنوان اکسترا بپردازم.

حال بد نیست بدانید که این راننده فکر می‌کرد من عرب هستم و یک موزیک پر سر و صدای به ظاهر عربی برایم گذاشت تا من حظ ببرم‌. به ظاهر بدین خاطر که من فقط واژه یا حبیبی را فهمیدم و دیگر هیچ واژه‌ایی شبیه الفاظ عربی نبود.

وقتی اعتراض کردم که من عرب نیستم و ایرانیم خود را به نشنیدن و نفهمیدن زد.

سرتان را به درد نیاورم محکوم به پرداخت بودم ولی در مسیر برگشت به راننده تاکید کردم که برایم موزیک نگذارد. از این به بعد وقتی یک راننده تاکسی حتی رادیوی خود را روشن می‌کند سریع از وی می‌پرسم که قصد اخذ اکسترا از من را نداشته باشد.

به همین خاطر بود که در تیتر نوشتم بدترین تاکسی‌های جهان ادا هم دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,