Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
میرحسین موسوی:

«پایه‌های مشروعیت نظام در حال از بین رفتن است»

2010 April 09

رادیو کوچه

میرحسین موسوی از رهبران مخالف دولت جمهوری اسلامی می‌گوید که «دروغ به مسئله اصلی مردم ایران تبدیل شده و پایه‌های مشروعیت نظام در حال از بین رفتن است».

آقای موسوی در دیدار با نمایندگان فراکسیون سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در مجلس ششم با بیان این‌که «جمهوری اسلامی دچار مشکلاتی شده است که بازتاب آن فقط در تظاهرات خیابانی محدود نمی‌شود» تصریح کرد: «مسایل و مشکلات خیلی عمیق‌تر از این‌هاست اما حاکمیت فکر می‌کند با جمع کردن تظاهرات خیابانی مسئله معترضان حل شده است»

این رهبر اصلاح طلب با اظهار تاسف از «رواج دروغ در همه سطوح حاکمیت» تاکید کرد که این مسئله باعث شده که در باور‌های مردم «تردید» ایجاد شود.

به گفته‌ی آقای موسوی تمام مسایل و مقوله‌هایی که پایه های اعتبار و مشروعیت یک نظام را تشکیل می‌دهد در حال از بین رفتن است.

آقای موسوی استفاده نامناسب و ابزاری از ارزشها را نشانه دیگری از عدم اعتماد جامعه به حاکمیت دانست و افزود: «نشانه‌های دیگری که می‌شود بدان اشاره کرد یکی استفاده ابزاری و بد از ارزش‌ها ( اسلام ، انقلاب و امام ) باعث اغتشاش و آشفتگی فکری و روحی در جامعه شده است. نوع معرفی امام خمینی از صدا و سیمای غیرملی و رسانه‌های خارجی چهره مغشوشی از امام به نسل جوان ارایه می‌دهد و دراین آشفته بازار افراد چه برداشتی می‌توانند از امام داشته باشند؟»

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به هواداران جنبش سبز توصیه کرد که در مبارزه خود هم‌چنان صبور و مقاوم باشند و «ایده‌های روشنی» برای پیشبرد سازمان‌یافته‌تر مطالبات جنبش ارایه کنند.

آقای موسوی در پایان تاکید کرد: «به نظام و حاکمیت باید گفت کم هزینه‌ترین راه در اداره کشور آزادی فعالیت تشکل‌ها، رسانه‌ها، نهادهای صنفی و مدنی و…است و نه تقابل و مقابله با آن‌ها».

به گفته‌ی وی هدف جنبش سبز ایجاد زندگی بهتر برای همه و به ویژه اقشار فرودست و آسیب پذیر اجتماعی است اما همین خواسته برای حاکمیت بسیار سخت است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,