Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
مهارت‌های زندگی

«درک تفاوت‌ها»

2010 April 10

مریم انجیدنی / رادیوکوچه

دنیای عجیبیه…  ما داریم توی وحشت‌ها و ترس‌ها غوطه می‌خوریم، هر روز بی‌کس و تنهاتر می‌شویم ، اما حاضر نیستیم به هم نزدیک شویم‌، با صمیمیت یکدیگر رو باور کنیم، همدیگر  را برای خودمان نخواهیم برای هم بخواهیم ، کنجکاوی را تا مرز بیماری پیش نبریم و سعی کنیم یکدیگر را  عاشقانه دوست داشته باشیم ….

این احساس را همه ما بارها تجربه کرده‌ایم که دیگران درک گفته‌ها و اندیشه ما را ندارند و از این جهت شاید فشار عصبی زیادی هم به  ما وارد شده است، اما اگر بپذیریم که دنیا پر از آدم‌های شبیه به ما نیست،  آن‌ها حق دارند هر طور که می‌خواهند فکر کنند، خیلی راحت‌تر می‌توانیم در کنار  آن‌ها زندگی کنیم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

زیرا شما نمی‌توانید تمام اوقات زندگی‌تان را در تلاش باشید تا بر اطرافیان غلبه کرده و آن‌ها را با افکار خود هم‌سو کنید، نه تنها شما بلکه هیچ کس دیگری هم نمی‌تواند از عهده چنین کاری براید، حتا اگر استدلال‌های منطقی، خردمندانه و محکم ارایه دهید، باز هم برخی قادر به درک شما و طرز تفکرتان نیستند.

شاید آن‌ها مغرور، یک دنده و نادان باشند اما تا به حال با خود فکر کرد‌اید  که شاید در برخی موارد حق به جانب آن‌ها باشد، بنابراین با سرسختی تمام سعی نکنید، همه چیز را تغییر دهید، در عوض دوش به دوش آن‌ها کار کنید و به تفاوت‌هایشان احترام بگذارید.

سخن آخر این‌که  ما باید یاد بگیریم که چه‌طور در کنار افرادی که با ما متفاوتند کار و زندگی کنیم‌، اما نکته مهم در این جاست که مرزهای روابط‌مان را بشناسیم و با افرادی باب گفت‌وگو و اظهار نظر ‌در خصوص مسایل مختلف را باز کنیم که تا حدودی هم‌سو با عقاید و افکار ما باشند در غیر این صورت انرژی خود را بیهوده صرف کرده و چیزی جز استرس عادیمان نمی‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,