Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
دادگاهی در مالزی رای داد

«محکومیت یک ایرانی به جرم داشتن گذرنامه جعلی»

2010 April 11

رادیو کوچه

وقتی صحبت از دادگاه و زندان و ایرانی و مالزی میشود همه ما به طور خودکار ذهنمان به سمت قاچاق مواد مخدر میرود اما این بار یک ایرانی به جرم داشتن گذرنامه جعلی در مالزی محاکمه و زندانی شد.

دادگاه فصلی مالزی چهارشنبه گذشته یک ایرانی 30 ساله را به جرم داشتن پاسپورت جعلی ایتالیایی به یک سال زندان محکوم کرد.

به نقل از دیلی اکسپرس «بابک حیدری» فرزند رستم قبل از این‌که زینی فیشیر معاون دادگاه عالی که به عنوان قاضی در داداگاه حضور داشت وی را به‌خاطر ارتکاب در تاریخ 12 فوریه سال جاری در هنگام ورود از فرودگاه بین‌المللی «کوتا کینابالو» متهم کند، به جرم خود اعتراف کرد.

محکومیت وی طبق بند 12 تبصره الف قانون گذرنامه مصوب 1966‌، جریمه نقدی به مبلغ 10 هزار رینگیت یا 5 سال حبس و یا حتی هر دو با هم خواهد بود.

رسلی سلیمان افسر تحقیق، از وزارت مهاجرت، در دادگاه اظهار داشت: «بابک اولین‌بار در تاریخ  10 فوریه از طریق فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور از بانکوک تایلند با استفاده از گذرنامه ایرانی خود وارد کشور شد. در تاریخ 12 فوریه‌، او در ادامه سفر خود از طریق برونئی قصد داشت به استرالیا برود. اما در فرودگاه برونئی از ورود وی جلوگیری کردند و همان روز به کوتا کینابالو بازگشت.

رسلی گفت: «بابک در بازجویی‌ها به داشتن شهروندی ایتالیا و گذرنامه جعلی ایتالیایی که تا تاریخ 13 ژانویه 2014 اعتبار دارد اعتراف کرده است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,