Saturday, 18 July 2015
07 December 2021
مسعودشفیعی:

«موکلانم جاسوس نیستند»

2010 April 11

در پی اظهارات وزیر اطلاعات ایران در خصوص جاسوس بودن سه کوه‌نورد دست‌گیر شده آمریکایی روز شنبه وکیل این سه امریکایی دست‌گیر شده گفت که برخلاف اظهارات وزیر اطلاعات درپرونده موکلانش هیچ اتهامی جز ورود غیرمجاز به خاک ایران وجود ندارد.

مسعودشفیعی با بیان این‌که «اتهام‌هایی مانند جاسوسی هیچ مبنایی ندارد» تصریح کرد: «آن چیزی که در پرونده موکلانم وجود دارد تنها عبور غیرقانونی از مرز است و برای عبور غیرمجاز ما قانون جدیدی نداریم و بر روال قانونی قدیمی رفتار می‌شود و آن هم جریمه نقدی دارد.»

وکیل سه کوه‌نورد آمریکایی با اشاره به اظهارات پیشین محمود احمدی‌نژاد مبنی بر تبادل سه زندانی با سه زندانی ایران در آمریکا گفت: «اتهامی که به طور مشخص مطرح کرده‌اند اتهام عبور غیرمجاز و ورود غیرمجاز به ایران از مرز است. اما برخی  مقامات اجرایی به این افراد عنوان جاسوس را می‌دهند و حتا یک بار آقای احمدی‌نژاد عنوان مبادله را مطرح کرد. در پاسخ به این اتهام گفتم که وقتی بحث مبادله می‌شود معنی آن این است که طرفین معادله باید هم سنگ باشند که این‌طور نیست».

به گفته‌ی آقای شفیعی به ندرت پیش می‌آید که یک نفر به خاطر ورودغیرقانونی حد حبس بگیرد.

گفتنی است  وزیر اطلاعات روز پنج شنبه‌ اعلام کرد که شواهد قاطعی وجود دارد که نشان می‌دهد سه کوه‌نورد دست‌گیر شده آمریکایی با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا همکاری می‌کردند و این شواهد به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,