Saturday, 18 July 2015
01 December 2021

«نخست‌وزیر مالزی با باراک اوباما دیدار می‌کند»

2010 April 11

رادیو کوچه

نخست وزیر مالزی روز گذشته (شنبه) به همراه همسرش  عازم آمریکا شد تا در اجلاسی که برای مسایل تهران ترتیب داده شد، شرکت کند.

«‌داتوک سری نجیب تان‌رازک» یکی از 47 رهبر جهان است که به اجلاس امنیت هسته‌ای در واشنگتن دی‌سی دعوت شده است و در حاشیه این اجلاس‌، نشستی نیز با رییس جمهور آمریکا باراک اوباما، با هدف جلوگیری از تروریسم هسته‌ای خواهد داشت.

به نقل از روزنامه استار، سران مدعو این اجلاس که از روز دوشنبه آغاز خواهد شد به بحث و گفت‌وگو برای جلوگیری از تروریسم هسته‌ای و طرح جهانی امن بدون مواد هسته‌ای در طی چهار سال آینده می‌پردازند.

دکتر جمال الدین جرجیس سفیر مالزی در آمریکا گفت‌: «این افتخاری برای مالزی به عنوان یک کشور غیر هسته‌ای است که به این اجلاس دعوت شود تا دیدگاه‌های خود را در موضوع هسته‌ای بیان کند.»

ایالات متحده هم‌چنین سه سازمان بین‌المللی – اتحادیه اروپا‌، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان ملل متحد را نیز دعوت کرده است.

گفته می‌شود در طول اجلاس، قرار است اوباما به جامعه بین‌المللی برای ادامه فشار به ایران و کره شمالی اصرار ورزد و اگر تهران برنامه‌های هسته‌ای خود را رها نکند،  به دنبال اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه آن باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,