Saturday, 18 July 2015
01 December 2021
آیت‌اله علی خامنه‌ای:

«تهدید اوباما، رسوا‌کننده و به ضرر آمریکاست»

2010 April 12

رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید که تهدید تلویحی اوباما رسوا‌کننده و به ضرر آمریکا، ناقض ادعاهای حقوق بشری و بیان‌گر بی‌حیایی و غیر‌قابل اعتماد بودن دولت این کشور است.
آیت‌اله علی خامنه‌ای روز یک‌شنبه در دیدار با جمعی از فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح با بیان این‌که «سخنان رییس یک دولت نباید تهدید کننده باشد»، تصریح کرد: «معنای این‌گونه سخنان این است که دولت امریکا، دولتی شرور و غیرقابل اعتماد است.‌»
وی افزود: «امریکایی‌ها در سال‌های اخیر تلاش زیادی کردند تا بگویند جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای غیرقابل اعتماد است در حالی‌که اکنون مشخص است، غیرقابل اعتماد، آن دولت‌هایی هستند که بمب اتمی دارند و با بی‌حیایی دیگران را تهدید به بمب اتم می‌کنند بنابراین سخنان رییس جمهور آمریکا، رسوا‌کننده است».
سخنان آیت‌اله خامنه‌ای در حالی بیان می‌شود که هفته گذشته رییس جمهور آمریکا استراتژی جدید‌ هسته‌ای را معرفی کرد که در آن ایران و کره‌شمالی مستثنی شده‌اند.
بر اساس این استراتژی دولت آمریکا و روسیه طی یک توافق‌نامه اعلام کردند که نسبت به کاهش چشم‌گیر تسلیحات هسته‌ای اقدام کنند اما این تعهد شامل دو کشور ایران و کره شمالی نمی‌شود.
رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: «نیروهای مسلح باید همواره آمادگی و هوشیاری کامل در برابر تهدیدها را داشته باشند و لازمه آن هم برنامه‌ریزی و جدی گرفتن آموزش و تدابیر مورد نیاز نظامی و دفاعی است».
وی در پایان اظهار داشت: «نیروهای مسلح ضمن حفظ آمادگی و هوشیاری، مصمم هستند با کار و تلاش مضاعف، آموزش‌ها و آمادگی‌های خود را در زمینه‌های نظامی، دفاعی، و ترویج روحیه جهادی و بسیجی، ارتقا بخشند.»
اظهارات آیت‌اله خامنه‌ای در واکنش به سخنان باراک اوباما در حالی بیان می‌شود که سه روز پیش محمود احمدی‌نژاد طی حمله‌ای لفظی سخنانی را مطرح کرده بود و الفاظی را به رییس جمهور ایالات متحده آمریکا نسبت داده بود. هر چند که آقای اوباما اعلام کرده بود که نسبت به این سخنان «توهین‌آمیز» بی‌تفاوت است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,