Saturday, 18 July 2015
25 November 2020

«کشف روشی برای درمان سرطان پوست»

2010 April 12

گروهی از محققان ادعا کرده‌اند که روشی برای درمان سرطان پوست کشف کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روزنامه تلگراف در گزارش جدیدی اعلام کرد: «به تازگی در انگلیس واکسن جدیدی مورد آزمایش قرار گرفته است که به سلول‌های سرطانی حمله می‌کند، به سلول‌های سالم آسیبی نمی‌رساند و هم‌چنین قادر به حمل موادی است که واکنش بدن را نسبت به سرطان پوست تقویت می‌کنند.»

به نظر می‌رسد که این روش باعث شده برخی از بیماران به طور کامل از خطرناک‌ترین نوع سرطان پوست موسوم به ملانوم حتا در موارد بسیار پیشرفته بیماری، جان سالم بدر ببرند.

متخصصان می‌گویند  سرطان پوست بیماریی است که سلول‌های سرطانی در لایه‌های بیرونی پوست بوجود می‌آیند. پوست از بدن در برابر گرما، نور، عفونت و جراحات محافظت می‌کند. پوست هم‌چنین آب، چربی و ویتامین D را در بدن ذخیره می‌کند و دارای لایه‌های اصلی متعدد و انواع مختلفی از سلول‌ها است.

بر اساس این گزارش، سرطان پوست متداول‌ترین نوع سرطان است که دو نوع دارد.  علایم سرطان پوست عمومن شامل رشد غیرطبیعی زخم‌‌ها و خال‌های پوستی، زخم‌هایی که بهبود نمی‌یابند و با خون‌ریزی همراه هستند، زخمی که بهبود آن مدت زیادی به طول بینجامد و تغییر رنگ خال‌های پوستی هستند.

ملانوم نیز نوعی از سرطان پوست است که در آن سلول‌های سرطانی در سلول‌های رنگ‌دهنده پوست به نام ملانوسیت‌ها یافت می‌شود. ملانوم معمولن در بزرگ‌سالان رخ می‌دهد، اما گاهی اوقات در کودکان و سال‌خوردگان نیز دیده می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,