Saturday, 18 July 2015
01 December 2021

«درگذشت یک دخترایرانی در اثر سقوط در کوالالامپور»

2010 April 12

رادیو کوچه

یک دختر ایرانی در کوالالامپور از آپارتمانش سقوط کرد و درگذشت.

یک دختر دانشجوی ایرانی به نام «ربابه مهدی» صبح یک‌شنبه در تاریخ 11 آوریل از طبقه دوازدهم یکی از هتل آپارتمان‌های واقع در مرکز کوالالامپور به پایین سقوط کرده و جان باخت. پلیس مالزی با توجه به شواهد و قراین در محل وقوع حادثه احتمال قتل را مردود دانسته است و مراتب به اطلاع سفارت ایران در مالزی رسیده است.

صبح دیروز جسد یک دانشجوی ایرانی یکی از کالج‌های خصوصی زبان در طبقه هم کف یک ساختمان واقع در خیابان منشی عبداله پیدا شد.

به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی، ذول کارنیان‌، رییس پلیس منطقه دنگی ونگی اعلام کرد که ربابه مهدی 23 ساله در ساعت 1 بعد از نیمه شب یک‌شنبه از طبقه چهاردهم به پایین سقوط کرده است و درگذشت.

هم خانه ربابه به پلیس گفت: «‌فقط ده دقیقه او را تنها گذاشتم و پس از مراجعت او را ندیدم و سپس از پنجره باز به پایین نگاه کردم و با پیکر نیمه جان ربابه روبه‌رو شدم.»

ربابه حدود سه ماه قبل پیش از دریافت پذیرش و ویزای دانشجویی به مالزی سفر کرده است. ربابه متولد سال 1366 و دارای مدرک کارشناسی شهرسازی از همدان است. در مدت حضور ربابه در مالزی موسسه اچ.ال.سی (HLC) کالج محل تحصیل وی نتوانسته است ویزای دانشجویی برای او اختیار کند.

از علت و انگیزه اصلی متوفی در دست‌زدن به این اقدام اطلاعی در دست نیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۳ Comments


 1. ardavan
  1

  به نقل از کامنت مطلب از بالاترین :

  این موضوع به زودی در میان ایرانیان ساکن مالزی اپیدمی خواهد شد. جوانان ایرانی زیادی این روزها با امید رهایی از برخی کاستی ها و محدودیتها در ایران به مهاجرت به کشورهایی مانند مالزی و هند رو آورده اند. این دسته افراد معمولا کسانی هستند مه به دلیل محدودیتهای مادی یا محدودیت در اخذ ویزا قادر به مهاجرت به کشورهای جهان اول نبوده اند و کشوری مانند مالزی برای آنان ایده ال بوده. تصویر جذابی که جوانان ایرانی این روزها از مالزی برای خود ساخته اند زمانی مشکل ساز می شود که این افراد به روشهای مختلف اعم دانشجویی یا مالزی خانه دوم به این کشور می روند و طی ۶ ماه اول متوجه می شوند که همه چیز پوشالی بوده. درست است که همه این مشکلات از حکومت حاکم بر ایران سرچشمه می گیرد ولی جوانان ما باید با دید باز به قضیه نگاه کنند. مالزی کشوری با جاذبه های پوشالی است و هر کس هدف واقعی اش پیشرفت است چه در تحصیل چه در زندگی سالم نباید عمر خود را در آن کشور هدر کند. البته متاسفانه درصد زیادی از ایرانیان که از کمبودهای فرهنگی رنج می برند برای برخی آزادی های ابتدایی مانند پوشیدن لباسهای باز و خوردن نوشیدنی های الکلی با آرامش خاطر در غالب دانشجو یا خانه دوم به مالزی مهاجرت کرده اند که روی صحبت من با آنها نیست چون به اصطلاح الان گرم هستند. ولی از دوستانی که با هدف ارتقا تحصیلات ٬ سطح فرهنگ و غیره در صدد مهاجرت به مالزی هستند عاجزانه خواهش می کنم که کمی بیشتر فکر کنند زندگی در مالزی را باید طی چندین ماه چشید و لمس کرد با یک یا دو سفر توریستی نمی توان به عمق فاجعه پی برد. گول شرکتهای مهاجرتی – قاچاقچیان قانونی انسان- را نخورید. جمله آخر اینکه مالزی خارج نیست !!!


 2. Ehsan
  2

  man malezi hastam va keyboardam lable farsi nadare,faghat mikhastam begam,man ke pule tahsil va zendegi tu keshvaraye jahane aval nadaram,va az tarafi malezi dar reshteye IT sathe khubi dare chera nabaayad be malezi beram? harjai maayeb va mazayaye khodsho dare,uk ham mitunin bejaye dars donbale lebas rahat o alkol o gheire bashin,mohem khode adame,mosalaman man dus daram jahane aval zendegi konam,vali malezi hade aghal az iran e konuni behtare

 3. 3

  Robabeh, was one of our students here at Horizon Language Centre, H.L.C. and not only was she my friend but she became one of the brightest English student within our Iranian community. I was saddened to hear what had happening to our Robabeh, and I know God is looking after her now.
  The issue of VISA requirements, were not completed by us here at Horizon on Robabeh’s request and I as here friend and father figure believed her to be happy with her arrangements as she was going to Singapore to extend her VISA and save the money that was returned to her.
  Robabeh was a good girl with a very sunny disposition always happy, and I for one will miss her smile and witty charm.
  God bless you Robabeh and I know you are in a happy place.
  Teacher Richard.