Saturday, 18 July 2015
07 December 2021
سوت

«حمایت قاطع کفاشیان از قطبی»

2010 April 12

محمدرضا / رادیوکوچه

mohammadreza@koochehmail.com

دقیقن در روزهایی که مهدی تاج بحث سرمربی خارجی را به عنوان جانشین قطبی مطرح کرده و به‌دنبال همین موضوع سیل اسامی گزینه‌های مختلف به سوی فدراسیون و رسانه‌ها جاری شده است، علی کفاشیان در اتاقش با افشین قطبی جلسه گذاشته و برنامه‌های آینده سرمربی برای تیم ملی را هماهنگ می‌کند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دل‌جویی روز گذشته کفاشیان از قطبی یکی دیگر از حرکات هوش‌مندانه رییس فدراسیون است که با یک تیر چندین هدف را نشانه گرفته. در واقع کفاشیان با این اقدام هم تا حدودی در جهت ترمیم روحیه از دست‌رفته قطبی قدم برداشته و هم خط قرمزی روی تمام حرف و حدیث‌ها می‌کشد تا لااقل پرونده رفتن قطبی و آمدن مربی خارجی برای تیم ملی را تا بعد از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا مختومه اعلام کرده باشد. رییس وقتی بعد از جلسه خود با علی سعیدلو، افشین قطبی را در دفترش پذیرا می‌شود، ابتدا خوب به درد و دل‌های او گوش می‌دهد و با صحبت‌هایش برای آرام ساختن سرمربی تلاش می‌کند.

قطبی شکسته و ناراحت است. این را به خوبی می‌توان از لابلای جملاتش دریافت. جملاتی که بعد از یک سکوت سنگین حالا مقابل رییس فدراسیون بازگو می‌شوند. «در کجای این دنیا رسم رفتار با سرمربی تیم ملی این‌گونه است؟ آن هم درست زمانی که باید مقابل هواداران و بازیکنان تیمش بزرگ و محترم شناخته شود. دقیقن همان زمان که سرمربی نیاز به حمایت دارد شما در پربیننده‌ترین برنامه تلویزیون او را تخطئه می‌کنید‌« قطبی گلایه‌هایش را این‌گونه بیان می‌کند و با این‌که از ناراحتی‌اش کاسته نشده، بحث جلسه را درباره هماهنگی برنامه‌های تیم ملی ادامه می‌دهد.

و می گوید :«من آمده‌ام که این کار را انجام بدهم، آرزویم این است و تمام تلاشم را می‌کنم که یک تیم ملی خوب داشته باشیم تا مردم خوشحال شوند.»

کفاشیان اما به این جلسه خصوصی قانع نیست و می‌خواهد تمام زوایای این حاشیه بزرگ که دامن فدراسیون را گرفته، ابهام‌زدایی شود و قطبی شخصیت از دست‌رفته‌اش را بازیابد.

به همین منظور ادامه جلسه را به بررسی بهترین تاریخ برای برگزاری نشستی مطبوعاتی با حضور قطبی اختصاص می‌دهد.

رییس فدراسیون فوتبال می‌خواهد در جلسه‌ای با حضور سرمربی تیم ملی، برای آخرین بار به حرف و حدیث‌های پیش‌آمده پایان دهد.

البته تمام این حرف‌ها به این معنا نیست که از ابتدا هم هیچ موضعی مبنی بر کنار گذاشتن قطبی وجود نداشت اما به نظر می‌رسد که مسایلی مثل مشکلات مالی فدراسیون، آن‌ها را از آوردن گزینه‌های بزرگ خارجی منصرف کرد تا شرایط را برای ادامه حضور قطبی فراهم کنند.

هم‌چنین علی کفاشیان در مورد بازگشت احتمالی غلام پیروانی به تیم امیدگفت: «از ابتدا هم روی توان‌مندی‌های پیروانی و همکارانش شک نداشتیم. پیروانی یکی از مربیان پرتجربه فوتبال ایران است که می‌تواند تیم امید را متحول کند. از پیروانی می‌خواهیم به فدراسیون بیاید، مذاکره کنیم و اگر توافق کردیم به کارش در تیم امید ادامه دهد. فدراسیون فوتبال از بازگشت پیروانی به تیم امید استقبال می‌کند.»

طی چند روزی که غلام پیروانی از مربی‌گری تیم امید کنار رفته هیچ صحبتی پیرامون جای‌گزین‌های احتمالی او انجام نشده. این مسئله نشان‌گر این است که فدراسیون هم‌چنان به بازگشت شاغلام امیدوار است. کفاشیان در مورد برنامه‌های فدراسیون پس از عدم توافق با پیروانی می‌گوید: «امیدواریم با پیروانی به توافق برسیم اما اگر مذاکرات موفقیت‌آمیز نبود سراغ گزینه‌های دیگر می‌رویم تا تیم امید با سرمربی جدید به کار خود ادامه دهد.»

از سوی دیگر به نظر می‌رسد غلام پیروانی رفته رفته از خود تمایل نشان می‌دهد تا بار دیگر سرمربی تیم امید شود، از صحبت‌های پیروانی این برداشت را می‌توان انجام داد.

پیروانی پیرامون بازگشت احتمالی خود به تیم امید می‌گوید: «هنوز مسوولان فدراسیون در خصوص بازگشت به تیم امید با من مذاکره‌ای نداشته‌اند و در صورت پیشنهاد باید روی آن فکر کنم. البته نایب رییس فدراسیون فوتبال نسبت به من لطف دارند و هر بار عنوان کرده‌اند که خواستار بازگشت من به این تیم هستند اما ناگفته نماند که شخص کفاشیان محترمانه خواستار عدم حضور من در این تیم شد.» پیروانی در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید: «حتی عدم تمدید قرارداد من در این تیم، بحث مالی نبود چرا که من در طول هفت ماه خدمت در تیم امید در مورد حقوق ماهیانه‌ام صحبتی نکردم. ضمن این‌که فدراسیون از قرارداد سال گذشته من مبلغ 70 میلیون تومان را کم کرد و حتی با این شرایط من اعتراضی نکردم.»

در هر حال تمام این اتفاقات را به فال نیک گرفته و امیدواریم تیم ملی ایران به دور از حاشیه، به کار خود ادامه دهد وشاهد موفقیت‌های تیم ملی باشیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment