Saturday, 18 July 2015
01 December 2021
استان‌دار تهران بعد از گذشت 9 ماه رسمن اعلام کرد

«راه‌پیمایی ۲۵ خرداد با مجوز بوده است»

2010 April 14

در حالی که بسیاری از دست‌گیرشدگان حوادث پس از انتخابات به دلیل حضور در راهپیمایی میلیونی روز 25 خرداد سال گذشته به زندان محکوم شده‌اند، استان‌دار تهران در گفت‌وگویی تفصیلی اعلام کرده که این راهپیمایی با مجوز برگزار شده بود.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام مجلس«پارلمان‌نیوز»، مرتضی تمدن در شرایطی در گفت‌وگو با مجله «همشهری ماه» این‌گونه اظهار‌نظر کرده است که دستگاه قضایی بازدداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات را به دلیل حضور در این راه‌پیمایی که غیرقانونی نامیده‌اش روانه زندان کرده‌ است.

تمدن در این گفت‌وگو، اظهار داشت:« آن‌ها(معترضان) تقاضای برگزاری راه‌پیمایی کردند و ما هم مجوز صادر کردیم. راه‌پیمایی روز 25 خرداد با مجوز قانونی ما برگزار شده بود.‌ نه تنها با مجوز آمدند که حتا ما کمک کردیم نظم راهپیمایی حفظ شود. ما به آن‌ها کمک کردیم که امنیت روز 25 خرداد ماه تامین شود. یعنی هم‌زمان هم مجوز دادیم و هم خدمت‌رسانی کردیم.»

استان‌دار تهران در شرایطی این‌گونه اظهار نظر می‌کند که بسیاری از دست‌گیرشدگان حوادث پس از انتخابات به دلیل حضور در این راه‌پیمایی به زندان محکوم شده‌اند. مرتضی الویری نیز آخرین فردی به شمار می‌آمد که از میان اصلاح‌طلبان به دلیل حضور در راه‌پیمایی روز 25 خرداد ماه به یک سال زندان محکوم شد.

براساس آرای دادگاه‌های پس از انتخابات حضور در راهپیمایی 25 خرداد ماه مجازاتی برابر با یک سال زندان تعزیری داشته است ولی در هیچ کجای قانون به مجازات برای حضور در راهپیمایی با مجوز اشاره نشده است.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,