Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
سوت - دایی‌ گفت:

«فدراسیون در آوردن و برکناری من هیچ کاره بود»

2010 April 14

محمدرضا / رادیوکوچه

mohammadreza@koochehmail.com

برنامه نود شب گذشته، فرصتی شد تا علی‌ دایی یک‌بار دیگر قهر خود را با عادل فردوسی‌پور بشکند و در یک مکالمه تلفنی مهم‌ترین حرف‌های خود بعد از اخراج از تیم ملی را به زبان بیاورد.

در حالی‌که فردوسی‌پور کفاشیان را برای مصاحبه پیرامون اتفاقات اخیر تیم‌ملی دعوت کرده بود وقتی بحث به برکناری مربیان قبلی رسید و سوالی درباره دخالت مدیران بالاتر در این زمینه مطرح شد کفاشیان در ظاهر قبول کرد که علی‌دایی را با کمک ودخالت رییس وقت سازمان تربیت بدنی انتخاب کرده است. اما وقتی موضوع برکناری مطرح شد او از استقلال فدراسیون گفت و این که هیت رییسه تصمیم به برکناری دایی گرفته است و با وجود مخالفت کفاشیان این اتفاق عملی شده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در ادامه گفت: «من حول و حوش ساعت یک بعد از ظهر به دایی زنگ زدم و این مسئله را با وی مطرح کردم و ایشان گفتند شما کاره‌ای نیستید و تصمیم این مسئله از بالا گرفته شده است.»

در همین هنگام علی‌دایی روی خط آمد و با لحن بسیار تند کفاشیان را به دروغ‌گویی متهم کرد. جمله‌ای که لبخند را روی لب رییس فدراسیون خشکاند او گفت: «شب بازی ایران عربستان آقای کفاشیان در هتل به من گفت که شما در کار خودتان باقی می‌مانید اما صبح ساعت ده اس.ام.اس یک خبرگزاری به دست من رسید که در آن نوشته شده بود که من اخراج شده‌ام و من مطمئنم که فدراسیون در این زمینه هیچ کاره بوده است و این از بیانیه‌ای که صادر کرده‌اند هم مشخص است چون در بیانیه نوشته شده فدراسیون با برکناری من موافقت می‌کند.»

دایی سپس پرده از ماجرایی برداشت که تا به حال آن را به زبان نیاورده بود . او درباره انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی گفت: «فدراسیون هیچ نقشی در آوردن و برکناری من نداشت. یک روز من در تمرین سایپا بودم که آقای کفاشیان با من تماس گرفت. اما من در تمرین جواب کسی را نمی‌دهم  بعد ایشان به من اس.‌ام‌.‌اس داد که با من تماس بگیر‌. من بعد از تمرین تلفن ایشان را گرفتم که ایشان بحث تیم ملی را مطرح کردند بعد به من گفتند که صبر کن مهندس کارت دارد و بعد گوشی را به آقای علی‌آبادی دادند و آقای علی‌آبادی گفتند که حتمن قبول کن و هدایت تیم‌ملی را در دست بگیر که من گفتم باید مشورت کنم و نمی‌توانم سریع جواب بدهم ».

رییس فدارسیون فوتبال که شب تلخی را پشت سر می‌گذاشت با تاکید بر این‌که دنیا و پست وی ارزش دروغ‌گویی ندارد ابتدا گفت: «همان‌طور که گفتم من مخالف برکناری علی دایی بودم اما هیت رییسه به این جمع‌بندی رسیده بود و از بیرون هم به هر حال فشارهایی در این زمینه وجود داشت. ما صبح دور هم جمع شدیم و به نتیجه رسیدیم و خبر را اعلام کردیم. اگر فکر می‌کنید من دروغ می‌گویم از هشت عضو هیت مدیره سوال کنید.»

کفاشیان در این لحظه بسیار مغموم و ناراحت بود چرا که تصور نمی‌کرد دایی با این لحن تند وی را متهم به دروغ‌گویی کند که گرچه در جامعه ما مرسوم است اما گناهی بزرگ و نابخشودنی به شمار می‌رود. علی‌دایی هم‌چنین از کفاشیان سوال کرد که اگر تصمیم قبل از ظهر گرفته شده چرا خبر را ساعت پنج بعد از ظهر منتشر کرده‌اند؟ که کفاشیان در این مورد سکوت کرد و گفت: «این مسئله علت خاصی نداشته است، فکر می‌کنم بهتر است که به هم تهمت نزنیم. اگر دروغ بگوییم واقعیت روی خود را نشان می‌دهد. من ادعای حقوقی نسبت به این‌که آقای دایی من را متهم به دروغ‌گویی می‌کنند ندارم و مردم بهترین قضاوت‌کننده‌ها هستند.»

هم‌چنین کفاشیان در باره دلایل به مشکل خوردن فدراسیون با علی دایی به عنوان سرمربی سابق تیم ملی اظهار داشت: «قراردادهایی که در فدراسیون تنظیم می‌شود کاملن بررسی شده است، البته پیش از این قراردادها همانند شرایط فعلی تنظیم نمی‌شده و قراردادی که با علی دایی بسته شد این راه را برای سرمربی باز گذاشته است که اگر شکایتی دارد به کمیته انضباطی اعلام کند و کمیته انضباطی در حال بررسی شکایت دایی است». وی افزود: «می‌پذیرم که این قرارداد به گونه‌ای تنظیم شده که علی دایی می‌تواند مدعی باشد و این از ضعف فدراسیون در تنظیم قرارداد بوده است.»

دایی در فروردین ماه سال گذشته در شرایطی اخراج شد که تیم ملی در میان پنج تیم دور مقدماتی جام‌جهانی چهارم بود و نتایج بسیار ضعیفی مثل تساوی مقابل امارات در خانه حریف و باخت به عربستان در تهران به دست آورده بود و در آن شرایط به نظر می‌رسید که اخراج دایی که با تیمش از نظر تاکتیکی به بن بست رسیده بود بهترین راه حل است. افشین قطبی که بعد از دایی و مایلی کهن هدایت تیم‌ملی را در دست گرفت در سه بازی باقیمانده پنج امتیاز کسب کرد که این مقدار برای صعود کافی نبود‌. با این حال ناکامی تیم ملی در جام جهانی به عنوان بزرگ‌ترین شکست فدراسیون فوتبال تلقی شده و این فدارسیون هم‌چنان نتوانسته چهره مخدوش خود را ترمیم کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment