Saturday, 18 July 2015
09 December 2021
مشاور ارشد محمود احمدی‌نژاد:

«نگرانیم که اوباما از بوش احمق‌تر باشد»

2010 April 15

مجتبی ثمره هاشمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات باراک اوباما در پاسخ به این‌که آیا مقابله با آمریکا پا گذاشتن روی دم شیر نیست تصریح کرد: «شیر بی‌یال، دیگر شیر نیست و تهدید هسته‌ای شدن ایران نشان‌دهنده عزت و قدرت آن است.» او هم چنین ادامه داد: «نگرانیم که اوباما از بوش احمق تر باشد.»

به ادعای آقای ثمره هاشمی «جودی ویلیام» برنده جایزه صلح نوبل گفته است که اگر به جای ایران بودم به دنبال دست‌یابی به سلاح هسته‌ای می‌رفتم.

وی افزود: «جهان زیر سایه تهدید هسته‌ای است و آمریکا باید از آلمان، ایتالیا، ژاپن و … پایگاه‌های هسته‌ای خود را جمع کند. مگر آمریکا چه کاره است که در شورای حکام عضو است و اعلام کرده درNPT باید تجدیدنظر شود؟ »

مشاور ارشد رییس دولت ایران در ادامه افزود: «در اجلاس داووس سوییس از جورج سوروس شنیدم که گفت اقتصاد بازار شکست خورد و دوستانی که در این دانشگاه درس اقتصاد می‌دهند و مبانی غربی را بیان می‌کنند این مسئله را درک می‌کنند زیرا این امر را فردی که خودش در اقتصاد غرب است بیان کرده است. هم‌چنین وقتی به رییس بانک مرکزی اروپا گفتم که آیا فکر نمی‌کنید اساس مشکلات از اقتصاد لیبرالی است، چند دقیقه‌ای فکر کرد و گفت که باید در این زمینه فکر کنیم.»

ثمره هاشمی درباره احتمال حمله نظامی به ایران گفت: «انشا‌اله خطر جنگ وجود ندارد و هر قدرتی که با زور و تجاوز گسترش پیدا کرد سقوط و انهدام آن از همان زمان شروع می‌شود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,