Saturday, 18 July 2015
07 December 2021

«کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه»

2010 April 17

اولین کنفرانس بین‌المللی «خلع سلاح و عدم اشاعه» از صبح امروز (شنبه) در تهران با حضور نمایندگان 56 کشور جهان و با پیامی از سوی‌ آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی آغاز به کار کرد.

رهبر جمهوری اسلامی در پیام خود سلاح هسته‌ای و سایر سلاح‌های کشتار جمعی را تهدیدی برای بشریت خوانده و کاربرد این سلاح‌ها را حرام اعلام کرد.

در بخشی از این پیام آمده است: «هر چند که کشورهای متعددی اقدام به تولید و انباشت سلاح هسته‌‌ای کرده‌اند که فی نفسه می‌تواند مقدمه‌ ارتکاب جرم تلقی شده و صلح جهانی را به شدت در معرض تهدید قرار داده است، اما فقط یک دولت مرتکب جرم اتمی شده است. تنها دولت ایالات متحده آمریکا است.»

آیت‌اله خامنه‌ای تصریح کرد: «استفاده و تهدید به استفاده از سلاح هسته‌ای نقض قواعد بشر‌دوستانه و مصداق بارز جنایت جنگی است و پیروزی در جنگ هسته‌ای ناممکن و درگیری در چنین جنگی غیر عقلانی و ضد انسانی است.»

رهبر ایران در پایان از شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین‌المللی خلع‌سلاح خواست تا ضمن بررسی خطرهای تولید و انباشت سلاح هسته‌‌ای در جهان، به طور واقع‌بینانه راه‌کارهایی را برای مقابله با این تهدید علیه بشریت ارایه کنند.

اظهارات آیت‌اله خامنه‌ای درحالی بیان می‌شود که کشورهای غربی همواره ایران را متهم می‌کنند که تحت پوشش فعالیت‌های صلح‌طلبانه هسته‌ای، درصدد دست‌یابی به سلاح هسته‌ای است هرچند که مقام‌های جمهوری اسلامی این اتهام را رد کرده‌اند.

مسئله هسته‌ای ایران با غرب از ماه‌ها پیش از موضوعات پرتنش بوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,