Saturday, 18 July 2015
05 December 2021

«‌دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روزنامه کیهان»

2010 April 19

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روزنامه کیهان به مدیرمسوولی حسین شریعت‌مداری روز یک‌شنبه در شعبه‌ 76 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا در این جلسه صالح نیک‌بخت سخن‌گوی انجمن دفاع از حقوق زندانیان به بیان شکایت موکلانش از آقای شریعت‌مداری پرداخت.

صالح نیک‌بخت با اشاره به این‌که حسین شریعت‌مداری اتهاماتی بی‌اساس را علیه انجمن دفاع از حقوق زندانیان مطرح کرده گفت: «ادعای آقای شریعت‌مداری مربوط به مواردی چون حمایت از تروریست‌ها و ارتباط با بیگانگان و دریافت بودجه از آمریکا می‌شود و باید بگویم آن‌چه بیان کرده‌اند در قالب حدس و گمان است که در روزنامه منتشر شده است.»

وی افزود: «بر اساس گفته‌های ایشان ما از تروریست‌ها حمایت کرده‌ایم. چرا ایشان تا روز مصاحبه چنین چیزی را مطرح نکرده بودند و در زمان انتشار آن مصاحبه این مسئله را مطرح کردند. آقای شریعت‌مداری تاکنون چند نفر را با این اتهام ضربه کرده‌اید؟ شما که این اطلاعات را دارید چرا تاکنون به مسوولان امنیتی و اطلاعاتی اطلاع نداده‌اید و آن را بر روی کاغذ سیاه کرده‌اید؟ »

به گفته‌ی آقای نیک‌بخت مدیر مسوول روزنامه کیهان  نه تنها دلیلی برای صحت ادعاهای خود  ارایه نکرده بلکه در جلسه‌ قبل نیز به جای دفاع، به بیان اتهامات دیگری پرداخت.

در ادامه جلسه رسیدگی حسین شریعت‌مداری در جای‌گاه قرار گرفت و اظهار داشت:  «من سند دارم که آقایان از آمریکا بودجه دریافت کرده‌اند. شیرین عبادی نیز بودجه گرفته است.»

نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان درخصوص شکایت شیرین عبادی گفت که «گناه کیهان چیست؟ و من به چه جرمی در جای‌گاه متهم ایستاده‌ام؟ آیا اطلاع‌رسانی کیهان در مورد هویت شیرین عبادی مصداق افزایش آگاهی عمومی نیست؟»

وی افزود: «بنده شیرین عبادی را برانگیخته‌ی بیگانگان می‌دانم که تنها شناسنامه‌ی ایرانی دارد.»

گفتنی است ادامه جلسه رسیدگی دادگاه در خصوص این پرونده به روز دیگری موکول شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,