Saturday, 18 July 2015
27 November 2021

«توقیف پروانه احزاب مشارکت و سازمان‌مجاهدین‌انقلاب»

2010 April 19

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب، در نامه‌هایی جداگانه به احزاب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب، از توقیف پروانه فعالیت این دو حزب اصلاح‌طلب خبر داد.

به گزارش سایت روزنامه ایران روز دوشنبه محمود عباس‌زاده مشکینی دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب با ارسال نامه‌ای به دو حزب مشارکت و مجاهدین اسلامی از توقیف پروانه فعالیت آن‌ها خبر داد.

در بخشی از این نامه آمده است: «پیرو اخطار کتبی به آن حزب برای رعایت قانون، گزارشات و مستندات واصله در خصوص عمل‌کرد، رفتارها و مواضع آن تشکل پس از بحث و بررسی، به دلیل انطباق برخی از فعالیت‌های آن گروه با بندهای  ماده 16 قانون احزاب که گروه‌ها صراحتن از ارتکاب آن منع شده‌اند اعضای کمیسیون به اتفاق و به استناد بند 3 و 4 ماده 17 قانون احزاب رای به توقیف پروانه فعالیت آن حزب داده و مقرر نمودند مستندات و گزارش تخلفات برای انحلال گروه به دادگاه ارسال شود».

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب در پایان نامه به سازمان مجاهدین و حزب مشارکت تاکید کرده است که تا تعیین تکلیف پرونده آن‌ها در مرجع قضایی، از هرگونه فعالیت خودداری کنند.

گفتنی است در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری اکثر اعضای این دو تشکل اصلاح‌طلب بازداشت شدند و احکام قضایی سنگینی علیه آن‌ها صادر شد.

محسن میردامادی و محمد سلامتی دبیرکلی حزب مشارکت و مجاهدین انقلاب را برعهده دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment


 1. sabze agah
  1

  هشدار!
  با توجه به سخنان جواد لاریجانی از متفکرین کودتا مبنی بر اینکه موج دوم فتنه در راه است،لغو پروانه فعالیت دو حزب رسمی و خوش سابقه کشور یعنی مشارکت و مجاهدین انقلاب ،حبس طولانی مدت مشاوران موسوی،ممانعت از خروج رئیسجمهور محبوب دو دوره ،خاتمی ، از کشور به قصد ژاپن ، سر و صدای زیاد در باره زلزله تهران و بهانه جویی برای خارج کردن دانشجویان و اسناد دانشگاهی ، طرحهای عجیب و غریب برای افزایش جمعیت که در اصل برای سرگرم کردن مردم و غافل شدن از موضوعات روز است ، و آماده باش به نیروی نظامی کشور به بهانه جنگ آمریکا و سکوت ۱-۲ هفته ای خامنه ای وموارد متعدد دیگر نشان از وضعیت اضطراری در کشور و موج دوم ,سرکوبها که احتمالا با دستگیری سران جنبش آغاز و به تصفیه حسابهای خونین خواهد انجامید در راه است
  لذا با هوشیاری،خبر رسانی های لحظه به لحظه ، آمادگی و برنامه ریزی مانع اجرای برنامه های شوم آنها شویم و دین خودرا به کشور و شهیدان راه سبز امید و آزادی ادا کنیم
  *مابیشماریم *