Saturday, 18 July 2015
16 May 2021

«مامور حراست تربیت بدنی قاچاق‌چی است»

2010 April 19

فریدون شیبانی

در‌ پی دست‌گیری یک مامور حراست سازمان تربیت بدنی و دو ورزش‌کار والیبالیست و هنرهای رزمی به اتهام قاچاق ماده متامفتامین به مالزی، رییس حراست سازمان تربیت بدنی ارتباط دست‌گیرشدگان با حراست و سازمان تربیت بدنی را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران غلام‌علی تاجیک، مدیرکل حراست تربیت بدنی اعلام کرد: «این مسئله قطعن به سازمان تربیت بدنی مربوط نیست. ما اصلن اعزامی به مالزی نداشته‌ایم. من چیزی در این خصوص نمی‌‌دانم.»

او افزوده است: «پلیس ورزشی هم که در خبرها اعلام شده، به هیچ عنوان از نیروهای حراست سازمان نبوده است.»

این در حالیست که خالد ابوبکر، رییس پلیس ایالت سلانگور ـ مالزی ـ  به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده «این سه نفر صبح روز یک‌شنبه، هنگام بازرسی چمدان‌شان توسط ماموران گمرک دست‌گیر شدند، زیرا حرکات مشکوکی نشان دادند.»

او گفته: «این سه ایرانی، یک پلیس بخش ورزش ایران، یک بازیکن والیبال و یک رزمی کار بوده‌اند. وقتی پلیس ساک‌های آنان را بازرسی کرد، بسته‌های حاوی متاموفیتامین جاسازی شده در دسته فلزی ساک‌های چرخ‌دار آنان را پیدا کرد.»

خالد ابوبکر به خبرگزاری یادشده گفته است: «ما معتقدیم این سه ایرانی بخشی از یک باند قاچاق هستند که مواد مخدر قاچاق را به همین شکل وارد مالزی می‌کنند و این یک باند وسیع قاچاق‌چیان ایرانی است.»

در مقابل، سفیر جمهوری اسلامی در مالزی با انکار ادعای پلیس مالزی در مورد باند بزرگ قاچاق‌چیان ایرانی، گفته است که گروه‌های خلاف‌کار بین‌المللی از ایرانیان برای قاچاق مواد مخدر به مالزی استفاده می‌کنند.

به گفته پلیس مالزی در سال 2010، بیش از 15 ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر در فرودگاه بین‌المللی کوآلالامپور دست‌گیر و نزدیک به 50 ایرانی به دلیل تخلفات مربوط به مواد مخدر بازداشت شده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتد پرس هم نوشته است دست‌گیرشدگان با خط هوایی ایران ایر، روز شنبه وارد کوالالامپور شده بودند و در صورتی که اتهام قاچاق مواد مخدر توسط این افراد به اثبات برسد، بر اساس قوانین مالزی اعدام خواهند شد.

بر پایه این گزارش، دست‌گیرشدگان پیش از کشف مواد اعلام کرده‌اند که قصد سه روز اقامت در مالزی را دارند.

متامفتامین (Methamphetamine)  ماده‌ای مخدر، شیمیایی و مصنوعی و محرکی قوی و مخرب است. به نوشته ایسنا این ماده که در ایران به «شیشه» شهرت دارد، یک محرک اعتیاد‌آور بسیار قوی با تاثیر شدید بر روی سیستم عصبی است و به نام‌ «کریستال» نیز شناخته می‌شود.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd708526 buy seroquel online buy ampicillin where to buy nolvadex online buy bentyl visit this link atenolol medicine colchicine