Saturday, 18 July 2015
09 December 2021
خبرگزاری مالزی:

«نجیب بازیچه دست آمریکا قرار گرفت»

2010 April 21

رادیو کوچه

در پی تصمیماتی که دولت مالزی پس از اجلاس واشنگتن گرفت یک خبرگزاری مالزی‌، نجیب تون رزاق را بازی‌چه دست امریکا قلم‌داد کرد.

سایت خبری Malaysiakini   نوشت: «نخست وزیر نجیب به‌خاطر حمایتش از طرح ایالات متحده آمریکا و اسراییل علیه ایران چیزی جز شرمندگی و خجالت برای ‌مالزی و مالایی‌ها به بار نیاورد.»

این سایت خبری در ادامه افزود: «نجیب حتا ترغیب شد طرح‌هایش را به کناری نهد تا در منزوی کردن و حمله به ایران نقش داشته باشد که این منجر به تغییر رژیم در ایران می‌گردد.»

گفتنی است اجلاس امنیت هسته‌ای با حضور سران چهل و هفت کشور جهان از جمله مالزی از روز دوشنبه دوازدهم آوریل با شعار پیش به سوی جهانی عاری از سلاح هسته‌ای در واشنگتن دی سی آغاز شده بود و دو روز ادامه یافت.

بسیاری از کارشناسان مسایل سیاسی منطقه سووالی در ذهن داشتند که آیا نجیب تون رزاق نخست وزیر ما‌لزی از ایران دفاع می‌کند‌؟ چرا که قرار بود در این اجلاس برای اعمال فشار بیشتر به تهران تصمیم‌گیری شود اما با انتشار اخباری مبنی بر متوقف کردن فروش بنزین به ایران از سوی شرکت پتروناس مالزی که تامین کننده روزانه‌ 16000 بشکه بنزین به ایران بود و هم‌چنین جلوگیری از ارسال فناوری حساس از مالزی به ایران معلوم شد که نجیب کدام راه را برگزید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,