Saturday, 18 July 2015
16 May 2021

«‌درخواست زندانیان‌سیاسی برای موضع‌گیری مراجع‌تقلید»

2010 April 21

گروهی از زندانیان سیاسی زندان اوین با انتشار نامه‌ای خطاب به مراجع تقلید خواستار موضع‌گیری در خصوص «شکنجه‌های جسمی‌، جنسی و روحی» در زندان شدند.

به گزارش جرس امضا‌کنندگان این نامه با انتقاد از شرایط بد زندان و هم‌چنین بازداشتگاه سپاه موسوم به (بند 2 الف) اظهار کردند که زندانیان و خانواده‌هایشان تحت فشارند تا درباره وضعیت آن‌ها در زندان سخنی نگویند.

در بخشی از این نامه آمده است: «در تاریخ تشیع همواره امید آنان که مورد ستم واقع شده‌اند به روحانیت بوده است تا با حضور موثر خود و مقابله با ظلم، حقانیت و ظلم‌ستیزی اسلام را برای جهانیان به نمایش بگذارد. اگر اکنون شما بزرگواران به احقاق حق مظلوم نشتابید بیم داریم که چهره مبارک دین عزیز اسلام برای نسل امروز که جویای حق و حقیقت است و بخصوص نسل‌های بعد، خدشه‌دار شود.»

در این نامه هم‌چنین  آمده است که این زندانیان را مجبور می‌کنند تا وکیل خود را عزل و به وکیل تسخیری تن دهند.

به نوشته‌ی این زندانیان ‌عموم محبوسین بند 2 زندان اوین که زیر نظر سپاه پاسداران است در موقع بازجویی به‌شدت کتک خورده و به آن‌ها و خانواده‌هایشان با کلماتی رکیک، توهین می‌شود.

در پایان این نامه زندانیان خطاب به مراجع نوشتند: «علی‌رغم فشارهای امنیتی، اگر این امکان را یافتید که درب بیوت محترم خود را به روی این متهمان و خاتواده‌هایشان باز بگذارید تا با بیان دردهایشان ضمن تسلی یافتن، شما را نیز از بی‌عدالتی حاکم در فضای زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها مطلع سازند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,